PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Sabana mai intai la printesa in vizita...dulcica tare Alexandra

Legat de oala...si eu la fel: prepar intr-o oala dintraceea care nu lipeste.
Am cumparat-o special pentru Nour si peste un timp va fi buna de folosit pentru tot familionul.

Despre steamer ...nu stiu pe nimeni apropiat care sa aiba de aceea sunt chiar curioasa. Poate e o idee super...si cum de la voi am invatat muuulte, sunt curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

tweety merci mult...am trimis o poza pe mailul comun ptr limbute ca dintisori nimic pana acum
anasia nu am ajuns inca acasa si nu stiu cum a iesit papa...iti zic maine...du-o pe alessia la dr sa o vada daca ai o indoiala
elena o sa ma uit diseara...dar el nu prea are bulanase asa grasute ca-i slabut
geliza nu te uit...crede-m,a ca nu mai stiu ce fac cu timpul asta dar nu te uit...PROMIT

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

norocuta asata ziceam eu ca pana la urma am luat un stemer de fapt o oala pe acelsi principiu numa ca se pune pe foc si are tot 3 etaje ...
ajung acasa sa vedem cum a iesit papa

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Buna fetelor. Doamne ce active sunteti. Nu stiu cum reusiti.
Noi suntem bine. Biancai i se pregateste al 2-lea dintisor, dar nu mai vine in liniste, ca si primul. Acum am concerte. Si eu mai am si de invatat. Sambata viitoare am primul examen, asa ca...
Eu am programat-o pe Bibi la oftalmologie si la ora 16.15 suntem acolo. Am facut-o din 2 motive. Nu imi place ca mi se pare ca clipeste prea des si isi forteaza ochii cand vrea sa vada mai atent ceva, si am 2-lea motiv e ca atat eu cat si sotul avem ochelari. Daca are ceva, macar sa descoperim din timp. Va spun maine daca am si reusit sa ii facem consultatia. Sotul a intrebat daca fac consultatii si pt bb de 6 luni si raspunsul a fost DA. Asa ca...

Andreea si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Norocuta steamerul meu se intretine usor si are tabel cu timpii necesari fierberii fiecarui tip de aliment. Ieri l-am folosit prima data pentru fructe. Azi am fiert dovlecel+morocov+conopida. Pot sa-ti confirm ca amestecul rezultat a iesit cu mult mai gustos decat cel de ieri, care a fost pregatit prin fierbere in oala. Deci, e adevarat ca alimentele sunt mai aromate. Presupun ca-i adevarat si faptul ca isi pastreaza cu 50% mai multe vitamine decat la fierberea obisnuita.
Sabana voinicutza de Alexandra.
Buli cu placere. Ma ocup imediat si de poza.

quote:
Originally posted by andreea25

sper sa nu se supere nimeni ca am pus eu poza.
Andreiutza mama cine sa se supere? Eu pun pozicile in album doar fetelor care nu stiu s-o faca singurele sau nu au timp pentru asta. pentru dintzoasa de Ari.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei
Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

de ce nu luati direct din comert branzica???
ma gandesc ca este facuta cel mai bine...


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by arghirmonica

Buna mamici..despre branza facuta cu lamaie ...stiam de acu 5 ani ca nu buna.Eu cu calciu lactic ii fac.
Cat despre ospamox,e unul dintre antibioticele care plac f mult la pediatrii.La noi cand aveam rosu in gat era cam apa de ploaie.da daca merge e ok.
Sanatate la bebe bolnavi si multe luni innainte sarbatoritilor....,Monica,Daniel si Cristian

--------------------------------------------------------------------------------




scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Buna mamicutelor,

am venit sa raportam si noi primul dintisor, un incisiv jos. Am simtit inca de sambata. Ma musca asa cu foc ca am zis sa vad ce are acolo si se simte la mana un dintisor. Multumim lui Dumnezeu ca nu-i marait. De cateva zile am inceput sa ne intoarcem si de pe burtica pe spate, vad ca pe zi ce trece de mai multe ori.

Va pupam pe toate si mergem sa ne jucam mai departe ca nu are stare. Era sa mai cada odata din pat. De acum il pun mai mult pe jos

o zi faina

Monica si Robert
poze cu noi
www.dropshots.com/map75ro" target="_blank"> filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Map felicitari pentru puiul dintzos!

quote:
Originally posted by a.cicel

Biancai i se pregateste al 2-lea dintisor, dar nu mai vine in liniste, ca si primul. Eu am programat-o pe Bibi la oftalmologie si la ora 16.15 suntem acolo.

Multa bafta la oftalmolog! Sa ne spui la ce varsta i-a iesit primul dintzuc Biancai, ca s-o trecem in listutza.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei
Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Tweety saru'mana. Ma gandesc cu groaza ce ma astepta ca atata ma mai musca si de brba si de nas. pana acum nu avea dintisori dar cand va mai credste astai si vor veni si altii trebue sa ma pazesc bine

Monica si Robert
poze cu noi
www.dropshots.com/map75ro" target="_blank"> filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Tweety suna bine ce spui despre steamer. Multumesc!

Ma gandesc ca e bun si la incalzit mancarea...ca eu cu doi maimuti de baieti...

Mergi la inceput