Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Buna seara, va pup si ma duc la somnic!

Ne vorbim maine.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

"Era un timp cand luna februarie era cea mai insorita si mai frumoasa luna a anului. Pana cand Iarna a descoperit de ce se intampla aceasta ciudatenie, afland ca cea mai mica dintre fiicele sale, printesa Februarie cea cu par de argint, se indragostise de Soare. Atunci cand ea stapanea pamantul, Soarele cobora aproape ca sa-i fie alaturi si luna februarie era cea mai luminoasa si mai blanda luna a anului.
Cand a aflat, Regele An s-a maniat nespus si a pedepsit-o pe printesa, blestemand-o sa fie cea mai mohorata, rece si trista dintre lunile anului. Si ca sa fie sigur ca nu-si va mai intalni iubitul, a inchis-o pe vecie intr-un turn de unde nu avea sa mai iasa niciodata. Si astfel, de cand printesa nu a mai putut veni sa insufleteasca pamantul, luna care-i purta numele a devenit cea mai trista si lipsita de viata dintre toatele lunile anului.
In temnita ei, printesa se mangaia cu gandul ca avea sa vada, macar de departe, pamantul luminat de Soare al celorlalte anotimpuri si astfel avea sa se simta aproape de iubitul ei mereu. Dar anotimpurile treceau la fel de mohorate, unul dupa altul, si Soarele nu se mai arata.
Atunci ea intelese ca el nu mai putea gasi drumul fara lumina argintie a parului ei care-i aratase mereu calea spre pamant. Asa ca isi taie minunatele plete impletind din ele o funie de argint pe care o agata la fereastra turnului pentru ca Soarele sa o poata vedea. Si in clipa aceea razele lui inundara din nou intregul pamant, facand florile sa infloreasca si pasarile sa cante.
De-atunci, cea mai mohorata si lipsita de viata luna a anului a ramas si cea mai scurta. Pentru ca-n fiecare iarna printesa Februarie, cea alungata din iubire, isi taie pletele de argint si le arunca-n calea Soarelui, daruind astfel o parte din viata ei pentru ca intregul pamant sa se poata bucura de caldura si lumina de care ea nu va mai avea parte niciodata." ("Spirit of winter")

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Offff, tre sa postez dupa romanticul de Alex...M-a innebunit cu atatea texte...Rezist tentatiei de a cadea in butoiul cu melancolie!

Cred ca in we asta ne-am distrat toti! Ce coincidenta! Eu am fost la o petrecere f, f, zgomotoasa cu surorile si cumnatii mei.A fost super.

O saptamana buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Mi-am baut si eu cafeluta, multumesc si pentru cafelele de zilele trecute, Alex!
Sambata am fost la antrenament la tenis de masa, am stat vreo 3 ore, dar m-am simtit foarte bine dupa aia, chiar si a doua zi. La sfarsitul lunii februarie am o competitie la serviciu si daca termin prima, ma duc la faza pe tara, la Cluj. Deocamdata suntem doar doua inscrise, la barbati e concurenta mai mare.
Ieri am vrut sa merg din nou, dar pana am pregatit-o pe Diana pentru petrecerea unei colege, pana am gatit pentru pranz... a trecut timpul. Apoi am dormit vreo doua ore, iar cand m-am trezit m-am dus dupa copil si n-am mai avut cand sa merg si-acum nici nu mai am cu cine sa ma antrenez. Poate o conving pe adversara mea, desi am vazut ca nu prea vrea sa-i stiu stilul de joc .

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Am uitat: super burtici. Stiu ca am avut si eu una, de vreo 25 de Kg, candva...Acum stau si ma gandesc cum de a fost posibil...Mda, nu cred ca omul provine din maimuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELYSA spune:

BUNA DIMINEATA! SI VA ASTEAPTA,ALATURI DE SI ! O ZI BUNA LA TOATA LUMEA SI SPOR LA TREABA!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Uite ca mai apar si eu....
Alex, tot in dispozitia romantica esti?
Alma, vii la Cluj? Ar fi super.. ne vom vedea si noi.. venim sa te sustinem....
Brenda, multam fain de poze.. era sa mor aseara cand am vazut prajiturile....hmmmm... intram cu capul in calculator
Si burticoasele frumoase... mi-e dor si mie de burticoi...
Gabi, ma bucur ca v-ati distrat...
Si noi ieri am fost la restaurant, la shopping... nu am stat deloc prin casa....
Maraie... Luca..cere atentie..
Va pup

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Alex, hai, mai, ca in februarie avem Dragobetele. Sau Valentine's. Plus ca e luna in care muncim cel mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Elisa, bine ai venit!

Am vazut pozele, ce frumos v-ati petrecut! Iar burticile... frumoase amandoua. Brenda, a ta nu se pune, nu se vede nimic!

Yagmur, ma straduiesc sa castig, vreau sa va vad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alma, cine stie, poate reusim o intalneala la Cluj, cu Yagmurica? Spor la antrenamente, iti tin pumnii! Mamaaaa, nici nu stiam ce sportiva avem aici!
Eu sunt un pic bleaga de oboseala... stau ca si un personaj de desene animate, cu betele de chibrit la ochi sa nu mi se inchida

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput