Bucurii de sept-oct 2006 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Oameni buni, femei si mame , la ce s-a ajuns? Cat de adanc in strafundurile ridicolului trebuie sa ne coboram? La inceput am decis sa nu am nici o reactie publica fatza de mesajul aparut asta noapte (din nou, sub ID-ul comun de mami_so...) dar, pentru ca odinioara am crezut in soliditatea si solidaritatea acestui grup... m-am razgandit. Voi spune ce cred eu. Gestul pe care l-a facut acea persoana misterioasa (gestul de a sparge parola uneia dintre noi si de a publica un mesaj din casutza postala privata) este caraghios, pe cat e de urat si nedemn. Mame suntem noi, sau copilitze pre-pubere care sparg dulapiorul colegei de clasa, impinse de curiozitate? De ce persoana respectiva nu si-a putut asuma gestul? Are chef de galceava? Ok, sa o faca in mod deschis! Care e miza acestor "intrari prin efractie", urmate de "dezvaluiri senzationale"? Ca au fost comentarii pe PM si alte mijloace de comunicare privata, e clar, au fost si de o parte si de alta a baricadei. Fireste. Nimeni nu o neaga. Private au fost si asa era firesc sa si ramana. Dar daca tot s-a simtit nevoia de un "divort", de ce sa ne mai bagam nasul unde am decis ca nu ne mai fierbe oala? Fiecare e liber sa posteze unde ii place, libertate si pace ne dorim cu totii, ok... Pai libertate si pace sa fie! Nu sa ne pretam la astfel de gesturi care nici adolescentine nu sunt... sunt caraghioase de-a dreptul! Astept replica persoanei misterioase... daca are curajul sa si-o asume (dar nu il va avea, va spun eu )

Si in incheiere, fete dragi, daca vedeti ca deodata postez un mesaj veninos, in care indrug verzi si uscate, sa stiti ca nu-s eu, ci mi-a fost sparta parola, in buna traditie a grupului nostru de mamici!


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Despre persoana care a facut acest gest oribil ce pot sa spun, n-are nici o valoare si mai mult decat atat, imi pare rau c-a facut parte din grupul nostru... daca se simte bine acolo unde este, de ce mai "baga strambe" si la noi??? Eu nu o pot numi mama, nici om n-as numi-o... si cand ma gandesc ce vorbe frumoase spunea pe aici... "la multi ani", bla, bla... si acum face atat rau acestui grup de mamici care se simt bine si-si impartasesc frumoasele momente alaturi de puiutii lor...

As avea de spus mai multe, cum ca n-a fost destul de isteata si a lasat niste indicii care sa duca la descoperirea ei, dar mai spun un singur lucru: SA-I FIE RUSINE!


Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, si eu as vrea sa ne spui. Asa-s gemenii, curiosi din fire. Sau nu ne spune. Tu hotarasti.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu sunt foarte harnica azi. Spal la masina, am aspirat praful in casa.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Salutare!!!
Tocmai intru si eu p-aici dupa muuuult timp si vad ca atmosfera e un pic tensionata ..off... conflictele astea chiar sunt inevitabile???

Maine mergem si noi la pediatru, am emotii pt ca bb are o raceala care nu vrea sa treaca o tuse uscata si un suierat in gat, sper sa rezolvam maine odata situatia


ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Ups..se pare ca nr celor care posteaza aici s-a redus considerabil

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Buna Ziua Bucurii!

Fetelor sa va zic cum s-a intamplat aseara cu mesajul anonim!!!

In cap trecu am intrebat cine deschide un capitol nou. Am asteptat si am vazut ca nimeni nu deschide am zis sa incerc sa vad daca reusesc eu. Am intrat pe id-ul nostru comun si am facut cum am crezut ca merge. Bun, am reusit intr-un final sa fac capitolul nou, l-am inchis si m-am dus la cel vechi sa scriu ca s-a deschis un nou capitol. Pana am terminat eu de facut asta si de trecut nr cap. vechi in cap nou, a mai intrat cineva cu id comun si a trimis mesajul respectiv, spunand de ce facuse Sphora spume. Cine a fost nu stiu nici eu, si atat ii spun SA-I FIE RUSINE DE CEEA CE A FACUT!!!
Am stat si m-am gandit cum a putut sa intre cu id comun, ca totu eram si eu intrata cu el sa fac capitolul in acelasi timp. Am citit si nu-mi venea a crede ceea ce s-a intamplat. Am iesit de pe id si am intrat cu al meu sa pun pozele promise lui Lili. Dupa ce am terminat de pus pozele si scris mesaljul am intrat la aici sa vad daca merg pozele si cand ma uit disparuse mesajul respectiv! Cine la sters? Banuiesc ca tot persoana respectiva.

Acum nu stiu ce veti crede, dar ma gandesc ca poate ma banuiti pe mine. Acum imi pare f rau ca m-am bagat sa deschi eu un capitol nou. Asta e riscul meseriei.

Imi pare rau de ceea ce s-a intamplat!!!


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)

Mesajele care fac trimiteri directe la concursurile sustinute de alte site-uri - nu sunt acceptate pe acest forum. Va multumim pentru intelegere.
for2nity
Poze Luca, Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/62015/ticker2.png" target="_blank">Uite cat cresc
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu am hotarat sa raman acasa. Din pacate. Astept pozici de la voi. Daca o sa vreti sa mi le aratati. Caut site cu jucarii Fisher Price.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Martha78, asta e! Mamici multe, firi diferite suntem!
Scumpik_lui, si mie imi pare rau ca nu mai inteleg nimic! Cine a intrat in mesaje private, cine a postat mesajul fara acordul celui in drept. Cred ca s-ar putea face un film politist cu ce se intampla pe aici. Agatha Christie cred ca-i depasita demult de o parte din noi.
S-a mai intamplat la alte mamici ce se intampla noua?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

La noi ninge asa de frumos!!!!!!
Pun poza daca reusesc sa fac!


CINE MA VOTEAZA?


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)

Mesajele care fac trimiteri directe la concursurile sustinute de alte site-uri - nu sunt acceptate pe acest forum. Va multumim pentru intelegere.
for2nity

Poze Luca, Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/62015/ticker2.png" target="_blank">Uite cat cresc
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput