am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

quote:
Originally posted by chinabulina

cami, gand la gand cu bucurie, si eu sunt curioasa cum va arata topicul asta peste vreun an ... ca la mine, dupa un an de cand m-am apucat, arata cam naspa ...
RamonaD, eu spuneam acum cateva pagini ca de mai bine de un an n-am mai mancat prajeli, n-am mai mancat dulciuri, n-am mai baut suc, bere, etc... nici nu mai stiu ce gust au cartofii prajiti, de fapt, cartofii, in general... nici spaghetele alea pe care le faceam cu drag si le mancam cu pofta nu mai stiu ce gust au... cu alte cuvinte, ca sa fie si mai clar, sunt la dieta de 1 an! si cu toate astea, am pus inapoi aproape toate kg date jos in aproape 6 luni de reductil ... nu vreau sa demoralizez pe nimeni.
dimpotriva, as vrea ca peste un an toate sa-mi spuneti ca ati reusit, ca nu v-ati mai ingrasat la loc. ca atunci, in nebunia mea de a scapa de greutatea atat de urata, mi-ati da curaj sa ma apuc din nou, oricat rau mi-ar facea ... cam atat sunt de disperata

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png



Buna!
Am citit ce ai scris,de fapt,crede-ma,inainte sa ma apuc de tratament am intrat pe net la tot ce s-a scris de reductil(si daca vei vedea profilul meu personala o sa-ti dai seama ca aia e perioada in care am descoperit si acst forum),dar majoritatea au avut super rezultate si dupa ce au oprit tratamentul nu au mai pus kg la loc.Sunt constienta ca atunci va avea loc lupta cea mare,dar nu pot sa cred ca respectand regulile"jocului" voi pierde.Nu vreau sa mai mananc seara in viata mea si nu mai vreau nimic din ceea ce stiu ca nu-mi face bine.Te cred ca si tu ai renuntat la tot...ma intreb,oare o fi altceva in cazul tau?Cam ce mananci acum,in perioada asta?Seara mananci? Sucuri accidulate cu zahar bei?Undeva trebuie sa fie ceva...poate glanda.Fugi la un medic,eu n-am fost,sa-mi fie rusine!Dar imi tot promit s-ao fac,desi la capitolul timp liber stau ff prost.In privinta tratamentului ma simt ff bine,si fizic,si emotional.Mi-am cumparat acum 2 saptamani un cantar electronic si deja sunt disperata,ma urc pe el zilnic!Offf,eu chiar sper si vreau sa fie bine!Dereglarea mea s-a produs dupa nastere;cred ca ar trebui sa revin!
Pupici.
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Reductilul si eu il iau la recomandarea medicului endocrinolog Neamtu (analizele sunt bune, tiroida etc.). Pentru mine, singura spaima era legata de efectele secundare. Cum astea nu exista, sunt foarte multumita. Eu sper sa pot sa tin macar cateva luni (nici nu indraznesc sa ma gandesc cum o sa fie dupa ce slabesc).
Chiabu, poate o fi nevoie de un alt control la medic? Endocrinologul Coculescu (de la Parhon) sustine ca slabitul trebuie sa se produca incet astfel incat ceasul biologic al organismului sa sa seteze pe noua greutate si sa nu intre in panica si sa faca rezerve/ sa incetineasca metabolismul (stiti teoria..). Dar ce?!, eu NU am rabdare!
Ati citit http://www.click.ro/articole/a-slabit-155-kg-in-320-de-zile/28466?
Sa aveti o zi frumoasa!
L.


Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by luci.eilm
Ati citit http://www.click.ro/articole/a-slabit-155-kg-in-320-de-zile/28466?
Sa aveti o zi frumoasa!
L.


Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi



O fi luat Reductil???!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

daniella, nu stim daca a luat reductil, dar iti dai seama ca a slabit o,5kg./zi?
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

quote:
Originally posted by RamonaD


Buna!
Am citit ce ai scris,de fapt,crede-ma,inainte sa ma apuc de tratament am intrat pe net la tot ce s-a scris de reductil(si daca vei vedea profilul meu personala o sa-ti dai seama ca aia e perioada in care am descoperit si acst forum),dar majoritatea au avut super rezultate si dupa ce au oprit tratamentul nu au mai pus kg la loc.Sunt constienta ca atunci va avea loc lupta cea mare,dar nu pot sa cred ca respectand regulile"jocului" voi pierde.Nu vreau sa mai mananc seara in viata mea si nu mai vreau nimic din ceea ce stiu ca nu-mi face bine.Te cred ca si tu ai renuntat la tot...ma intreb,oare o fi altceva in cazul tau?Cam ce mananci acum,in perioada asta?Seara mananci? Sucuri accidulate cu zahar bei?Undeva trebuie sa fie ceva...poate glanda.Fugi la un medic,eu n-am fost,sa-mi fie rusine!Dar imi tot promit s-ao fac,desi la capitolul timp liber stau ff prost.In privinta tratamentului ma simt ff bine,si fizic,si emotional.Mi-am cumparat acum 2 saptamani un cantar electronic si deja sunt disperata,ma urc pe el zilnic!Offf,eu chiar sper si vreau sa fie bine!Dereglarea mea s-a produs dupa nastere;cred ca ar trebui sa revin!
Pupici.
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."



