Colectia de toamna-iarna 2005 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Mai fetelor ,s-a strins la mine o gasca mare de prieteni care vor sa protesteze la Guvern taxa de prima inmatriculare ,va alaturati???

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Anda, Barladeanca a nascut???

Aaa, e vb de Columbeanca...

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

seara buna.

fimiu doarme si hop si eu .

LAVI, eu nu stiam si nu stiu mai nimic de pneumonia intestitiala, doar ca te-am vazut pe tine ingrijorata si credeam ca-i mai a naibii.
sanatate fetelor.

acu sa va zic grija mea: nenorocita asta de HERPANGINA este provocata de un virus COXSACKIE. care este de tip A si B si are cel de tipA in subordine inca 23 de subvirusi.(eu am vb pe romaneste, adica nu-s astia termenii medicali folositi, dar asa mi-e mai usor)
unul sau toti sau mai multi dau si MENINGITA!!! mie mi-e frica rau de asta si chiar ma gandeam sa nu fi facut si vladu'.
mai ales ca poate surveni in urma unei herpangine . el nu este vaccinat contra meningitei am aflat destul de tarziu ca nu este inclusa in vacinarea obligatorie. dar trebuie sa poate fi vaccinat si la varsta asta, nu??
am gasit niste chestii pe net, cazul unei fetite care a facut 2 ani la rand (la 3 si 4 ani) meningitasi i se recomanda vaccinarea.
si mai spunea printre simptome si de faptul ca nu-si tinea echilibru.
sa nu va mai zic ca vlad zici ca merge pe sarma. nu-l lasam DELOC SINGUR, suntem numai in spatele lui ca ieri era sa cada direct in cap din picioare, pe spate. daca nu puneam mana jos...era vai de el.
acum, sunt paranoia, nu?
poate cade si de la faptul ca a slabit 600g in...cateva zile, nu?? si mancare ciuciu....
doarme si de 4 ori/zi, sta treaz cate 1.5-2 ore, timp in care nu face mai nimic altceva decat sa maraie sau sa urle. adica ce stie el mai bine.
azi la 07.00 dimineata, era deja satui de urletele lui si cristi l-a lasat in patutul lui si cat a putut urlaaaaaa........cred ca o sa-mi vina vreaun vecin pe cap.
orice ii fac, nu-i bine, el daca gaseste motiv, pana nu_si face damblaua cu urletu' nu se poate.

trimit ca se trezeste si daca pot mai revin.


Joy 7+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Offff-Joy...ce-o fi cu urlatul lui burticel????si 600 gr-e cam multisor...nu stiu,ai incercat sa-l vada si alt pedi???zici ca i-ai facut copro-parazitologic,nu stiu,imi dau si eu cu parerea-dar mi-e o mila de tine,cata rabdare sa ai...

Noi ne-am intors de la munte,de la Moieciu,unde a fost super,de vis-ca-n povesti;cum am venit noi,a-nceput sa ninga,ne-am dat cu sania,ne-am plimbat,am facut poze cu Stelica,un manz mai maricel din zona.

Stef a stat la mama unde a mancat continuu,nu stiu ce i-o face mama,de mananca de se sparge,si ciorba si ciolanel,si iaurtel,si paine prajita-va spun eu ce!!-il lasa prin toata casa,are Stef libertate totala de miscare,tataica il ia in brate cat poate de mult...asha ca atunci cand ne-a vazut pe noi aparand pe usa,a skitat un zambet,si-atat...si s-a dus iar la mamaie-n brate!-mda...


Ma duc sa mai trebaluiesc pe-aci,prin casa,tot singurei suntem,si in seara asta va dormi la naina(doina-asha o keama pe mama),va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Lavi,cu cititul,cata dreptate ai:cat eram la sv,si gravi fiind-citeam cate-o carte la 3-4 zile,si-n metrou,si inainte de culcare-imi place la nebunie sa citesc,mereu imi iau carti-acum citesc cand doarme bebe de pranz,pentru ca seara sunt franta;si stiti ca el se culca la 9 PM,ei bine,atunci ma culc si eu!!



Ascult Comfortably Numb-Pink Floyd---muzica la superlativ;solo-ul de chitara de la sf melodiei mi se pare ireal...de la atata LSD inghitit de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello pe seara!

Azi am avut program administrativ, apoi au venit vara-mea la mine, cea gravidoasa, si i-am mai impartasit cateva secrete mamicesti, deh...face planuri de cumparaturi, e in perioada sondarii terenului

Silvia ma bucur tare ca s-a facut Stef asa un copil cuminte, mananca bine, se joaca....in curand veniti acasa si vedeti ca nu mai vrea sa plece de la mamaie, asa faceam eu cu mamaia mea...cu greu ma lua mama seara de acolo, ca deh..imi facea toate mofturile.

Madutza ati plecat la miting??

Joy cred ca nu e prea tarziu sa-l vaccinati si acum impotriva menigitei...eu i-am luat suplimentar Mirunei, HIBERIX si i l-a facut odata cu vaccinul de la 2,4,6 si acum la 1 an. Si cred ca ar trebui totusi sa-l duceti la un neurolog, ca nu cred ca e tocmai normal sa nu doarma noaptea, apoi urletul asta...nu mi-o lua in nume de rau, tu stii mai bine cum vrei sa faci, e doar o parere. Poate sistemul lui nervos e un pic "zdruncinat" si trebuie repus pe picioare. Nu mai zic de al vostru.... Bafta si multa putere, chiar ai nevoie!

Noki cum poti sa ingradesti spiritul artistic al copilului?????????. Pupam Sararica pictoritza. Io am desenat peretii din dormitor cu creion chimic, asa ca a ta e mic copil...la mine au trebuit sa zugraveasca din nou

Hilde , sa fii sanatoasa si iubita! Despre prajituri...nu mai zic nimic

Lavi m-ai lovit unde ma durea cu treaba cu cititul...n-am mai citit o carte de cand eram gravida..am avut atunci..ziua si cartea, daca stateam numai in pat..... Iar acum am constatat ca nu mai am rabdare, mereu gasesc altceva de facut prin casa

Ripley, Ionikka ce faceti fetelor?????????????

Va las acum, ma duc sa stau cu Miruna ca e in mare forma azi, scoate untul din noi copilul asta, nu gluma

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madau, cardul ala al tau era numai pt pers juridice, adik cont atasat la al firmei. pt pers fizice pt plati pe net bt nu are decat mastercard, nu visa.
pana la urma mi-am facut la finans, visa in euro. dureaza o saptamana mi-a zis femeia..:(

ZI "MARE" AZI! I-am dat lui nichita prima oara junk food! bic o sa-si faca o impresie proasta despre mine, dar sper ca nu voi recidiva prea repede, nu asta e intentia mea.
lingeam eu niste crema de iaurt straciatela de la milli. va dati seama ca nu era niciun strop de iaurt natural in caserola aia, plus bucatelele de ciocolata...atata balosea langa mine, ca am zis, hai sa-i dau o lingurita si lui: ce vorbiti, dom'le, ca nu mai scapam de el: se lingea pe buze si ma tragea de pantalon. am plecat cu borcanasul si alerga dupa mine la propriu. si scancea si deschidea gura!!!! in viata lui de un an si 2 luni nu a deschis gura la nimic inainte sa vada lingurita la 2 cm de gura lui si sa se roage cineva de el...ma alerga asa cu gura cascata...dk ati mai pomenit...pana nu i-am dat tot ce ramasese nu am scapat de el. si a trebuit sa-i arat borcanul gol si cum il arunc la cos, ca sa scap de el
he,he, e amator de dulciuri maimutoiul asta...dar nu va vedea prea multe! ca sunt drastica, gata!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

joy-nu te ingrijora cu meningita,faptul ca nu se tine bine pe picioare este de la faptul ca e slabit si e normal sa se manifeste asa,600 gr e destul de mult dar va recupera i-a amintesteti tu de uka care a slabit 1 kg in 5 zile si apoi a recuperat 800 gr in 3 sapt,parerea mea este ca treb sa gasesti un pediatru bun,care sa de-a un tratament bun ca saracutul la cata medicatie schimbata a avut......offf ce rau imi pare ca nu m-am gandit cand era herpangina asta in faza de eruptie sa iti zic sa te duci la victor babes,auzi i-a baga tu maine o vizita acolo

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

si mie imi e frica de meningita...si n-am facut niciun vaccin la bulin...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda cand ai zis de junk-food, parca il si vedeam pe Nic lingand la Mc'Chickeni si hamburgeri.
Stai linistita ca don'soarei Miruna nu-i scapa cartofii prajiti cand mancam noi, vreo 2-3 tot capata si ea, ieri a balotat un pic de catravete murat, o bucatica de chifla de la hamburger..si tot asa. N-am cum sa nu-i dau nene, ca se agata de piciorul meu, sau tipa si se jeleste de ne stie blocul. Doar nu mananca zilnic si nici nu-i dau cantitati. De aia nici nu-mi fac mustrari de constiinta.

Sa-l folosesti cu placere cardul, ma bucur ca i-ai dat de cap pana la urma

N-am aflat nimic de la Marius...il stresez maine sa-l sune pe nenea ala, si-ti zic

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput