Mamici de Mai - Iunie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

am revenit!!!am luat si examenul(i-mi purtati noroc, se vede ca urarile voastre sunt din suflet asa ca iau toate examenele)...dar de dimineata nu mio fost asa bine....am avut putine dureri de burtica, chair in partea de jos...asa ca la ciclu, nici nu stiam ce sa fac sa ma duc sau nu,am luat un no-spa si mio trecut...spre bucuria mea.

florentina i-ti doresc sanatate multa si nu ezita sa iei antibioticele daca ai infectie ...ca acum(in trim II) sunt permise.
ionice bafta maine la Iasi.te astept cu vesti bune, sa nu te descurajezi chiar daca tie greu...
kay si eu am mai simtit intepaturi langa buric...dar au trecut repede, cat despre insomnii...ne putem lua de manuta, aseara doua ore m-am intors si sucit in pat pana sa adorm, cu toate ca simteam oboseala..daca se mai intampla asa vin sa stam pe net..ca doua bufnite.i-mi pare rau ca te simti mai rau azi...incearca sa bei ceaiuri cu lamaie si miere(poate ma repet dupa alte fete), si sa te odihnesti.

pupici
sobi ce draguta ii burtica ta!!!
andradap ii super catelasul tau...si eu am avut doi rottweilleri dar i-am dat ca le pica mult par si era plina curtea , iar daca vine bebe nu trebuie sa circule rotoacoale de par pe lannga el, dar oricum avem grija de ei in continuare.


22+Riana Alessya
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

dragi mamici ( a se citi andrada ) 36.5 ! gata, m-am linistit, da simt o raceala in masca...

mi s-a facut atat de dor de prietenii mei... alex e plecat la teatru, mama la paris si prietena mea cea mai buna, alexandra, la bruxelles... a plecat cu bursa si nu se mai intoarce , aseara am aflat ! si alex s-a dus la parintii lui la masa iar mie mi-e lene sa tai jumatate de bucuresti asa ca stau si vorbesc cu Sosonica mea care observ ca reactioneaza la anumiti stimuli intr-un fel ! acum se misca de parca vrea sa iasa... e la ora de dans sportiv !


oana20+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

puuuuuuuuuuuuuuup pauly ! bravoooo ! si eu mai am 3 , da scap de ele repede !
cu febra am m-am potolit, am mai luat un oscillo, da tot ma gadila in gat putin... trece !!!
te astept noaptea, daca mai avem iesiri de bufnita, ma gasesti aici la omorat timpul ! pana acum nu rezistam mai mult de 7 jumaet, opt, iar acum nu mai adorm odata ! ciudata si eu !
pup si ma duc sa bucataresc ceva !
p.s. mea e tare agitata ! cred ca s-a rasucit cumva ca a facut multe miscari, foarte multe si puternice ! mie mi s-a ridicat burtica asa mult, ca daca stau cocosata pe scaun aproape ca o ating cu sanii... suna cam urat... stiu !

oana20+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

esti o draguta kay.dupa ce i-mi revin dupa nastere, vin in Bucuresti sa va cunosc fetele...deci kay, nu scapi de mine... ma bucur ca ti-o scazut febra...sa nu rte lasi de tratament..ca mai mult ca sigur ii"o raceala mascata".


22+Riana Alessya
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

stii ca si eu ma gandeam sa ma autoinvit la tine, la arad? da am zis ca nu se face ! chiar ma gandeam sa vin la tine, serios !!! gand la gand !
alex al meu a fost mai mereu acolo cu emisiunea si cu piesa si a venit mereu cu haine frumoase si mi-a zis ca e foarte frumos !

oana20+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Andradap, Mad, va multumesc pentru raspunsuri! Macara stiu ca e o practica obisnuita si curenta la prima sarcina! Insa nu sunt convinsa ca-l voi face! Ma mai gandesc si discut si cu medicul ginecolog la urmatorul control!
Voi ce veti face??? Stiti eu sunt alergica la antibiotice! Oare cum voi reactiona la nastere? Voi avea nevoie de ele? Caci eu ma indrept spre cezariana! Oare acest vaccin are vreo legatura cu alergia mea?
Am emotii!


Motannel, 25+, Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

HAI VII?!!!!! HAI PE BUNE!!te astept cu draga inima.


22+Riana Alessya
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

stii ce as putea sa fac? daca vrei ceva de la targul de bebe din bucuresti, ceva ce nu gasesti la tine, pot sa-ti iau si sa-ti aduc ! si asa, o excursie de 2-3 zile la Arad, mi-ar prinde bine ! si fac ceva si pt tine, si 2 zile nici nu e deranjul asa mare !!! doar sa am liber de la facultate...


oana20+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

nu te-as pune sa cari nimic...ca doar esti graviduta, dar te astept.. cum ai liber de la faculta vi la mine.bafta in continuare la examene si sa nu te stresezi prea tare ca pe mine m-o cam durut burtica de la emotii.

22+Riana Alessya
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

hai mai pauly, ca nu e greu ! poate sa urce alex in tren ce vrei sa-ti aduc, iar acolo le ia sotul tau din tren ! si asa nu cara oana, cara trenul ! pup si eu si cred ca ies acum, ca ma duc sa fac baita si sa ma fac frumoasa ca ne scoate tai din casa() !
tooate fetele ! spor la scris !

oana20+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput