Inimioare de iulie-august 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Mai fetelor mihnea al meu pe langa tamaia inghitita luni de 2 zile imi sapa in ghivecele cu flori si scoate tot pamantul bineinteles pe covor in sufragerie unde altundeva se face arheolog puiul .


Si inca ceva de o luna numara singurel pana la 5 si apoi se aplauda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna ziua tuturor!!!!! Am mai aparut si noi putin, dupa o pauza cam lunga ce e drept... sper ca nu ne-ati uitat! Suntem bine, sanatotsi si voinici, ne ies maselele si ne chinuiesc cam tare, nu dormim bine noaptea si ne tot miorlaim si din cand in cand mai facem si febra dn cauza lor dar nimic grav! Eu nu am mai intrat si nu o sa mai intru o per asa des cum va obisnuisem din motive personale despre care prefer sa nu vb acum si aici.... O sa intru si eu o data sa va spun despre ce e vb... Acum am inceput si sa lucrez cu jum de norma si imi e mult mai greu sa stau seara pe net, si ziua nu ma lasa deloc Mario...
Multumesc mult fetelor care m-au cautat si au intrebat de mine, multi pupici ca nu ne-ati uitat!!!!

Si vreau sa felicit si eu cele 2 proaspete mamici frumoase si fericite! Am vazut puii mici si frumosi, adevarate printese inca de acum! Anis si Albinutzza- multe felicitari, sa fiti sanatoase si fericite alaturi de puii vostri frumosi si sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata! Multi pupici si multa fericire!

Ma retrag si eu acum, o sa inecerc sa mai intru si eu zilele astea sa va mai spun cate ceva despre noi. O zi buna si un weekend minunat va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Buna dimineata mamicilor!

Anis si Albinutzza putere multa pt a va descurca cu BB-ii.

Monica - distractie placuta in doi la munte.

Cami - si noi am vazut stirea si mi s-a rupt sufletul cand am vazut fetitele. Erau asa dulci cand se imbratisau.

Laura - te rog sa-mi trimiti si mie adresa pe PM. Si atunci cand ne-ai dat adresa de totent am incercat si am luat doua filmulete cu Baby Eistein dat acum se descarca foarte greu. Muluminm si te si pe tine si shtrumpheii tai minunati.

Si mie imi este dor de Simona oare ce o fi cu ea. Era una din putinele fete de aici care raspundea si avea cate un mesaj pt oricine scria. Simona te asteptem cu drag sa ne dai vesti despre tine.

Pupam toate mamicile de inimioare

Mami de Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Foto cu noi A doua stelută

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Neatza fetelor, intru rapid ca tre sa hranesc fata si fugim afar pana la somnul de dupa-amiaza...

Anis, multa putere si refacere rapida sanilor, sa poti hrani fata in contiuare cu laptic bun de la mami! E foarte greu, nici nu vreau sa ma imaginez in locul tau, dar pana gasesti bona, nu pot si bunicile sa vina pe rand la tine, macar cate 4-5 ore pe zi... chiar nu pot intelege ca ti-e greu? E vorba totusi de nepoatele lor... Hai ca vine weekendul si te mai ajuta sotul, de luni va fi mai greu. Sau vreo vecina pensionara pe care s-o platesti si sa stea cu tine cateva ore, sa iasa afar cu voi, sa fie o alta bunicuta pentru Ingrid ca tu sa ai grija de Iarina? Te intreb si eu, m-am pus in situatia ta si analizand vecinele mi-am dat seama ca ar fi vreo 2-3 la care as putea apela la nevoie, macar cateva zile, bine, supravegheata de mine... Pupici si putere multa!
Monica, petrecere frumoasa in weekend! Si cine stie, poate-poate... apare si un surior la Mihnea...
Mirela, eu am vb cu Simona pe mess, scrie-i si-ti raspunde ea cand intra...
Albinutza, ma bucur ca-i mancacioasa Antonia si doarme bine, asa te mai poti juca si cu Luca...

Fug sa-i fac mancare, mai revin dupa ce-o culc la pranz...

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Buna dimineata!

Sper ca v-ati baut cafeluta si "iepurasii" lapticul!
Albinutzza bine ai revenit acasa cu printesa! Sa fie sanatoasa si sa creasca mare! Acum sunteti familia perfecta!

Monicutz m-am bucurat nespus ca am primit vesti bune de la tine! Sincer am bocit un pic...si mai eram si la servici...
Iti dorim toate cele bune si tie si inimioarei tale Odette. Imi place foarte mult numele pe care l-ai ales! Sa fie sanatoasa, sa creasca mare si sa va aduca multa fericire in sufletele voastre de parinti.

Acusor bafta multa la examene....Mai ai multe?

Emanuela pupam fetita cu personalitate...si ii dorim multa sanatate...sa treaca raceala cat mai repede...(poate chiar a trecut inte timp).

Mamini ma bucur ca esti in foarma maxima. Vrem sa vedem si noi poze mai recente cu Veve...please.... Promit sa mai uploadez si eu in weekend cateva cu Rares ca nu am mai fost vrednicuta de cam mult timp.

Ursuletulpanda bine ca sunteti ok acum. Si eu zic ca intr-un fel este mai bine sa nu-l indoape cu medicamente...

Giana cred c-ar fii mai bine sa te odihnesti mai mult. Si evita cat mai mult sa-l iei pe Dani in brate ... cred ca nu-ti este prea usor... Multa sanatate iti doresc si pupam baiatul harnicut!

Irina parerea mea este s-o lasi cat mai mult afara pe Ioana... mai ales ca ai curte... Sper ca in weekend sa fie la fel de frumos ca in altimele 2 zile, fiindca mergem la tara sa alerge si Rares in voie. Am observat ca mananca mult mai bine daca sta la aer curat si parca este mai in forma.

Monica-Elena iti dorim distratie placuta si cine stie poate apare o "fratioara" pentru Mihnea .

Anis iti dorim sa-ti rezolvi cat mai repede problemele...
Suntem alaturi de tine...





Lory si scumpetea lu' mami Rares 15.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/loryoprea/my_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Simona - am vazut ca ai scris dupa ce eu am trimis mesajul Te pupam si ne bucuram ca esti bine.

Albinutzza - Felicitari pentru prima baita de azi a Mariei si pupam pe Luca sa nu-l mai doara dintisorii.

Monica - da ce nazdravan ai

Si Sebita al nostru e bine cu exceptia caninilor care ne supara si pe noi. Si el trage de toate chiar ieri a tras de un ceaun care i-a cazut pe un picior . E vina mea ca l-am pus unde nu trebuia dupa ce il spalasem. Noroc ca era la distanta mica de picior si nu s-a ales decat cu o vanataie.
Ne uimeste si pe noi cu cate un cuvant pe zi, care il repeta de multe ori atunci cand il invata. Cum ar fi "teaba", "cioba", "sase" , "doi" , si multe altele. Are o carticica cu numere pana la 10 si culori. daca il intrebi stie sa arate cifrele si culorile nu prea stie sa le spuna dar de aratat da.
Intelege cand i se spune ceva. Acum ii este dor de fratior care e plecat la bunici. E asa haios ca vorbeste cu el pe mess si crede ca e in calculator. Dimineata se trezeste si vine la calculator sa il deschid ca sa vb cu el
hai ca m-am intins cam mult scuze.

Va pup.

Mami de Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Foto cu noi A doua stelută

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Dania.Nicol avem si noi o carticica cu numere (nu stiu daca este acceasi pe care o aveti si voi) care este preferata lui Rares. El stie sa zica ...unu, doi, tei...dar cel mai incantat este ca la nr. 1 este o un ursulet care aluneca pe o coaja de banana si imi zice " mami...ushu buf banana" si rade foarte tare.

Simona ne bucuram ca ai aparut sa ne mai dati vesti despre voi !

Lory si scumpetea lu' mami Rares 15.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/loryoprea/my_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

fetele.

Daca ar fi dupa mine fetelor maine as trage un "fratior" sau o surioara lui Mihnea dar sa se intample natural slabe sanse asta ar insemna ca ma iubeste prea mult doamne doamne si mai e si varsta, cred ca sunt cea mai batrana mamica de la topicul asta(37 de ani).

Simona ne bucuram ca sunteti bine si lasa problemele sa treaca pe langa tine si s anu te afecteze viata e frumoasa si tu ai un copil de crescut. Crede-ma ca stiu ce zic am trecut prin f ff multe si uite ca sunt in picioare si desi sunt cea mai batrana nu ma dau pe una de 19 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Monica-Elena - gresesti cred ca eu sunt cea mai batrana 39 anul asta in septembrie oooooooooooooooooof

Mami de Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Foto cu noi A doua stelută

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Buna fetelor...
azi ati avut ceva activitate...
Irina, succes cu regimul...si sa stii ca prajitura mea a fost un fiasco.
Simona, aveti grija de voi si te mai asteptam cand poti, sa ne mai dai vesti despre tine si Mario
Monica...distractie placuta la munte.
Anis...toata admiratia mea... pup toate trei fetele. va fi bine, ai sa vezi...
Fetele, azi se pare ca naste si cumnata mea ...i s-a rupt apa pe la 11-12 si probabil ca diseara va naste. La ultimele ecografii fetita era mai mare cam cu 2 saptamani fata de varsta sarcinii. atata doar ca DNP era la sfarsitul lui februarie, inceputul lui martie... nu e totusi putin cam repede? adica, se va considera ca e nascuta prematur? ar putea avea ceva probleme?

Nicoleta, mami de Vlad Cristian
Uite-atat de mare sunt

Mergi la inceput