Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, imi pare rau ca Luca sufera atat de mult.
Totusi incearca sa-l pui pe burtica, sa doarma asa. Chiar daca pe moment nu-i place, se va foi un pic, va fi suparat si nervos, dar face miscare si isi maseaza burtica.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Miha, nu ma supar, n-am de ce, insa nu stiu cat de adevarata e vorba aia... eu, cand am avut nemultumiri si indoieli cu privire la relatia mea cu ex, am discutat cu o terta persoana, fie ea mama, sora sau cea mai buna prietena. Asta nu inseamna ca nu pastram intimitatea relatiei, insa de multe ori, fiind prea implicat, nu-ti dai seama de anumite lucruri.
Iti spun ca si acum ma supar cand altcineva il vorbeste de rau pe tipul meu, nu de alta, dar daca e sa-l vorbeasca cineva de rau, aceea nu pot fi decat eu , ca-l cunosc cel mai bine. Probleme sunt si vor fi in orice casnicie, chiar daca la inceput e dragoste mare si pasiune, intelegere aproape perfecta. Iar daca esti foarte indragostit e posibil sa faci pasul si sa nici nu realizezi cum e de fapt partenerul tau cu-adevarat decat atunci cand se mai domoleste pasiunea.
Eu ma bucur ca sunt lucida si ca pot analiza, adevarul e ca sunt si perfectionista, iar faptul ca in fosta casnicie m-am cam uitat pe mine, ma face sa fiu si mai atenta la reactiile celui de langa mine. Nu stiu daca e bine sau nu, dar eu ma pun la adapost de eventuale suferinte.

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ameera, complicata si povestea ta... Cred ca el accepta prietenia cu tine, poate-poate te va convinge sa fiti impreuna pana la urma. Asta e cu atat mai dureros pentru el. Si mie mi-ar placea sa raman prietena cu iubitul de acum, dar stiu ca el nu vrea, mi-a spus-o clar ca daca se va rupe, nu va putea exista nici macar amicitie intre noi. Asta pentru ca ma iubeste prea mult si ar suferi in preajma mea. Eu as putea accepta, pentru ca sentimentele mele nu sunt atat de puternice, insa trebuie sa ma gandesc si la sufletul lui.

Problema cu "fat-frumos" care va veni POATE in viata noastra la un moment dat... nu ca n-as fi optimista, dar nu mai cred in povesti de dragoste ca in filme. Intotdeauna vom fi nevoiti sa facem compromisuri mai mari sau mai mici, sa ne calcam pe suflet sau sa inchidem ochii la anumite aspecte privitoare la viata in doi. Nu e usor sa fii implinit si fericit intr-o relatie, cu atat mai mult cu cat oamenii pe care ii vom cunoaste au avut in urma experiente nefericite, ca si noi si mai devreme sau mai tarziu, sub diverse forme, frustrarile trecute vor iesi la suprafata. Sigur ca prin intelegere si comunicare se pot rezolva multe, dar ne putem da seama de la inceput ca omul pe care-l vrem e ceea ce ne dorim?

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iaca o punem si de intilneala la munte.....io cred ca va fi super,si e bine ca e luna mai.E mai cald,e primavara.....tre sa luam legatura cu nea "Seicaru",stie cati cine e,care are o pensiune la Bran-Moeciu,sa vedem cit ne-ar costa si de cind tre sa sunam pentru rezervari.

Io ma bag la un film.....mai vine cineva? Am la alegere!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

scuze dragii mei, ca am disparut asa de la "conferinta" dar am avut ceva urgent de lucru, si pana m-am intors, nu eram doar eu...
Cat despre mersul la munte, ma tenteaza in principiu, insa depinde si de finante... ca noi toti 4 suntem din mai (adica mama, copiii si eu), si am de cumparat cadouri, am de organizat chefuri... stiti si voi cum e.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,poate fi si un sfirsit de mai,poate fi si un inceput de iunie,vom tine cont de programul si posibilitatile fiecaruia.
Gasim noi un we in care sa ne vedem cu totii....

Gata,am fugit.....o sa vad "Dangerous beauty" si daca nu ma ia somnul,"Casablanca".....



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

o.k.... daca nu reusesc sa ajung, tot gasesc eu o modalitate sa ne intalnim odata
Alma: Fat Frumos exista!!! Trebuie sa faci efort sa-l gasesti, dar eu stiu sigur ca exista un EL pt fiecare dintre noi - ma refer la fete- si sper ca si Alex si Ril sa-si gaseasca marea iubire.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Ma doare un caaaaaaaaaap de mor, nici nu posa citesc ce scrieti.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai nu prea mai scriem.....

Mie imi vine sa ma impusc,noroc ca n-am gloante....De unde naiba a aparut rana asta la gingie,nush.....dar ma doare tot maxilarul de la ea,ma doare gitul de nu pot sa inghit,si limba de nu pot sa vorbesc(asta nu-i asa grav).
Oameni buni,a mai pomenit cineva asa ceva? E o rana acolo,vad ca incepe sa se umfle in jurul ei,dar de ce ma doare totul in jur? de ce am durerile astea infioratoare?
Bai,care m-a blestemat frate? de se tin lant de mine toate belele?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Brenda, offfffff... imi pare tare rau sa aud asta....
Ce poti sa-ti zic mai mult decat sa treaca cat mai repede.. si sa nu mai vina nici o belea peste tine....
Luchitza a trecut de la constipatie la diaree.. dar eu sint multumita.. macar s-a eliberat. I-am pus baby calm in apa de laptic care are si musetel.. si se pare ca a mers...
O sa-i pun o masura de musetel si in bibele de dimineatza si poate rezolvam problema....
Acum se scartaie la mine in pat, dar vad ca se linisteste cand ii dau tare la muzica... Urla Nirvana la mine acum...saracii vecini...
Pupici la trupa!!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput