Piticodromul de sept-oct 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

locca, succes sa iei hotararea cea buna!

jadi, exista niste dri idioti...

nu mai citesc nici scandaluri, nici povesti triste... gata, merg la culcare. din nou, inaintea copilului .
noapte buna!

uau, maine ziua sotului si nu i-am luat nimic .

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Jadi, stiam eu ca Dr asta e sarita...pai bine, ea nu primeste abonati de rand, dar cine trebuia sa consulte un copil bolnav la 9 seara????? conform abonamentului?????????...noi am fost o data la ea si inaintea noastra a iesit un cuplu de arabi cu vreo 2 copii...a iesit tipand dupa ei ca sa plece si nici sa nu mai plateasca ca ea nu are nevoie de banii lor!!! deci se poate si invers...sa te buzunareasca la maxim...

una peste alta, am fost la gradi Acorns azi...unde domnea o tuse si o mucozitate de zile mari! rezultatul vizitei fiind muci si la noi si niste stranuturi... daca a racit Milan iar ii scriu un mesaj super suparat directoarei!!! multumesc public Alinei, care pt a doua oara a fost foarte dragutza si ne-a dat sfaturi prin telefon! se poate sa fi luat asa repede raceala?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

nanadana

am reusit sa citesc ultimele pagini din capitolul anterior si ce s-a scris din acesta si ma bucur sa vad cate progrese si lucruri frumoase (si utile!) stiu copiii vostri sa faca. In unele dintre ele il recunosc si pe mandrul meu si nu pot sa zic ca nu suntem in trend

jadi, multa sanatate nepotelului!

tonnia, o sa depasiti voi si faza asta. poate scapa Sa .

toate bune tuturor copilasilor si mamicilor si taticilor si celor ce-i iubesc pe toti acestia,

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camden spune:


Buna seara!
Jadi, si eu am auzit niste povesti la fel de nasoale despre doctorita M.
Niste prieteni, foarte ok din toate punctele de vedere, au mers cu copilul la pomul laudat.... si a inceput madam sa urle rau la ei! Tipul s-a enervat si a urlat si el mai tare, si intr-un final a pus-o cu botul pe labe, dar nu au mai cautat-o niciodata! Am fost si eu tentata sa merg la ea, dar mi-a trecut!
Cu bronsiolita noi am tras rau de tot ca Ada a facut de 3 ori intr-un an. Nu i-am dat antibiotic, a facut doar aerosoli (am cumparat un aparat) si a trecut de fiecare data. Nu a ramas cu tuse, etc am inteles ca aerosolii sunt cel mai eficient tratament.
In alta ordine de idei, fata mea are doua pasiuni mari: piinea si etichetele. Ne cere insistent "piti"-piine, iar daca nu-i dam, incepe sa planga... asa ca cedez de fiecare data! este alimentul ei favorit!
Cu etichetele e cam asa: orice jucarie de plus, sau orice haina e interesanta numai daca are o eticheta maaaaare pe care o freaca intre degetelele de la o mana si isi suge degetul mare de la cealalta. asa si adoarme.
Datoria ma cheama-incepe baia, asa ca va doresc noapre buna!
pup

Dora, mama Adei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Camden, la noi "piti" inseamna pix, iar la paine ii spune "pine". Intr-un timp si ea era fan paine, acuma ii plac brezzele (si spune "unu"-adica doar unul si ajung sa ii dau vreo 6-7 pe zi)
Am scos-o afara azi pe la 18 afara si a fost cam vant, acuma seara avea obrajorii un pic iritati, poate e si de la castravetele murat din care am lasat-o sa muste. Oare de and le putem da muraturi?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna seara la fete.
Noi suntem bolnaviori,avem bronsita si date fiind antecedentele noastre cu rosu in gat lunar si febra, acum suntem iar pe antibiotic,ampicilina..Mai luam in plus echinaceea cu vit C,cate o capsula pe zi.Iaris are o tuse urata,productiva in care se ineaca.Colac peste puapaza,sau motivul bronsitei,nici noi nu stim,ne-au iesit doi canini la diferenta de o zi,unul stanga jos,celalalt dreapta sus.Cateva zile nu a papat,azi am fost in vizita si fiind cu alti copii la masa a balotat niste ciorba si niste rosie, si acasa a mai papat un out.In rest nu tace deloc,a inceput sa faca propozitii,unele fara predicat,si suntem tare mandrii.Repeta tot dupa noi ca un papagal si ne amuzam teribil.Pe mine virusii astia modificati m-au fat gata,de obicei astept 3 zile sau 4 cu febra si apoi merg la medic,acum l-am dus imediat,m-a ingrozit nr mare de copii decedati.Ma rog,eu sunt si asa cum deja ma stiti foarte panicoasa si a fost suficient sa vad cateva cazuri ca am luat-o razna.
Nu mai am timp sa fac nimik,Iaris este un distruge-tot si daca nu sunt cu ochii pe el nu stii ce poate face.Se catara peste tot, sare in pat,e de groaza cata energie are.Abia astept caldura sa-i dau drumul afara ca ,recunosc,nu prea l-am scos de cand a tot racit atata.
Am citit tot dar am ramas cu goluri, imi amintesc doar ca ANTO va avea o fetita,IOANA un baiat(oare Ioana s-a suparat pe noi,ca la odisee a dat vestea iar la noi nu)
IRINA,bun venit acasa,bun venit in grup si celor doua mamici,veniti mai des aici cu povesti despre pitici.
JADI,halal doamna dr cu renume,eu nu mai cred demult in genul asta de oameni.
VALEN,ce bine ca Sarah are un sistem imunitar strong,ma bucur pt voi.Va pupam.
No,io m-oi duce la somnik,de cateva nopti,cu racelile astea,am dormit f putin ca Iaris se agita si de durere de gingii si din cauza mucilir, si sunt fffff obosita.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

