PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Anasia, LA MULTI ANI, SA FII SANATOASA, FERICITA, SA TE BUCURI DE PUIUL TAU SI SA O VEZI MARE SI FERICITA


gata, am recuperat toate paginiledar acum ma solicita Ilincuta

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

nu mai asa pot incepe! copilul asta m-a disperat! ma iau de-o mana cu maryion si ne aruncam! la pranz, ora 15 i-am facut pilaf! nu a stat locului o clipa! nu stiu cum sa-i mai dau sa manance! nu sta!!!!!! voi ce faceti cand copiii nu papa? ii lasati in pace , le dati lapte sau va vedeti la masa urmatoare?
apropos de iaurt eu ii dau danone! si natural si cu fructe, i-am dat si danonino!
LA MULTE LUNUTE SARBATORITILOR!
LA MULTI ANI ANASIA!
din meseria asta se poate demisiona? sau macar concediu neplatit?
va pupilesc!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

quote:
Originally posted by alina2006

nu mai asa pot incepe! copilul asta m-a disperat! ma iau de-o mana cu maryion si ne aruncam! la pranz, ora 15 i-am facut pilaf! nu a stat locului o clipa! nu stiu cum sa-i mai dau sa manance! nu sta!!!!!! voi ce faceti cand copiii nu papa? ii lasati in pace , le dati lapte sau va vedeti la masa urmatoare?
apropos de iaurt eu ii dau danone! si natural si cu fructe, i-am dat si danonino!
LA MULTE LUNUTE SARBATORITILOR!
LA MULTI ANI ANASIA!
din meseria asta se poate demisiona? sau macar concediu neplatit?
va pupilesc!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos
Iana-Daria si Mami Alina



Nu. Nu se poate. Trebuie sa induram cu stoicism.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

www.e-vacanta.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

geliza , alina2006;
alina2006, acum inca nu-i nimic, sa vezi mai incolo, cand o vedeam pe finuta mea cu mainile in bolul cu mancare si peste tot...si nu sta locului o clipa;poti sa-ti iei eventual o pauza de cat sta sotul cu bb, dar nu mai mult;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by alina2006

nu mai asa pot incepe! copilul asta m-a disperat! ma iau de-o mana cu maryion si ne aruncam! la pranz, ora 15 i-am facut pilaf! nu a stat locului o clipa! nu stiu cum sa-i mai dau sa manance! nu sta!!!!!! voi ce faceti cand copiii nu papa? ii lasati in pace , le dati lapte sau va vedeti la masa urmatoare?
din meseria asta se poate demisiona? sau macar concediu neplatit?
va pupilesc!Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos
Iana-Daria si Mami Alina

hihi ce bine ar fi dc am putea sa demisionam,macar putin!
ari,care de obicei e exact asa cum descrii si tu,nu sta locului si nu vrea papa,efectiv nu deschide gurita,uite azi a papat super,ptiu sa nu o deochi! acum a papat o banana intreaga +branzica +1 cupa cereale.ce sa mai sunt super fericita! ma si deschidea gurita si scotea niste sunete de parca imi zicea " mai da mi".eu am lasat o( dc nu a mancat ,dupa ce am incercat orice cam 30 -40 min,si ea nu si nu ),pana la masa urmatoare pe care evident ca a papat o f bine.
acum nush ce sa mai zic o fi foat de la dintisor,i am marit si pauza dintre mese...poate ca de asta a inceput sa pape mai bine.sper sa tina minunea ca tare bineeeee e cand papa bebe!
succes mamicilor cu mofturosi!
sarilla vazut poze,si eu si Ari,si ne a placut mult Razvanel( belise niste ochii fii mea dar nu scotea un sunet).eu cred ca seamana cu mami a lui
am la vase... vorba gelizei...parca gatesc ptr o armata!
pup andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 5luni +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

N am fost pe faza cu pagina...revin si eu cu multumiri lui Bysko pentru reteta .Nu stiu daca ai citit mama mea constanteanca fiind la fel ca tine are aceeasi reteta de iaurtel.Pupici la sufletelul vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Am si eu o nelamurire, stiu ca intre pui si gaina tre sa le dam mai degraba carne de gaina, dar ficat de care le dam? adica ce e preferabil?

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

La multi ani Anasia, Ilinca si Bianca

Eu v-am spus ca nu ma agit momentan sa ii gatesc multe.Am incercat si am vazut ca nu ii place, papam borcanel si de luna viitoare ma tin mai serios de gateli pentru Rebecca.Sunt sigura ca ii va placea mai mult cand ii voi pune si putina sare-adevarul ca mancarea fara sare n-are gust.Ea in schimb mananca bine cand e, la fel de agitata ca si ceilalti copii, dar eu tin frumos castronelul in mana si ea se poate agita cat vrea.Oricum la final arata ca un porcusor, dar se rezolva cu apa si sapun.

Geliza m-am uitat cum dorm fetele dar nu am vazut-o decat pe cea mare...am facut ceva gresit??

Si am observatc a baietelul lui Sarilla sta ins caunelul de baie.La noi nu a avut farmec la niciunul obiectul cu pricina, stau foarte bine in cadita.Acum e distractie mare ca le fac amandurora in cada, Phillip nu mai vrea baie fara surioara lui

Iaurt eu nu fac , branzica da.Dar domnisoarei nu ii place cu banana, simpla nu vrea,cu mamaliga nici atat asa ca mai asteptam sa creasca.

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by Babee

La multi ani Anasia, Ilinca si Bianca

Geliza m-am uitat cum dorm fetele dar nu am vazut-o decat pe cea mare...am facut ceva gresit??

Gabriela, Rebecca si Phillip



trebuie sa dai click pe urmatoarea poza
adica uit-o si pe Ilinca aici http://www.flickr.com/photos/12803220@N00/375450217/


asta ca sa va arat ca si Ilinca isi trage pe ochi diverse cand doarme

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

offffff mai fetelor! grea meserie! va pup pt incurajari!
haideti sa va spun si de ce ma mai stresez, ca nu degeaba- zic eu: a luat in 2 sapt doar 100 grame! are acum, la 6 luni juma 6kg 500! foooooaaaaaarrrrrrrrtttttteeeeeeee putin, nu-i asa?
pupici mii!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos

Mergi la inceput