am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

Mie totusi imi merge bine, nu am simt rau, nu mi-e foame deci nu ma chinuiesc sa ma abtin si slabesc:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Si mie imi merge f bine,slabesc,foame nu-mi este,e ok.Si sunt mai plina de energie ca niciodata.Blugii imi cad de pe mine,mi-am pus curea si a trebuit sa-i dau gaura.Ma cantaresc o data pe saptamana.Si chiar sunt de acord cu medicii-kg in plus,grasimea,nu fac bine deloc organismului.Inimii-ii fac mult rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Ce faceti,fetelor?Nu mai luati reductil,ati renuntat toate>?

Ramona,mamica lui mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

Deci eu am slabit 8 kg in total. In 2 saptamani si 3 zile:)....sunt foarte multumita. Daca mai dau inca 8 kg ma fac fotomodel:P...:)
voua cum va mai merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

[red]Cleopatra[/red,ai slabit f. bine!Eu am terminat azi ultima pastila din primul tratament de 28,deci azi e 28-a zi,si am dat jos 5 kg.Ma simt f. bine si hotarata sa iau in continuare.Toate hinele imi sunt largi,dar eu am mult de slabit pentru a ajunge la ce mi-am propus.Insomnii am avut doar in primele 2-3 nopti de tratament,gura uscata este singurul efect care a ramas.Am luat asearainca o cutie si am fost intrebata de reteta.Mi-a dat o farmacista fara,dar mi-a zis sa-mi fac rost neaparat de reteta,ca nu-mi mai da nimeni asa.Nu stiu de ce,ca doar luna trecuta nu m-a intrebat nimeni de prescriptia medicala?!
Va pup si astept vesti si de la voi.

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usalux spune:


buna.fetelor,sunt noua pe aici si azi am inceput sa iau lindaxa de 10.Am 1,62 si 67 de kg.dieta la mine inseamna sa nu mananc,iar miscarea iese din discutie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usalux spune:

sa nu mai mentionez de puiul meu de 7 luni,cu care m-am ingrasat 15 kg.Cu nasterea am dat jos 7 si acum am exact cat am avut inainte sa raman insarcinata.Niciodata nu am fost slaba si acum sunt disperata,caci toata viata am auzit de la tatal meu ca sunt grasa si deja a devenit obsesie.Vreau sa dau jos 10-15 kg...

dimineata am luat o pastila de lindaxa,acum deja e dupa-masa si nu sint foame,numai putina uscaciune a gatului...tare vreau sa functioneze la mine si sa pot fi asa cum mi-am dorit mereu...dar sportul nu intra in discutie caci nu am timp de asa ceva......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Buna!
M-am cantarit azi si am 80 kg.De la 86 kg pe 11 august,eu zic sincer ca merita reductilul!Voi continua,ca deja am luat azi a treia pastila din al doilea flacon.Pardon,cutie.
Va pup si voi reveni cu informatii sper eu favorabile.
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Postez si eu ca sa incurajez fetele nehotarate in acest sens. Eu am mai luat medicamente (nu mai stiu ce, era demult) dar mi-a fost foarte rau (devenisem depresiva, plangeam si vedeam totul in negru si nu stiam de ce). Reductilul nu are un astfel de efect. De fapt, in afara diminuari drastice a senzatiei de foame (si a setei/ uscaciunea gurii) altceva nu am simtit. Eu iau de 10 mg. Mananc jumatate de rosie si o felie de cascaval pe zi. Beau apa/ceai. Toate astea fara efort. Si deja se vede. Oricum, eu am un drum lung de parcurs. Deci, fetelor, curaj!
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

cami, gand la gand cu bucurie, si eu sunt curioasa cum va arata topicul asta peste vreun an ... ca la mine, dupa un an de cand m-am apucat, arata cam naspa ...
RamonaD, eu spuneam acum cateva pagini ca de mai bine de un an n-am mai mancat prajeli, n-am mai mancat dulciuri, n-am mai baut suc, bere, etc... nici nu mai stiu ce gust au cartofii prajiti, de fapt, cartofii, in general... nici spaghetele alea pe care le faceam cu drag si le mancam cu pofta nu mai stiu ce gust au... cu alte cuvinte, ca sa fie si mai clar, sunt la dieta de 1 an! si cu toate astea, am pus inapoi aproape toate kg date jos in aproape 6 luni de reductil ... nu vreau sa demoralizez pe nimeni. dimpotriva, as vrea ca peste un an toate sa-mi spuneti ca ati reusit, ca nu v-ati mai ingrasat la loc. ca atunci, in nebunia mea de a scapa de greutatea atat de urata, mi-ati da curaj sa ma apuc din nou, oricat rau mi-ar facea ... cam atat sunt de disperata

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png

Mergi la inceput