ramona, am fost la doctor, am facut analize si inainte de a ma apuca de tratament si dupa si acum recent. slava domnului, sunt foarte bune, sunt perfect sanatoasa ... bauturi acidulate nu beau, ca nu-mi plac (nici pepsi, nici cola, nici nimic de genul asta... nici macar apa minerala, doar plata)... daca imi trebuie neaparat suc, beau din ala la cutie (chipurile "natural")... in fine, nu mai conteaza, cert e ca nu a functionat decat temporar (dar ce bine a functionat atunci, eram o fericita, de aia nici n-am mai revenit niciodata la regimul de viata initial )
ideea e ca as vrea ca cineva care a renuntat la tratament de jumatate de an cel putin sa-mi spuna ca nu s-a mai ingrasat deloc, ca s-a mentinut perfect, ca atunci as mai capata speranta ... oricum prea curand nu voi mai lua. deocamdata incercam sa facem un bebe si nu vreau sa mai fac nimic drastic. vreau doar sa ma mentin sanatoasa, ca ala micu sa fie perfect ... dar dupa aceea... va astept cu rezultate super la anul ... pana atunci, mult succes

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adanaomi spune:

Buna fetelor.Va urmaresc de ceva vreme si vreau sa va felicit pentru lupta pe care o castigati asupra kg in plus.Am si eu de dat jos cam 15kg.Am luat acum doua luni Reductil 10mg,am slabit doar 4kg,dar nu am tinut regim si mancam destul de mult,nu ma saturam asa repede cum zic unele dintre voi,asa ca acum vreau sa iau Reductil de 15mg.problema mare este ca nu-mi mai dau farmacistele fara reteta.Stie careva prin Bucuresti o farnacie care nu cere reteta sau aveti de vanzare careva?Sunt disperata.La medic nu vreau sa ajung,cu siguranta nu o sa-mi dea pt. ca mi-ar zice sa tin dieta,ceea ce nu mai pot.Dupa nastere am reusit sa slabesc cam 18kg prin dieta,iar acum nu mai pot sa tin o dieta drastica pentru ca organismul sa mai dea din kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Chinabulina ,nu stiu ce sa zic.Probabil ca-n timpul tratamentului a tinut o dieta prea stricta,si-n momentul in care-ai inceput sa mananci cat de cat normal-am inteles,fara prajeli,dulciuri si sucuri-organismul a reactioanat panand imediat la loc.Cred ca e singura explicatie.Mie mi-a mai zis o prietena-cu cat privezi organismul de un aliment care-i place cu atat mai repede va face depozite.Sa-ti zic ce mananc eu intr-o zi:
Dimineata beau o cafea cu o lingurita de zahar si lapte(deci exact cum beam si inaite de reductil),in jurul orei 10-11,dar uite ca azi m-a prins 12.30-unul sau 2 sandwich-uri,facute dintr-o felie de paine neagra si mezel-de obicei muschi file,dar am mancat si cu kaizer,salam sau ce aveam si neaparat un ardei gras,iar la ora 17-17.30 un gratar de peste sau pui.Normal ar fi sa mananc si un mar,dar cand sunt schimbul 1 la serviciu n-am timp;cand sunt schimbul 2 il mananc dimineata.Si atat.
Dar vreau sa-ti spun ca uneori mananc fara sa-mi fie foame;stu ca trebuie sa ma hranesc,pentru a nu da in alte probleme.Aaa,era sa uit!Si daca fi-miu sau barbati-miu cumpara o ciocolata,iau si eu doua patratele.Deci nu am o dieta drastica.Cred ca asta-i secretul pana la urma.
Luci.eilm ,m-ai dat gata cu articolul ala...
Adanaomi,nu stiu ce sa zic de reteta ca si mie mi-e frica de ce voi face ...in prima luna am luat fara probleme de la o farmacie,dar cand m-am dus joia trecuta sa-mi iau alta cutie,am fost intrebata de reteta si abia mi-a dat.Mi-a zis farmacista neaparat sa-mi iau reteta ca nu-mi mai da.Deci si eu am de umblat.Sper sa-mi dea medicul de familie,daca are dreptul sa elibereze,ca nu stiu daca poate,pentru ca este medic pediatru.(medicul la care sunt inscrisa e al lui asta mic)Asa ca daca afli ceva sa-mi zici si mie,te rog!
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

Salutarare,
Am intrat ca sa va anunt ca s-a ieftin reductilul.
Toate cele bune.
Nu stiu daca am slabit, lumea spune ca da...
Va pup!!
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piulia spune:

SALUT!!!!!!
Si eu am luat reductil 2 luni si..............nu am dat 100 g jos. Nu am slabit deloc.Deci mai exista si ....exceptii,Dar asta e. Sper sa nu fiu singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piulia spune:

Pentre palpitatii mi s-a vagostabil si doctora mi-a prescris si spirulina.Pofta de mancare nu am mai avut. Daca am mancat, am mancat f putin; sport - plimbari seara 3-4 ore.

Mergi la inceput