, ne mai stiti???
Am intrat sa ne laudam si noi cu 8 dinti si 4 maselute.
Cuvinte spuse: ALE- ALEXA SAU ALEX, ACA-ANCA,CHILE-CHEILE, BALELE-BANANA,CUTI-CUTI(CATELUL), TATAE-TATAE, MAMAE-MAMAE, BALI-BANII, ADI-ADI, TATO-TATO, A-MA-AI MA, PATA-FATA, PATE(I)-MATEI, NENE-NENEA,BABO-BRAVO, TAI-STAI, PATETI- PANTALONII, CATI-CRISTI, CATEA-CARTEA, , astea sunt cuvintele care mi-au venit acum in minte, mai zince multe altele ....
Sper sa mai intru macar sa va mai citesc ca tere-mi place cand vad fiecare cu ce se lauda
Va pupam pe toate.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

daca s-a ajuns la laude, trebuie sa prestez si eu: Milan are o mare pasiune: pestii!! ii recunoaste in toate cartile, desenele, in realitate, peste tot vede pesti si spune "pete, pete, peteee"! apoi pt ca are un peste albastru, spune normal "pete abatru"! stie sa faca diferenta intre balena si restul pestilor, recunoaste un coral (spune "coaaal") indiferent de culoare, forma si spune "baca" la barca...asa se trage de la un documentar despre pesti, corali si alte alea.
ii mai plac cartile, toata ziua se uita pe ele...stie sa spuna "calu'" si sa faca ca si el, "aci" (arici), "Caci" (catel), "ma-ma" (mac-mac), "pac" (copac), "bec", "pepe" (vulpe), "caca" (casa), "ap" (sarpe), "p-p" (pis pis), "ichu" (urs), "me-me" (melc),"ca-aaaa" (camila), "cea" (ceas), "gea" (geaca), "coi-ca" (scoica), "banene" inseamna si banana si baloane si balena... "pine" (paine), "cici" (daca numaram pana la 4 el zice cinci), "ce-ciii"(cercei), stie litera A, cand latra cainele ii spune "taci", isi pune muzica singur (combinatie de doua butoane), face cirip-cirip cu manutele cand vede o vrabie sau altceva zburator, se urca singur in fotoliu si spune "uta...baba", arata burta si piciorul lui si ochii, nasul si urechile noastre..., potriveste 3 forme triunghi, patrat si rotund, si face un puzzle simplu...da de mancare la urs daca il intrebam daca ursul a mancat astazi...si ne da si noua dupa aia.

cam atat imi aduc aminte acum...va mai spun

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

De laudat noi ne laudam cu muci pana in brau dar veselie maxima.

Pauza mare la capitolul vorbit, repeta doar silabele ei preferate cu care m-a innebunit. Intelege insa f multe notiuni, imi aduce cate un obiect cand i-l cer, imi arata catelul, pisica, puiul, vaca si calul pe carticica cu animale, isi recunoaste diverse parti ale corpului si a inceput sa se dezbrace singura. Dar...e muta, abia astept sa vin si eu cu cuvinte de-ale ei sa ma laud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

marilena sanatate lui iaris

codruta felicitari Petrei
biumilfelicitari lui Milan ,dar cite stie !!? bravo lui
doryfelicitari si lui alexandra care vad ca nici ea nu se las mai prejos

al meu copil mai mult de "mama,tata,papa,pa,ova(au revoir) si acuma vad ca mai zice "apa" si "haide" si in rest..........chineza ,chiar se intilnise la biserica duminica cu un baietel care era mai mare decit antoine cu 1 an si au inceput frate o chineza amandoi

Mergi la inceput