** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ralucami, mie nu-mi curge colostru... Desi uneori sunt si eu curioasa sa vad ce simti cand curge...

Doamne ce de experiente noi si minunate traim noi in perioada asta....

PS: Pozele cu cezariana le-am trimis sa mai incurajeze fetele care se tem de nasterea naturala... ei bine nici cezariana nu e chiar asa floare la ureche!!!

POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 25+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Se vede treaba ca eu nu inteleg cum de apar ele separat...Ca de acum au aparut impreuna, totul e OK...Ba mai si citisem mesajul lui Ralucami, care apoi a disparut ..Am crezut ca m-am timpit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Nu a disparut: il stersesem eu si l-am adus aici cand am vazut ca ma trezisem si eu la spartul targului! Fetele deja incepusera sa scrie aici!

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

ELTEKA, mereu au aparut ca si pana acum ... eu nu am observat nimik schimbat, numai ca nu este suficient de vizitat asta nou, dar destul de vizitat cel vechi si atunci ramane in cap de lista in continuare si nu dispare... Asta cred ac e explicatia, nu?



POZA Bebe Antonio din Sapt.16
Andrada 25+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Motannel-inca unul cu baia: Eu faceam inainte de sarcina bai aproape clocotite, ma faceam ca racul, ma destindea la nebunie. Acum nu am curaj ca am citit ca nu e indicat, plus ca in Japonia cada e asa mica, de mi-e frica sa nu ramin blocata inauntru...

Mai deunazi intr-o deplasar am fost la un hotel super cu sotulica, aveau si jacuzzi, arome, esente etc. Am zis, o data tot fac o baie, fie ce-o fi. Si am pus apa calduta (al meu se plingea ca e prea rece, desi el face mereu dus rece de incheiere!!!!), mai stateam si pe picioarele lui, ca sa fie burta complet afara...Am stat vreo 10 minute...Si nu zici ca ma iau niste ameteli dupa ce am iesit, cu intentii de vomitat...Boooooooooooahh...Asa ca rabd, pe aici e un frig de timpesc, astia n-au decit aparate de aer conditionat, nu calorifere...Dar ce sa fac??? Si asa am obsesii cu tensiunea.

Andrada, Eimotto , am aplicat chestia cu repaus pe dreapta, iese 115 cu 68...5 minute mai tirziu, in fata computerului (deschis pe DC, bineinteles) imi iese 138 cu 90...Acuma eu dupa care sa ma iau...Ca doar nu imi dati voi palpitatii asa puternice, fetelor

Alyna24, la mine citeodata parca se misca patul...Acuma nu sint convinsa - aici la Tokyo sint cutremure de maginitudine ff mica mereu - dar cind nu sint obsedata de tensiune (ca sa cred ca asa tare imi bate inima de se zguduie patul), imi place sa cred ca ala mic bicicleste prin lichidul amniotic...

Apropo Chiqui, simti ceva miscari? La mine la sfirsitul saptaminii 22 au inceput, dar numai cind stau intinsa pe spate (ceea ce evit), si mai ales seara si dimineata...Peste zi nu simteam nimic. Azi (am intrat in saptamina 23) am avut un meeting la care mi-au dat niste cafea; eu n-am baut de la inceputul sarcinii, dar acum dupa 3 gurite mici-mic, am simtit foiala! In sfirsit! Sint curioasa daca mai e si maine...

Dianalaura, frumos baiat Serbanica. Multumesc - la mine e bun de terapie, ca eu nu ma vad mama de baietel...

Apropos Dideip, ai gasit nume de baiat???

Asa creste bebe

Si asa creste burtica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

buna ziua burticute.
Chiqui, chiar ca ai dreptate, avem deja ceva capitole avans fata de
alte mamici.
ati scris atat de mult ca am citit cum am putut, dar azi vin sa-mi instaleze netul acasa si sa vedeti atunci activitate.
din cate am prins vorbeati de dureri, cam aceleasi sunt si pe la mine, dar cea mai ciudata a fost azi cand imi simteam bebelina in vezica.Daca puneam mana dadea peste tot din picioruse dar se simtea cel mai tare acolo jos. Acum parca s-a linistit. Acasa in schimb cand stau pe spate e peste tot, e chiar desptul de sus de la buric.(ocupa tot ce prinde).
în rest toate bune, doar ca sunt foarte obosita, astept concediu cu sufletul la gura.calculez zilele non stop.

O sa fiu si eu mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Alyna24 - eu cred ca avem imaginatia mai bogata. Nu cred ca are nik bb, poate se joaca cu cordonu, sare coarda, eu stiu ce face el acolo...

Tare faza cu capitolu nou, apareau si dispareau mesaje.

Sunt folositoare subiectele stiky (liste spital, doctori si ce mai este) dar din cauza lor multe alte subiecte cad foarte repede pe pagina 2 si raman fara raspuns.


Mamica de Iulia (06.02.2004) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Ralucami, chiar voiam sa-ti scriu, ca n-ai mai scris de o saptamina...Pe unde vine localitatea ta, ca eu ma tot holbez pe amarita asta de harta din Lonely Planet si n-o gasesc...

La mine au aparut 2 patute de colostru intr-o noapte saptamina asta...Apoi am uitat sa mai controlez. Acum m-am uitat atenta si vad ca mai sint niste urme pe dos, dar mici, poate vreo 3 la fiecare sin...Mai zicea o fata pe la sfirsitul capitolului anterior ca tocmai o patise, cred ca Blc_lia.

Ce voiam sa te intreb eu: ai citit ceva de Aiiku-l meu? si 2, tu te-ai uitat de curiozitate la carucioare? Eu nu stiu decit 2 magazine, intr-unul e doar Aprica (mie mi se par prea scumpe la 40-50000) sin in Toys r us sint mai ieftine, dar parca nu asa comfortabile...habar n-am ce proprietati trebuie sa aiba un carucior, ma gindesc ac trebuie sa poata fi lasat complet pe sapte cind bebe e mic. Si n-as vrea sa-l schimb la fiecare semestru... Daca ai deja o opinie si/sau vezi ceva pe net, trimite-mi si mie un link, te rog!

Asa creste bebe

Si asa creste burtica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna ziua, burticute!

Am ajuns si eu la munca. Abia asteptam sa ajung si sa ma odihnesc. Ieri seara am terminat de amenajat bucataria (faianta, mobila, etc...) si toata dimineata am tot dus toate "ustensilele" de bucatarie si sincer,nu mai pot. Ma doare mijlocul cumplit. Am ajuns la birou, m-am asezat pe scaun cu o cana mare de ceai in fata si un Nospa. Sper sa imi treaca repede durerea.

dianocica, multumim pentru incurajari si sa-ti traiasca copilasul!

addinel, de cand nu te-am mai vazut pe aici! Felicitari pentru fetita!

motannel, eu am renuntat de mult la baita cu spuma, desi tare imi place. Am auzit ca nu e bine sa stam in apa calda - poate provoca contractii.

Amely, ce ma bucur ca esti bine! Bafta multa si la ultimul examen!

chiquitita, sper sa treci repede peste perioada asta proasta care o ai! Multumim pentru noul capitol!

ralucami, vorbeai de respirat greu. Si eu patesc destul de des, mai ales cand vorbesc mult. Am inceput un curs saptamana trecuta si in timp ce le vorbeam cursantilor respiram din ce in ce mai greu, parca alergam... Mai am 2 saptamani si termin si cu predatul, ca nu mai pot sta asa mult in picioare.

Mai vorbim si mai tarziu.

Valentina 26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

andrada, mi s-a cam luat gandul de a naste cu cezariana dupa ce am vazut pozele de pe mail. Totusi poate uit pana atunci in caz ca medicul meu imi va recomanda asa ceva.

gabi

24+

Mergi la inceput