Bucurii de sept-oct 2006 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Alexxia...vine sotul ieri acasa cu un plic mai marisor...si ma intreaba oare ce ar putea fi...il desfacem...si ...surpriza...Baby Einstein. Ne-am bucurat amandoi...abia astept sa vad clar ce contine...il mutam pe CD...pt. ca nu avem DVD la calc...doar separat.
Mii de multumiri!!!!
Esti o dulceatza!!!
Pupam fetele

_

Lakioana mami lui Riana Rebeca, o minune de fetitza (16.09.2006)

Minunea noastra iubita - Reby...the baby
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Paginutza lui Reby mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Hei nu am apucat sa citesc decat asa reped pe diagonala...ma intorc imediat sa citesc calumea

A venit pediatra i-a facut vaccinul si a marait un pic la intepatura apoi s-a linistit in brate...Scaune a avut numai 2 azi...dar asta ma tampeste sa ii opresc alaptarea cateva zile ca cica dupa cum arata nu e bine digerat...innebunesc...i-am aratat 3 pampersi...Am facut analiza la kktz si asteptam rezultatul acum...Ea zice ca a facut o intoleranta la lactoza ....si de aici firisoarele de sange...intestinul usor iritat. Insista sa opresc alaptarea cateva zile...CE DUMNEZEU SA FAC? CA EU NU VREAU....

Eloise si Mirabela daca vb cu pediatrii vostri sa imi spuneti si mie ce v-au zis

Lakioana eu sunt Alina alias Itzy-Bitzy....de mine era vorba...gasesti ce am scris dupa pagina 11 incolo parca...si pe la 18

Revin ma duc sa citesc ce ati scris

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Itzyimi pare tare rau ca problemele nu s-au terminat.Eu nu stiu ce sa zic in privinta alaptarii, ca nu m-am lovit de problema asta cu intoleranta la lactoza.
pupam pe Ana - Maria sa-i treaca buba de la vaccin.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Da Ana nu vreau sa patesc precum Lexi care s-a luat dupa dr si apoi s-a dus de tot cu alaptatul ....stiu ca ii parea rau...nu vreaU sa patesc la fel...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Itzy-Bitzy - te-as sfatuib sa opresti totusi alaptatul pentru o perioada, pana iti vin rezultatele de la analize si sa continui sa te mulgi, ca sa nu-ti scada lactatia sau sa-l pui pe sot la treaba (am auzit ca-i mai eficient decat mulsul). Daca totusi are intoleranta la lactoza nu-i de glumit cu asta. Dar tu hotarasti.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

Da Ana nu vreau sa patesc precum Lexi care s-a luat dupa dr si apoi s-a dus de tot cu alaptatul ....stiu ca ii parea rau...nu vreaU sa patesc la fel...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA


Cred ca acum e mic riscul sa patesti ca si Lexi, asta de regula se intampla la inceput, cand copilul inca nu-i obisnuit cu sanul si prefera biberonul, ca-i mai simplu. La tine nu-i cazul deja. Dar, pentru orice eventualitate, alege-i o tetina cu orificiul foarte ingust, de exemplu cele pentru 0-1 luna. Sigur n-o sa-i para ca-i mai usor decat la san.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Am revenit si noi de la plimbare + manichiura ptr mami.

Katia, tu stai pitita si hop...coci o idee buna! Daca Eloise zice ca ne-ajuta, o s-o punem in practica repede.

Eloise, cred c-am mai zis dar ma repet: multi copilasi fac diaree de la siropelul cu calciu Pharco.

Lexi, intrebai de Pufy...iti spun eu ce face: isi muta dulceturile si compoturile cu care ne-a innebunit asta-vara.

Mirabelac si fetele din Iasi, fiindca e greu de ajuns in Copou, propun parcul din spatele blocului Gulliver din Piata Unirii, pe Saulescu. Fiind situat central (pi shentru) e mai usor de ajuns pentru toata lumea, cred eu.

Aaaa Mirabela, m-ai intrebat cand ne trezim...de regula pe la 10:30-11. Ne culcam pe la 12:30-1 noaptea.

Roxanae, am vazut printesele frumoase!


**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias
Mathias si mami stralucesc, vrei sa vezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Susa, stiam ca trebuia sa-ti raspund de dimineata...in primul rand multumim de aprecieri. Ce voinic e flacaul tau, 8,1kg, mamaaaaa!!! Spune-mi, ii dai 2 pic de Vigantol numai cand face tratamentul cu Cipcal, nu? In rest mentii doza de 6 pic?

**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias
Mathias si mami stralucesc, vrei sa vezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:



Buna la toata lumea!
Aseara nu am mai putut intra, iar astazi nu mi-a mers netu' , asa ca acum ma apuc sa raspund la toate. Sper ca nu va suparati daca dau raspunsurile asa tarziu

MamiLili da, despre ursuletii de pe pachetele cu pampers este vb.
Cristina si Luca al meu nu prinde jucariile in mana singur. I le pun eu iar el le tine, le baga in gurita si se uita la ele. Cand scapa jucaria din mana nu prea il intereseaza
Eloise eu am primit cardul de la Pampers prin posta.
Simoky si eu am aflat despre aceste jucarii sambata tot din revista Baby si imi faceam probleme ca nu pot gasi acest card in magazine, iar ieri am gasit un plic de la Pampers in posta care il continea.
Roxanae am vazut 2 printese: Diana si Sarah -ici la amandoua
Katia felicitari pentru ptimul . Buna ideea cu albumul, dar sa vedem cine se ocupa.

Gata cu raspunsurile. Sper sa nu fi uitat pe nimeni.
Acum sa va zic ce am facut eu, adik ce i-am dat lui Luca sa pape. Am tot citit ca aveti probleme cu puiutii vostri ca nu vor sa pape cu lingurita si am fost curioasa cum reactioneaza si al meu. Asa ca am cumparat un borcanel de pireutz de morcov cu mar si i-am dat. Sa nu va zic cum a papat, pana a inceput sa-si de-a seama ca se mesteca. Prima data s-a instrambat, iar apoi a inceput sa inghita si i-a placut f mult. Iar dupa ce am strans restul ce ramasese a inceput sa planga ca mai vrea, dar mi-a fost frica sa-i dau prea mult, asa ca i-m bagat tzitzi in gura sa taca
Oricum nu-i mai dau pentru ca inca nu ne-a spus medicu sa incepem diversificarea, ca papa numai tzitzi.


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Vauva, e vremea razbunarii!

**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias
Mathias si mami stralucesc, vrei sa vezi?

Mergi la inceput