Mamici de Mai - Iunie 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Andradap nu stresa bebeul degeaba ca ai dreptate.Practic e o diferenta de cateva zile cum zici tu si daca pui discul la 27 de sapt jumate tot cam luna 7 insemna...Eu puneam pe 28 sa fie la fix

poze
Iri +24 si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Pardon 26 si jumate....

Si pentru Qhiqui:
23-26,5/27 saptamani-luna 6
28-31 sapt-luna 7
32-35,6/36 sapt -luna 8
37-40 sapt-luna 9


poze
Iri +24 si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Am schimbat si semnatura cu saptamana

poze
Iri +25 si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Piticasigogosica... ma simt intr-adevar mai bine daca zic ca am intrat in luna a 7-a... Parca suntem si noi mult mai mari dintr-o data!!!

Felicitari pt. NOUA SAPTAMANA!!!

POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 26+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

am mai ajuns si eu pe la calc
cam greu pt ca desi e vacanta
am niste cursuri de facut
am fost si la control
e totul in ordine
mai mergem la eco la 24 de sapt sa-l vedem pe pui
nu va speiati cu noul capitol
inceputul e mai greu
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

iri felicitari ptr noua saptamana .

andradap felicitari ptr noua luna.

am pus si eu doua poze cu noul meu balansoar...ii super comod,abia astept sa-mi leagan bebelina cu el.se misca atat scaunul mare cat si cel mic.ok m-am laudat destul.

va pup,

22+Riana Alessya
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor, nu stiu daca v-am mai zis dar am decis sa-mi schimb dr-ul... Si ma voi duce maine (la ora 11:00) la primul control la aceasta doctorita... CEZARA BUCUR de la Giulesti!!! Va rog din suflet sa-mi tienti pumnii si sa va rugati sa fie bine!!!

Va multumesc


PS: Am facut baie azi ca mi-ati facut "pofta" ca sa zic asa... ... CA eu asa sunt ce NU e VOIE aia imi face pofta... Dar uite, ca desi inainte de sarcina ma lua cu lesin cand faceam baie, acum asa de bine m-am simtit, iar copilul nu mai putea de veselie... cum auzea apa curgand cum mai lovea putin, cum mai puneam dusul pe burtik.... cum se zvarcolea de mama focului... Mi-a placut tare mult sa stau in cada, cu apa calda... si de data asta nu mi-a fost rau... Cred ca voi mai apela la metoda asta de relaxare si pe viitor (zic de relaxare, pt ca mi-a venit ideea dupa ce am aflat ca maine la 11 trebuie sa merg la gineco)...

Michigan, ma bucur ca totul este OK!!! Si bafta la eco la 24 de saptamani!!!

Pauly, e dragut foc balansoarul... cred ca ai si dat ceva banuti pe el... nu gluma!!!

POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 26+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Andrada felicitari pentru deschiderea capitolului si multumim. Bafta maine la eco.

Pauly super frumos balansoarul tau. De unde l-ai luat si cat ai dat pe el?

In ghiduletul meu pentru viitoare mame scrie asa:
Luna a 6-a - 25-28
Luna a 7-a - 29-32
Luna a 8-a - 33-36
Luna a 9-a - 37-40



Mica 25+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Mica , mersi mult de incurajare...

Eu nu inteleg ceva din ghidul tau... daca fiecare luna are cate 4 sapt... incepand cu luna a 6-a cum de sunt 25 de sapt. pana la luna a 5-a inclusiv?? ?Adik dupa ghidul tau primele 5 luni au cate 5 saptamani si urmatoarele 4 au cate 4 saptamani???

Hai ca eu cred ca sunt o mie de imparteli... Am mai cautat si pe net si numai chestii diefrite am gasit!!!

POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 26+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ma duc si eu la culcare... ca maine.... am o zi GREA... cu mari emotii... Deja m-au luat tremuraturile... O doctorita noua, o figura noua si UN ALT CONSULT GINECOLOGIC!!! Exact ce nu suport eu!!!

NOAPTE BUNA!!! Voi sper sa aveti o noapte linistita, ca a mea sigur nu va fi... poate doar NOAPTE ALBA!!!

POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 26+ cu Antonio

Mergi la inceput