Mamici de Mai - Iunie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

ok atunci ramane sa ma gandesc ce vreau de la babyexpo.distractie placuta in oras.

22+Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Pauly, felicitari pt. examen!!! Pe catel il vom da socrilor cand nasc si va ramane la ei... Initial ne gandeam sa-l tinem si pe el... Dar ar insemna un efort in plus (spalat pe picioare, organe genitale , funduletz si botic de fiecare data cand il aducem de la plimbarea de afara), atentie in plus,etc. Sa nu credeti ca suntem iresponsabili ca ne-am luat caine si acum il dam. L-a primit sotul meu pe 30 august de ziua lui. De-abia o sapt. mai tarziu a iesit testul de sarcina POZITIV, si abia dupa 11 zile de la primirea lui am avut si confirmarea medicului...

Kay, distractie placuta in oras... Eu am zis ca merg in cumparaturi, dar m-am trantit in pat si m-am trezit acum Halal de mamik ce voi fi!!!

Motannel, n-ai pt. ce!!! Eu una deja ti-am raspuns... si iti repet ca NU voi face acest vaccin... Dar chiar sunt si eu curioasa daca il va face cineva?!? Deci, ceziceti, fetelor? Faceti sau nu faceti?

www.youtube.com/watch?v=0CH9105D1iY" target="_blank">La joaca CU LUCKY

Andrada 27+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

andradap .despre vaccin ..eu nu am auzit ca s-ar da la gravide, deci nu il fac.iar despre catel...ii superb dar faci foarte bine ca il muti cand vine bebe, nimeni nu te condamna ci dimpotriva faci cei mai bine ptr bebel.

eu azi am papat o tocanita de inimi si pipote de pui si acuma salata beof.voi ce a-ti mai facut bun?mi pofta si de o placinta cu mere.


22+Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Astazi am mancat placinte cu branza! Poale in brau facute de mama mea!

Va pup!

Motannel, 25+, Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

salutare fetelor!
Scuze ca v-am lasat singure pe forum azi, dar am avut si eu examen! Noroc cu o colega, ca am vb aseara cu ea pe net si ma intreaba: maine vii? unde sa vin? la examen! de la 12! Cu toata agitatia din ultimele zile, plus ca aseara ma luasera si pe mine niste dureri in partea dreapta, va dati seama ca examenul a fost ultimul lucru la care m-am gandit! Asa ca azi de dimineata m-am trezit frumusel si m-am pus pe citit cursul, ca cica avem grila..si la o adica dai cu banul...
Am fost la examen si am luat 10, spre surprinderea mea...recunosc ca m-am inspirat un pic...dar unde nu gasit nimic in cursuri am incercat sa gandesc logic intrebarea...si se pare ca a functionat!
Am venit totusi obosita, si ma apucase iar durere in partea dreapta, ceva in genul cum ma durea cateodata la orele de sport...Asa ca am venit acasa, am facut ceva de mancare si m-am odihnit un piculet..dr bineinteles ca nu am putut sa adorm..sotul meu insa doarme dus....! Dar are si el scuza, a muncit azi...
Maine mergem iar la tara, sa ridicam parastas pentru bunica..si iar va trebui sa servesc...trebuie chemate la masa toate femeile (si vor veni cu jumatatea lor) care ne-au ajutat la pregatirile de inmormantare..dupa cum am socotit cu mama vom fi cam 30 de persoane....


dia 25+ Stefan
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Eu de-abia acum mananc desi am gatit mai devreme...

Asadar, am facut o ciorbitza acrita cu BORS (e prima oara... si am vrut sa-i fac surpriza sotului, dar vad ca-mi place si mie ), piure si friptura...

Si la desert am cumparat INGHETZATA!!!

www.youtube.com/watch?v=0CH9105D1iY" target="_blank">La joaca CU LUCKY

Andrada 27+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

aaa, mi-am amintit! kay, sa stii ca nu esti unicat..si eu fac febra in exterior foarte rar...adica fac in interior, simt ca ard toata, mi se usuca gura, buzele, dr nu se prea vede pe termometru. Si temperatura mea normala e 36.5! Iar cand am facut prin 2000 pneomonie, am stat o saptamana cu injectii cu penicilina si tot nu scadea febra mai jos de 37.5! Asa ca te inteleg perfect!
Eu am mancat azi cartofi prajiti cu friptura de porc...si ca desert inghetata! Imi luasem acu cateva zile si ieri am mancat jumatate si jumatate de cutie am mancat-o azi! Si apoi uitandu-ma la tv am mai rontait o punga cu fulgi de porumb! Ii plac mult sotului meu fulgii si tot cumparandu-i lui m-am invatat si eu cu ei! dar asa goi...nu imi plac cu lapte! De fapt eu nu mananc lapte de la 10 luni, de cand m-a intarcat mama .

dia 25+ Stefan
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

dianalaura felicitari ptr examen....
maine am inteles ca ai avea treburi de facut la parastasu bunicei tale...sa nu te obosesti prea tare, mai ales ca ai simtit durere la burtica, lasa-le pe restu sa lucreze mai mult.

fetelor ce de mancare buna insiruiti voi...de fapt eu am cerut-o.
mie mi s-o facut pofta de un iaurt de baut si am dat o fuga pana la alimentara.l-am papat tot(juma de litru) si asa se misca fetita in burtica, bag seama ca io placut.

fetelor ii cam pustiu pe la noi......numai eu sunt pe forum?

22+Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna burtici!

Eu tocmai am venit de la ecografie si am vazut-o pe gogoneata mea, care ne-a scos si limbuta! Nu a vrut ea sa ne arate deloc toata fetisoara, ne-a aratat doar profilul, insa a prins-o doctorul cand inghitea lichid amniotic si scotea limba. Statea mai tot timpul cu manutele pe langa cap.

Pentru explicatii la masuratori si la ce s-a vazut, din pacate, va trebui sa astept pana miercuri cand ma voi duce la doc ginecolog, pentru ca ecografistul a fost foarte sarac in explicatii. M-a si luat la rost, la sfarsit, cand am indraznit sa il intreb cate ceva. Asa de rau ma deranjeaza asta la medicii nostri!! Si am fost la un doctor renumit. Stiu ca in strainatate se explica pacientului ce i se intampla, ce se face...acum doctorul era mai preocupat sa discute cu asistenta decat sa ne spuna si noua ce se vede.

Am aflat ca am si eu notch, dar nu mi s-a spus ce inseamna sau presupune asta (eu stiu ca nu e prea bine) si ca bebita ar fi ok. Dupa masuratorile facute fibromul meu si-a pastrat acelasi dimenisiuni, ceea ce e bine, ma gandesc eu, ca nu a mai crescut.

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

kay tocmai am citit pe site-ul baby expo ca in aprilie ii in Timisoara, deci am sa-mi pot cumpara tot ce vreau(sincer abia astept, poate gasesc si mobilier frumos) ptr bebe de aici.i-ti multumesc oricum...

madi ma bucur ca "gogoneata " ta ii bine si ca fibromul tau nu o mai crescut.despre notch stiu ca s-o mai vorbit...poate daca te uiti la capitolele anterioare gasesti..

22+Riana Alessya

Mergi la inceput