Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

bamboletta felicitari pentru subiect, adica diversificarea.chiar am si eu unele nelamuriri.doctorita mea mi/a spus acum doua saptamani ca de la 6 saptamani incepem sa/i dam la alessia cate o lingurita de suc de morcovi, apoi 2 lingurite si tot asa.dupa o saptamana trecem pe suc de mere.acum am fost la doctorita si a spus ca nu putem incepe sucurile pentru ca tuseste.pai nu e prea devreme de la nici 2 luni sa incep cu sucurile?si eu stiam ca de la 4 luni sau 6 luni, mai ales ca eu ii dau san exclusiv, si ceai baby drink cand e mai agitata de la colici

apropo de colici: eu am inceput sa beau ceai de chimen si fenicul de la humana(cei drept e 200 si ceva de mii, dar exista si mai ieftin) cu un plic de ceai de musetel, si vad ca alessia se simte mai bine.nu mai avem asa mari dureri si doarme mult si bine.incercati si voi sa beti ceaiuri poate ajuta.la noi merge.bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:


Am vazut k ati vb in capitolul trecut despre acel salariu dat pe ntru nastere. Stiti daca se da si bugetarilor? (lucrez in invatamant).Mie nu mi-au spus nimic de la serviciu...Dar nici nu vreau sa le spun eu pana nu sunt sigura k e adevarat, k avem o contabila de te face sa te lipsesti dc ii ceri ceva. De ex mie nu mi-au dat decat jumatate din salarille de pe nov si dec pe motiv k nu are casa de asigurari bani sa platesca in intregime concediul prenatal...!!!.Daca vin acum si le mai cer inca un salariu...cred k ma moara contabila. Parca i-ar da de la ea din buzunar, asa reactioneaza cand ne cerem drepturile..

Am vazut k intreba cineva despre cererea de suspendare a cartii de munca.Eu am facut o cerere catre inspectoratul scolar in care ceream aprobarea intrarii in CIC,la care am atasat certificatul de nastere al copilului si o declaratie pe propria raspundere k nu si-a luat si sotul CIC.In baza acestora ei vor elibera o decizie de suspendare a contractului de munca , iar in baza ei imi vor elibera cei de la scoala actele necesare la primarie.

Veronici: bine ai revenit si te asteptam mai des sa ne dai sfaturi k de esti veterana aici..
Somelac:parca mi-ai citi gandurile! Chiar azi ma gandeam k pe mine m-am abandonat toal si k trebuie sa imi revin la vechile obiceiuri, k sa nu ma simt frustrata...
Un singur lucru am facut pt a-mi usura munca:am chemat o femeie odata pe saptamana sa imi faca curatenie generala , chiar dc nu eram adeta acestui lucru. Si vreau sa spun k ma simt foarte bine

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

imi mai ziceti si mie o data unde gasesc (pe ce site) batista aia care se pune in priza?sau cu baterii? ca suntem tot mai infundat...si aspiratorul e cam varza...


diana fericita de davidutz 03.12.06
david 1 2 diana intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Somleac mare dreptate mai ai (din pct meu de vedere), sunt 100% de acord cu tine, chiar dc inca nu am inceput sa am o astfel de activitate, dar cat de curand...Nu prea ai ce sa le ceri barbatilor, fac si ei cat pot.Avand in vedere ca al meu sot nu facea mai nimic prin casa inainte de venirea copilului, acu cand il vad ca-mi termina mancarea de facut sau imi curata mocheta sau merge la cumparaturi mi se pare ca l-am prins pe Dzeu de un picior.cand mai ia copilul in brate si fireste mai si plange incepe cu texte genul"mami ia copilul caci ii este foame" de-mi vine sa rad cand il aud, sau mai avem momente super tari cand ii canta copilului si chiar se linisteste. In concluzie nu pot sa-i cer mai mult de atat caci oboseste saracul Bulisor de Mara (28.12.2006)Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Flore-daca alaptezi exclusiv san nici nu te gandi sa-i dai de pe acum sucuri de fructe,ce e cu doctorii astia (bine acum fiecare face cum vrea )mie nu mi se pare ok de la 2 luni chiar hranit si cu formula

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Rares de Zina
Amalia de Nana 72
Irina de Deny75
Mihai de Lavinia

Sa va traiasca bebeii...sa creasca mari si voinici...!!

Si pentru noua noastra mamica de pe forum Flore26......sa fii fericita alaturi de bebelina ta si de sotior!


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006

poze cu Mark
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

eu mai devreme de 5 luni nu incep diversificarea,indiferent de ce-mi va spune mediul.

ZIGGY te intrebam in capitolul anterior cate zile ti s-a spus sa-i bb-ului ambroxol

ref la barbati sunt intr-utotul de acord cu somleac

multumesc fetelor pt urari,stiti voi care

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Dolores, azi am fost iar la doctorita si mi-a spus ca gatul arata bine, dar racit tot mai este. Mi-a spus ca continui cu Ambroxol si cu Ospamox pana la 5 zile.


Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Dia 1609intre timp am aflat eu, deja am si vorbit cu doamna, insa nu mi-l primeste pe Matia din cauza frigului

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Si sa vedeti ca m-am suparat azi pentru ca am pierdut un botosel de la costumul lui bebe. Cand am fost la dr. am luat taxi-ul, iar cand am ajuns m-am grabit sa cobor din cauza claxoanelor celor din spate. Si asa cred ca am pierdut botoselul in taxi. Cand m-am uitat in spate claxona o domnisoara foarte nervoasa, mai si tipa la noi. Imi pare asa rau pentru botosel, costumul nu mai este intreg acum.

Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput