am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

am renuntat la regenon si am inceput cu reductil | Autor: kjmami

Link direct la acest mesaj

buna seara

am scris acum cateva luni un subiect...incepusem tratament cu regenon . m-am simtit foarte prost de la regenon si am renuntat..sabisem foarte putin dar ajunsesem atat de nervoasa de imi venea sa sparg capul celor care ma suparau un pic . imi cer scuze ca nu am mai scris acolo dar nu am avut acces la internet un timp


acum, de 7 zile am inceput cu reductil
o prietena de-a mea a fost la endocrinolog si i-a prescris reductil plus dieta.
am incercat si eu, am luat pastilele si am incercat sa tin dieta dar mi s-a parut imposibil sa mananc de 5 ori cum scria acol
am luat pana acum 7 pastile...una pe zi si am slabit 6 kg. sper sa fie bine...ma simt mult mai bine cu mine desi nu am slabit nici pe sfert cat am nevoie. am 178 cm si 107 kg.
am avut in vara 122 de kg si am tinut cateva zile o dieta pentru schimbarea metabolismului dar am intrerupt=o in 6 sau 7 zile..ajunsesem la 116 kg. dupa aia incet incet fara sa ma gandesc la asta am ajuns la 113 si atunci am inceput reductil.
ma simt foarte bine..am avut mici ameteli in primele 3 zile dar acum nu le mai am...da doamne sa slabesc pt ca nu ma mai suport.
primul obiectiv pe care mi l=-am ales este sa slabesc pana pe 28.feb (cand implinesc 24 de ani) pana la 95 kg. si dupa aia imi voi alege alta tinta...
VA FI BINE!!! sper

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

KJmami, super! te admir pentru vointza - si eu tre sa dau jos, si tocmai am terminat o tortilla cu pui, desi imi adusesem mancare de regim de acasa...ma rog.

vreau sa te intreb cum faci rost de reductil, si ce regim tii atunci cand il iei?

Succes in continuare,

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu te supara pe mine si nu o lua negativ.

Ma bucur pt tine ca ai slabit si este f clar ca ai nevoie sa slabesti masiv, dar Reductilul este un medicament. Ar trebuie sa mergi la doctor sa iti prescrie un regim si medicamente pt eventualele probleme pe care le ai tu, nu o prietena.


Du-te la medic, fa analizele si testele necesare si mergi mai departe pe aceasta cale stiintifica. Nu este sanatos sa incerci una sau alta si sa vezi ce merge.

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Incercarea unor medicamente atat de puternice fara sa fie prescrise de un medic care stie ce vorbeste este periculoasa.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Ideea este sa nu facem abuz, ma refer la doze si timp de tratament.
Toata smecheria la astfel de medicamente, este sa stii cand sa te opresti pentru ca in timp, organismul se obisnuieste si tinzi sa maresti doza, ceea ce face ca toxicitatea medicamentului sa creasca.
Atentie, toate amfetaminele se cumuleaza in organism!
In concluzie, cand simtim ca aceleasi doze nu-si mai fac efectul , este momentul sa abandonam pastilele, cel putin 6 luni.
Eu, par examplu, am luat regenon, doze mici - intr-adevar, dar aproape un an, cu intermitente, si dup-aia aveam niste stari depresive de-mi venea sa ma urc pe pereti. Acum, desi au trecut vreo 3 ani, reactionez la fel de la prima capsula!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Prietena mea ia Reductil. Lucreaza in sistemul medical si presupun ca stie ce face. Dar... In cateva saptamani s-a schimbat mult, psihic. A vorbit cu o cunostinta din spital si ia spus ca "anfetamina" daca bine zic, afecteaza sistemul nervos pe termen lung. Stiu ca mi-o iau ca m-am bagat in vorba, desi nu am testat pe pielea mea medicamentul, dar am vazut oarecum efectele realist. Concluzia mea ar fi sa fi convinsa ca merita sa iei medicametul, ca este nevoie sa slabesti cu aceste riscuri.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

[quote]Originally posted by Victoria

KJmami, super! te admir pentru vointza - si eu tre sa dau jos, si tocmai am terminat o tortilla cu pui, desi imi adusesem mancare de regim de acasa...ma rog.

vreau sa te intreb cum faci rost de reductil, si ce regim tii atunci cand il iei?


am facut rost de reductil cu reteta prietenei mele. m-a costat cam 800 de mii . regimul era cu 3 mese pe zi si 2 gustari
dar nu am putut sa il tin pt ca nu incapea atata mancare in mine dupa ce am luat pastilele
azi de ex am mancat dimineatza o cafea, la pranz un gratar cu o felie de paine neagra prajita si seara un mar. si nu imi e foame


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

fetelor va multumesc pt grija dar nu sunt inconstienta si simt cand ceva nu e in regula cu mine. pana acum nu am avut nici un fel de reactii adverse. singurul lucru care ma deranjeaza este ca am in permanenta un gust de fier in gura. si am citit pe prospect ca de la ele e. iau o singura pastila dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Alex2, multumim de raspuns. Nu ai de ce sa "ti-o iei", de aia suntem aici, sa schimbam impresii.Zici ca prietena ta s-a schimbat, presupun ca nu in bine...hm...Da' nu ne-ai zis, de slabit a slabit? Cat? cat are in plus? ( sigur, ne raspunzi numai daca vrei)

Kjmami, multumesc de raspuns.Eu am vreo 20 un plus.Pe de alta parte, ma chinui de ani de zile sa fac un copil, si nu stiu daca astea nu ar avea vreu efect negativ...caci in mod sigur medicii mi-au spus ca nu cumva sotul sa ia amfetamine, ca-i afecteaza "materialul"...stiti...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Kjmami, ma bucur ca ai scris din nou. Incepusem sa imi fac griji pt tine . Felicitari pentru kilogramele pierdute. Te invidez!
Atentie mare si cu Reductilul. Nu vreau sa repet ce au spus deja fetele, dar daca simti ceva schimbare (in afara de pierdere kilelor ) in organism, comportament, sau stare de spirit, opreste-te.
Eu acuma sunt in sesiune. Dupa ce termin as vrea sa ma apuc de sala/inot... ceva sport. Musai! Tu faci ceva miscare? Sau ai slabit doar cu dieta? Cum ti se compoarta pielea si carnea dupa ce ai slabit 15 kg? Banuiesc ca la varsta ta inca nu sunt probleme.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">MUZICA PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

[Kjmami, multumesc de raspuns.Eu am vreo 20 un plus.Pe de alta parte, ma chinui de ani de zile sa fac un copil, si nu stiu daca astea nu ar avea vreu efect negativ...caci in mod sigur medicii mi-au spus ca nu cumva sotul sa ia amfetamine, ca-i afecteaza "materialul"...stiti...


eu te-as sfatui sa scapi de kg in plus pana sa faci bebe...eu am pus in timpul sarcinii si dupa aia am mai pus inca 20 in 4 ani. si ma gandesc ca dak te apuci de bebe..sigur mai pui pe tine...asa ca mai bine slabeste ca sa ai unde pune in timpul sarcinii..oricum nu e recomandat sa pui prea mult...dar..se mai intampla...alta idee ar fi sa reusesti sa slabesti si sa fi atenta in timpul sarcinii si sa mananci foarte sanatos si echilibrat. dute la un nutritionist si vezi ce zice

Mergi la inceput