Miresele anului 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Alina, scuze - atunci am intele eu gresit...

asta cu America e tare rau! ..adica..eu abia l-am convins sa mearca 1.30 cu avionu' pana in turcia...apai enshpe ore...pana in america...cre'k tre sa-i fac anestezie generala ca sa-l car pana la unkiu' sam...parol! ...

bine macar ca l-am convins sa facem un mini-tur al Ro in vara...ca, dk nici anu' asta nu vaz niscaiva vestigii arhitecturale...io ma supar!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Na, ca intr-un final am reusit sa le gasim si punctele "minus", ca prea semanau pana acum... Pai al meu e atata de plimbaretz, n-are stare. S-ar duce oriunde, numai sa fie de mers. Ma tot ameninta ca o sa mergem in excursii anul asta prin tara, din alea scurte de weekend, numai sa dea vremea buna. Asta e, nu mai am scapare, anul trecut dupa luna de miere l-am tinut la "arest" pe motiv ca n-avem bani de dat pe excursii, ca trebuia sa terminam in casa. Dar a trebuit sa-i promit solemn ca la anul (adica anul asta) mergem unde vrea el. Si are dreptate si el, ca dupa-aia, daca la anul ce vine incepem sa facem planuri de bebe, cativa ani o sa ducem lipsa de libertate de miscare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...problema e ca noi pana acum am imbinat utilul cu placutul...adica concediu da si cate ceva cultural (muzee, palate etc)
...pe cand acolo in afara de Niagara si inca cateva...multe nu prea sunt hai sa recunoastem!
Dar cu toate astea eu VREAU...si cum se zice pe la noi...o sa ma fac luntre punte si tot nu ma las

Gio...asa e daca il lasi pe Marco acasa aveti sansa de viza...

...eu nu am emotii cu viza...pentru ca am contract de munca aici, permis de munca si rezidenta pentru Germania...de unde reiese ca am sa ma intorc...
...dar nu stiu cu zotul

Oricum l-am anuntat ca eu vreau sa merg cu sau fara el...si mi-a zis ca daca asta e dorinta mea pot merge si fara el ca el nu se supara...
...da parca "ma mananca intre cornite " si il fac eu sa mearga! Daca nu ma duc si singura asta e!

Deocamdata am luat bilete pentru Barcelona - Ibitza in iulie....


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!
Poftiti la o cafea fierbinte! Ce bine ca e vineri!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

'Neata si de la mine!
Aly, servesc cu mare placere cafeaua, e fff buna
Ce bine de unii ca azi e vineri, eu lucrez sambata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Eu am nevoie de o cafea cel putin tripla fata de obicei...
Am avut un somn tare zbuciumat asta-noapte, din cauza vantului de afara...

Poze 24.01.2007-IASI: http://good-times.webshots.com/album/557201329vRuARi
Filmulet 24.01.2007: http://community.webshots.com/album/557199438qPHHkY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si eu acum beau cafeluta, espresso ca de obicei. Doamne ce buna e!!!
America ar fi frumos, dar nu stiu daca as putea pleca fara Marco.
Cu toate ca nu moare sa stea un timp la bunici....dar... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, mai asteptati si voi putin cu America, ca abia am intrat in UE, poate se vor mai imblanzi conditiile de acordare a vizei pentru SUA peste cativa ani. Ca sunt convinsa ca nu dau si in Germania sau Spania sau Franta la fel de greu vize pentru SUA cum dau la noi.
Kitzy nasol ca lucrezi maine, in America aveam saptamana de lucru de 7 zile, dar acasa n-as putea sa nu am weekend.
Oana voi deja ati luat biletele pentru concediu in iulie? Fain, noi abia am cazut de acord unde mergem, si ne gandeam ca ar fi ok sa ne facem rezervarile din aprilie pentru august.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Deja pe aici se vorbeste de concedii.....
Noi nici macar nu stim daca o sa avem asa ceva, adica o sa avem, normal, dar anul asta cred ca stam prin Cluj
Acuma sa vad cum o sa fie la mine, poate o sa fim 3 si atunci chiar ca nu mergem departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Concediu....
Clau trebuia sa le spuna sefilor din dec. cam cand vrea concediu si inca nu ne-am decis.
Nu stim unde sa mergem.
Am ramas cu placute amintiri dupa Antalya, dar nu vreau sa mergem tot acolo.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput