Mamici de martie-aprilie 2007 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

kmi78: m.am uitat si eu acum dupa carutul de la Chicco cu 3 roti si ar fi 350-390 euro! Poate gasesti si altceva ...ca mi se pare cam scump ... si cat o sa folosesti carutul ? Nepotului nu i-a placut deloc in carut!

Pupici, Magda

http://mfoca.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Tzuna am inteles ce ai zis numai ca ma justificam si eu... pentru voi, pentru mine. Vom vedea ce va fi!
yoyoyo iti inteleg ingrijorarea. Din pacate nu stiu nimic legat de acest subiect dar ma gandesc ca ai face bine sa-l intrebi pe dr tau tot ceea ce te nelinisteste. Si, ai grija, nu te stresa (oricum nimic nu merita asta), pentru ca-i face rau bebelului. Va fi bine, sunt sigura, si peste cateva luni vei tine un bebel sanatos in brate!
Noapte buna burtici!

Rebiana 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

MAGDA, unde ai gasit carutul asa ieftin in magazin sau pe un site? eu l-am gasit cu 640 E SAU 680 E; sa nu fie oare ala: trio S3 AUTO FIX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

upss , stai kmi78 ca ma mai uit odata ... sper sa il si gasesc ... m-am uitat ca era cu 3 roti si parca scria si ceva de S3 ... Cum gasesc trimit link-ul

Magda

http://mfoca.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Buna seara fetelor!

Am umblat azi toata ziua ,sunt franta dar acum ma relaxez si eu um pic alaturi de voi.
Despre creama antivergeturi si eu folosesc un de la Mustela e foarte buna dar este cam scumpa.

KARRA80 mersi pentru link m-am uitat aseara impreuna cu sotul apoi am inceput si eu ca KMI daca lesin ,daca ...,daca...si m-a certat sotul mi-a zis ca-mi taie netul daca mai reactionez asa.

Despre pampersi si aici marimile sunt de la 3-6 kg dar sunt pachete mai mari cu 100 de bucati si sunt mai rentabile.Am vazut ca sunt mai multe feluri de pampers care sunt cele mai bune? Cele care aveti experienta poate ma ajutati.

KMI78 despre carucior si eu am vrut sa iau trio de la chicco acela cu trei roti dar pe net arata intr-un fel si cand l-am vazut in magazin parca nu mi-a mai placut asa de mult plus ca e mult mai greu decat cel cu patru roti dar asta depinde de gustul fiecaruia,ladoul si cosul de masina le poti folosi doar 4 luni ca apoi bebe creste si trebuie sa-i iei alt scaunel pt. masina eu am luat doar caruciorul+cosul la 390€ si a fost la oferta.Acel trio ce-ti place tie era la 500€.Dar si eu sunt de parere ca mai bine dai banii odata si iei ceva de calitate plus ca ai si garantie 2 ani.Succes la cumaparat caruciorul.

Cam atat pt. azi ,ne simtim bine bebelina este in continuare f. activa,abia astept urmatoarea eco!

la toate!!!

laura29+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Scuzele de rigoare pt. greselile de ortografie asa este:graba strica treaba.

laura29+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Scuze ...deci eu am cautat doar carut cu 3 roti ... acum am gasit si Trio S3 de care banuiesc ca vrei tu! Adica are si scaunel de masina, si landou si sac si geanta de umar ...etc. Asta intr-adevar este 680 euro!
Eu as spune sa intrebi mamicile care au deja copilasi daca se merita sa dai atatia bani pe un carut, fie el si cu scaun de masina! Scaunelul respectiv il folesesti oricum doar in prima jumatate de an ... sau maxim 1 an (caci este ptr. copii de pana la maxim 13 kg), pe urma trebuie luat altul (cel putin aci este obligatoriu ... si am de schimbat 3 tipuri de scaunele de masina) ...

Nu stiu, cum credeti voi ... dar e totusi doar un carut ... Nasa tot mi-a povestit ca imediat ce a inceput sa mearga ... baiatul a refuzat sa mai stea in carut ...

Pupici, Magda

http://mfoca.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Fetelor pentru cine vrea sa se documenteze am gasit un site cu niste filmulete .....
nastere naturala
nastere cu epidurala
cum se face baita noului nascut
si altele

http://www.babycenter.com/videos/?_requestid=325800

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Hai ca am reusit in sfarsit sa fac si sa pun pozele 4D pe yahoo.
Pupici!

Ela cu Thea Ioana 32s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

buna seara burtici
un sfat pt mamicile care vor carut cu 3 roti, in primul rand greutatea lui este mai mare decat a celor cu 4 roti, si din pacate nu am azit pe nimeni sa fie multumit de el, , au zis ca e incomod la urcat ,coborat borduri, incomod la ridicat de o singura persoana
acum nu stiu ce sa zic , eu una nu am folosit , si mie mi-ar fi placut ca model cand era cazul pt fimiu dar am ales totusi 4 roti


Alexa32+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput