PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

geliza, asa m-am uitat si eu si am vazut-o la inceput numai pe Mara; oricum sunt f. haioase, mai ales Ilinca (asa se pune si fata mea cu capul in perna);
babee,

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Babee-nici sclifosita mea nu vrea branzica cu banana,azi i am dat pentru prima oara cu piersicuta (a avut un real succes),dar branza facuta de mine din lapte si iaurt(la sfatul pediatrei) pentru ca pe cea calcica nu o agreaza absolut deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Geliza scumpe-s amandoua
Misimica la noi piersica cu maracuia e in topul preferintelor, ar manca toata ziua

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Alina2006-aceeasi problema o am si eu cu printesica mea,a luat intr-o luna doar 200gr in greutate.Acum la 6 luni jumate are 7.100,doctorita imi spune ca este in grafic ca la 8 luni tre sa aiba 8 kg.,dar eu nu sunt multumita.M-am speriat atat de tare incat m am oprit cu ea direct la Victor Babes si i am facut analizele pentru ca de la 900-1 kg cat a luat pana la 4 luni sa ajunga la 200 gr .este enorm de putin.Pupici la puiuta ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Babee-noi acum am "descoperit o "sa vedem cat tine smecheria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Misimica, o sa ii placa mult pentru ca Leii sunt topiti dupa piersici, carne, putine dulciuri..si sa-mi mai maintesc(eu mai am un exemplar, de-asta stiu)

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

mult6umesc fetelor pentru aprecierile cucuietelor

Alina, eu ce sa mai zic ca Ilinca mea NU are 6 kile la 6 luni....uite o s-o cantaresc acum la baie sa vad....dar n-are cum sa aibe fiindca acum 2 sapt avea 5300


edit: am cantarit-o are 5500g....dar cel mai important e ca incerc sa nu ma mai stresez din asta...am inteles ca asta-i este ritmul de crestere si gata...altfel e vioaie, nu varsa, nu face febra, nu face moale....
Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Rebecca a avut si ea ceva dificultati in a lua in greutate.A recuperat destul de greu ce a pierdut dupa nastere, si creste cam la limita(adica 700 grame pe luna).Atata timp cat este un copil vioi si activ nu ma ingrijorez si n-ar trebui nici pe voi.Facand comparatie cu Phillip, el daca nu manca era clar ca e bolnavior(el mananca foarte bine si mult chiar).Slabea, apoi punea la loc si tot asa.Dar nu trebuie sa fie de fiecare data vorba de boala.Copiii au ritmul lor si nu exista practic sabloane.

Nu vor sa manance nu insitati, reluati activitatea mai tarziu.Nu vrea si nu vrea un timp nu e nici o problema.Daca nu plange si e agitat atunci nu ii trebuie.
Pauza ca vrea Phillip cartofi coptila ora asta...

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

fetele, uite cum fac eu branzica de casa:
seara fierb 1 litru lapte 2%, il las sa se raceasca pana ajuneg caldut, adaug 2 linguri mari cu varf de iaurt 2% si acopar cu o farfurie. A doua zi dimineata pun cratita pe foc mic si o las vreo 7-10 minute pana se ridica zerul deasupra. Dupa care o las sa se raceasca si o strecor prin tifon. Iese destul de multa branza, ii dau in ziua aia si a doua zi, atat.

Ii dau branzica la masa de fructe, adica pun biscuiti ( altfel nu vrea ), banana sau mar copt, sau pulpa de portocala ramasa de la suc si le dau prin blender.



miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu
http://www.dropshots.com/mitilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Pofta mare lui Phillip .Babee-si misoaica mea este o bebelusa foarte vioaie,chiar ma mir de unde are atata energie.Ai dreptate ca nu ar trebui sa ne ingrijoreze atata timp cat sunt activi,drept dovada ca eu i am facut analizele degeaba(mama nebuna),au iesit toate foarte bune(pediatra o suspecta de anemie)Numai cand ma gandesc cat a plins mititica mea cand ia luat sange(si bineinteles ca am plins si eu cu ea)imi vine sa.....

Mergi la inceput