Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Am trecut pe aici sa va salut. Am ajuns mai repede acasa azi, am fost la Alba, dar sunt prea fericit sa nu intru si pe la voi. Sper ca pana maine dimineata sa posteze cineva dupa mine, nu de alta, dar...in fine.
Claudiu a inceput sa manance bine dupa administrarea siropului Bio Cin. Ma si sochez cat incape totusi in stomacelul lui, presupus a fi mic. Azi am observat ca stie si sa-si puna sosetele nu numai sa le dea jos. deci are tati baiat mare.
Am acumulat numarul de puncte ptr titulatura si nu prea am idei "stralucite". Poate ma inspirati voi.
Marce, pup burtica, pana mai am ce pupa. Lara nu vrea sa iasa afara ca e frig si ploua, de ce ar inspira-o viata de afara, cand o asteapta colicii. Mai un pic, Marce, curaj. Si eu abia atept sa nasti, sa o cunosc pe nora mea.
Yagmur, ma bucur ca ti-a placut melodia. Am vazut slideshow-ul cu Luchita, minuat. A crescut si este tot mai dragalas.

La multi ani ptr maine,"Valentine`s day!" Si sa va faca parte viata asta de multa multa iubire!

"Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata. Aminteste-ti in fiecare dimineata cand te trezesti sa faci astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea, pentru ca traiesti tu."
***
"Dragostea e intotdeauna rabdatoare si draguta, niciodata nu e geloasa. Nu e laudaroasa sau increzuta, nu e nepoliticoasa sau egoista. Nu se apara, dar nici nu se razbuna.. Dragostea nu gaseste placere in pacatele altora, dar gaseste placere in adevar. Este intotdeuna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si sa indure..."

Alex2



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata. M-am trezit cu durere de cap... Cred ca de la vreme.

Dako, copiii tai sunt gemeni identici ? Am avut doi colegi gemeni. Ii deosebeam doar dupa voce.:)) Daca vorbeam cu ei la telefon era simplu. Daca ii vedeam, trebuia sa astept ca unul din ei sa deschida gura, ca sa stiu cu cine vorbesc. Mi-ar fi placut sa am gemeni, fata si baiat.:)

Alex, nu-mi place sarbatoarea de azi, desi sunt obisnuita cu ea, am facut un liceu cu predare in engleza, unde aveam multi profi americani, deci faceam mereu petreceri de Valentine's, Halloween, etc.Insa mi se par mai frumoase 1 si 8 martie. Cat despre Dragobete, ce sa zic... Pana nu s-a popularizat Valentine's, nimeni nu mai pomenea de Dragobete.:))

Marce, ce face bebe ? Pupici si o zi usoara pentru amandoua.;)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Da, a postat Ioana dupa ..."poezii", asa ca nu mai am ce comenta!

Si de ce nu-ti place ,Ioana, sarbatoarea asta? Eu ii felicit pe toti cei care iubesc si ma bucur ptr toti! La mine nu e cazul, da' nu-i nimic, toate la randul lor...

Asadar, petreceri frumoase celor care iubiti!

Eu am fost ieri la coafor si m-am aranjat, iar astazi, dupa logopedie, voi iesi in oras cu fiul meu...Si o sa ne distram de minune.

Marce, ca sa te mai binedispun putin, gandeste-te ca eu cand eram in situatia ta,mai posedam si un sot care ma incurca mai mult si ma scotea din sarite.Deci, se poate si mai rau!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

neatza...si cafea...io si tigari...

brenda...daca ai timp, skimba ciocatele, doar daca nu intentionezi o vacanta prin nordul indepartat...:)

ioana...sunt bivitelini, adica ai mei pushtanei seamana putin asa ca fratii. evident, si temperamentele sunt complet diferite. asta nu inseamna ca atunci cand trebuie sa demonteze ceva, nu actioneaza coerent...:)

alex - am inteles ca oarecum al tau pustan e apropiat de varsta alor mei, putin mai mare. asa e??

marce - rabdare..caci, precum tasta brenda...trebuie..trebuie. dar merita!...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza si "HAPPY VALENTINE'S DAY" tuturor!
Mie imi place sarbatoarea desi nu era a noastra. E foarte frumoasa! De ce sa nu sarbatoresti dragostea? Si ce dak aveam Dragobetele...cum zice toata lumea. Nici nu se stia de ea pina sa apara "valentine"-ul, si nici nu se sarbatorea. Macar asa, mai vezi oameni pe strada, cu zimbetul pe buze si flori in mina. K prea destul avem griji si necazuri si ginduri ...k uitam sa mai zimbim de multe ori.
Pe mine, una, nu ma face mai "acra" dak e asa o sarbatoare si eu nu am pereche in momentul respectiv.
Si noi in familie, mai avem un motiv de sarbatoare, pt k azi ...E ZIUA DE NASTERE A MAMEI MELE!
Asa k diseara o sa ma vad cu ai mei...mai trece timpul...
Dako, asa micuti sint baietii tai? Sub doia anisori?
Brenda, dupa cum pare vremea afara, parca ar veni iarna pina la urma. S-ar putea sa iti foloseasca totusi ciocatele asa cum sint.
Alex, mercic pt felicitare si urari. Felicitari si lui Clau pt "realizari". Acum e baiat maaareee! Pe cind funda la sireturi?
Alma, eu azi am 38s+5z ..si nimic! Asta e ... Mi-a zis cineva k probabil asteapta sa se schimbe zodia, adik de pe 19 incolo. O vrea sa iasa in Pesti.
Eu insa tot cred k vrea sa stea acolo pina de Paste, k a azit k dak iese, nu mai pupa miel si oua rosii ci doar...laptic!
Doctorul a fost "dragut"...m-a incurajat k pina de Paste o scoatem!
Yagmur, pup pe Luca cel frumos si pe tine si mercic pt galerie!

Pup si pe restul lumii, Gabi, Yasmine, Danim, Cati, Ril... si tot restul gastii...si va doresc o zi foaaarteee frumoasa!

Marce nasteMarce nu naste Marce naste Marce nu naste




Marce 38+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce la multi ani mamei tale! Poate ii faci un cadou de ziua ei... o bebelina:)))) Pana seara mai este muuult
Dako, cum te descurci cu baietii? Ai ajutor?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor! Am avut niste zile tare grele. Oficial, sunt in vacanta, dar tocmai de-aia mi-am luat foarte mult de lucru in plus, au fost cateva nopti in care am dormit doar 3-4 ore, pentru ca peste zi Sara nu ma lasa sa lucrez deloc. Chiar si cand e cuminte si se joaca singura, tot trebuie sa stau mereu cu ochii pe ea. Acum insa ca m-am echilibrat financiar mi-am promis sa ma odihnesc, sper sa ma pot tine de cuvant.

Dako, bine ai venit! Cum te descurci cu doi copii asa mici? Te ajuta cineva?

Marce, imi pare rau ca iti este asa de greu... mai ai totusi asa de putin! Mi-a placut de Anca, ce optimist e el ca iese bb pana la Paste :))) La multi ani mamei tale!

Pup pe toata lumea, pa!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Marce, daca o mai tii putin pe Lara, o nasti in zi cu fata mea, pe 23... Ca pana la ziua fetei Brendei nu ai cum sa ajungi cu burtica, e in martie si parca e prea mult. Ma bucur ca esti mai optimista, asta inseamna ca te simti mai bine. La multi ani mamei tale si petrecere frumoasa!

Ameera, incearca sa te reglezi un pic cu somnul, acum poate nu simti atat de mult, dar se aduna. Ex nu te poate ajuta cu Sara, s-o mai ia cate o zi pe saptamana la plimbare?

Dako, ex-ul meu este din gemeni bivitelini. Mai mult seamana cu sora lui mai mica decat cu fratele geaman . Ti-e greu singura cu amandoi?

Cati, distractie placuta in oras!

Ioana, te mai doare capul? Ziua asta de Valentine's nu-mi inspira nimic, Dragobetele nici atat, chiar daca e placut sa fii scos in oras de iubit sau sa ti se faca daruri, fie ele si simbolice. Parca nici o sarbatoare n-ar fi de ajuns pentru cate daruri ne-am dori!

Alex, ma bucur pentru fericirea ta! Si mai ales pentru ca bebitul a inceput sa manance mai bine, asta e durere si pentru mine, ca mofturile sunt la inaltime. Cu titulatura, greu de dat o idee... si eu sunt in aceeasi situatie. Poti incerca "da capo al fine" sau "tata, tata si iar tata", zic si eu. Multumesc pentru lalea, e superba!

Brenda, eu zic sa schimbi totusi ciocatele daca nu-ti plac, ca mai e un pic si vine primavara, chiar daca azi a fost frig rau. Bravo si pentru blugi, la mai multe cumparaturi fructuoase!

Yagmur, ai poze noi cu Luca? Cand ii vad falcutele, imi vine sa-l pup, e asa dragalas! Sper sa avem ocazia sa ne vedem...

Pup si pe cei pe care nu i-am amintit si daca petreceti in seara asta va urez distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

La multi ani Marce,pentru mamica ta!
Sa fie sanatoasa si fericita si sa te bucuri de ea muuuuulti ani fericiti!

Cu restul....discutam in particular,dar anunutirle oficiale le facem aici

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Marce, la multi ani pentru mama ta ! Imi place ca esti iar vesela. Poate nasti maine.:))
Alma, mi-am revenit dupa multa cafea.
Dako, toti copiii se inteleg de minune cand e vorba de dracovenii.
Cati, de ce nu imi place ? Nu are nici o legatura cu faptul ca e Ziua Indragostitilor, insa a fost importata agresiv. Plus ca la ortodocsi sf Valentin nu e pe 14 februarie...

Sa aveti o seara frumoasa.:)


Mergi la inceput