Bucurii de sept - oct 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Mexxa, ma primesti si pe mine la cafea? Scuze ca iti urez cu intarziere, dar ieri eram cam amarata: sa ai o nunta ca in povesti, si sa te bucuri pe deplin de prezenta celor dragi alaturi de tine!

Lili, si noi am avut aceeasi problema. Pediatra a recomandat masaj la muschii gatului, dar cum Dudu nu prea il agrea, l-am limitat la sedinta de dupa baita, si am testat o metoda care a functionat in cazul nostru. Pentru inceput il poti ridica de cateva ori sustinut de tine (ca sa prinda miscarea). Dupa cateva zile poti incepe sa faci cateva exercitii, de genul (ti le dau in ordinea de preferinta a lui Dudu):
- il tii in sezut pe burta ta, cu spatele sprijinit de picioarele tale (poti inclina unghiul cat de mult vrei); il apuci de manute si incerci sa il ridici (dar nu te indepartezi prea mult cu picioarele de spatele lui, ca sa aiba un punct de sprijin cand oboseste)
- in scoica poti face acelasi exercitiu ca mai sus, sau de la orizontala de pe pat il poti ridica doar cu o mana (iar cealalta mana o tii preventiv sub capusor)

De vreo 2 ore astept sa faca Dudu in punguta sterila, ca sa repetam analiza (de data asta la Babes, pentru diversitate), asa ca sunt chiauna rau de tot. Macar de ar iesi negativa, ar merita efortul nostru si disconfortul copilului (l-am tinut o jumatate de ora nemancat ca sa ne potrivim cu ora de deschidere a laboratorului, apoi vreo ora si ceva dezbracat, cu o punga intre picioare).

Altfel suntem bine, doar nasucul este un pic fornait; inca roadem cu putere tot ce prindem (de parca l-ar durea gingia); iata cateva pozici recente:in fundulet, cu picioarele in sus, in parc.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici ... si www.dropshots.com/apreutu" target="_blank">filmuletze haioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Neata vin si eu la ....mexxa in fiecare dimineata zic ca ajung inaintea ta dar nu reusesc sa deschid calculatorul ca treaza sint de la 6


www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea


POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Neata vin si eu la ....mexxa in fiecare dimineata zic ca ajung inaintea ta dar nu reusesc sa deschid calculatorul ca treaza sint de la 6


www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea


POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )



maine promit ca te las pe tine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MEXXA, deci tre sa-i multumim lui SEBY? Pey cand o mai creste are o cioco buna de la mine, de-aia cu lapte mult, ca pentru copii.

ADRIANA, foarte frumos DUDU, sa dea Domnul sa iasa bine analiza..Am si eu o rugaminte la tine, trmite-mi si mie pm cu preturile de la agentia de bone, nu ca as apela acum, dar asa de curiozitate, sa-mi fac o idee. Si au si servicii pentru cate o zi doar? uite, vreau sa plec undeva si nu vreau sa plece copilul de acasa, oare s-o putea si asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

hop si eu la cafea si sa va dau o veste buna: de ieri am un nepotel de 4200gr, grasunel foc!

Dori, bine zici ca s-a ales cel mai frumos nume pentru puiutii nostri, chiar sunt Bucurii si nu oricare, cele mai frumoase , atata doar ca eu inghit in sec de cate ori ma gandesc la bucurii (bomboane)



***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Ramo, sa iti fie sanatos nepotelul, cumintel si norocos!!!

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

quote:
Originally posted by ramomar

[black]Buna dimi,

hop si eu la cafea si sa va dau o veste buna: de ieri am un nepotel de 4200gr, grasunel foc!


***************************************************
[font=Comic Sans MS]mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
[b]***************************************************





Sa-ti traiasca


www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea


POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

'Neata !
Io va scriu repede ca o sa mi se opreasca curentul vreo 5-6 ore (Alessia...nu cumva asta ai patit si tu ieri ?)..se lucreaza nu stiu la ce.

Vreau sa ii spun Adrianei ca are un copil S U P E R B.




*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

putzuruca si monique, multumesc

Dori, imi pare tare rau pentru ce a putut sa afirme aceea persoana Eu nu cred ca as fi fost asa de calma ca si tine. Oricum, oricine ce ar zice, Raducu e un baiat super, frumos si iubit tare de parinti

Cri o si o pentru parintii tai!
si o pentru toti cei dragi noua, care au plecat prea repede dintre noi.

Alina si Adriana vazut pozele cu puiutii vostri! Adelina e o domnisoara frumoasa foc, iar Dudu un cavaler la fel de frumos



***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

quote:
Originally posted by inni

...nu rad de poza Lilina...(ce haios e bb acolo)..rad de "fluturii la cap"
Misto.


*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei






Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput