Bucurii de sept - oct 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Buna seara!
Iaca am terminat si eu treaba de sambata si sunt tare obosita, dar multumita pt ca sunt 2 zile de cand reusesc sa-l adorm pe Luca in brate leganat si cu suzy, fara tzitzi.

Sa va povestesc ce s-a intamplat vineri noapte la noi in fata blocului in parcare. Cumnatul meu sta in blocul de vizavi si avem parcare comuna in fata, deci parcam tot timpul masinile acolo. Dimineata imi da tel nasa lui Luca sa ma intrebe ce a facut cumnatu noaptea trecuta ca cica masina lui e botita fff rau si inca 3 masini. L-am sunat pe cumnatel si nu stia nik, deci am iesit toti in fata si cand am vazut sa picam jos nu alta. Masina lui era varza si inca 3. Astea toate s-au intamplat din cauza unu taximetrist mut de beat care a intrat cu viteza f mare pe alee, apierdut controlu si s-a trantit intr-o Skoda nou nouta si apoi a aterizat in masina cumnattului. Ea fiind parcata langa un stalp de iluninat a izbit-o in acel stalp, l-a scos din beton si a cazut pe alta masina. Deci 4 masini intotal sin care cea mai grava a cumnatului. Cumnata era sa lesine cand a vazut, si ala vinovat nici nu avea asigurare.
A fost o zi asa de rea pt toti, dar bine ca a trecut.
Acu m-am descarcat si io ca parca s-a intamplat cu masina noastra asta, asa de tare m-am suparat.


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:



ALEXANDRU-ANDREI, DAVID-STEFAN, MATTEO, ROBERT-ALEXANDRU, THOMAS, ELENA-COSMINA



dia_bi bine ai venit printre bucurii.

Am vazut toate pozicile si fimuletele si va anuntam ca avem poze noi in albumul 3 luni si nu mai imi amitesc daca am spus si de cele de la botez. Mi-a cam afectat memoria cezariana asta


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Ca de obicei sunt singura.

Va doresc o noapte linistita si fara evenimente.


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Gracie...sigur ca e buna si Cumpana.
Ignatica ...in primul rand n-ai de ce sa-mi multum. ca deschid capitolele. O fac din placere si pt ca vreau....ca daca nu mai puteam/voiam/aveam chef...va spuneam eu. Si sunt atatea fete care stiu sa deschida....n-o sa stea pamantul in loc de mine. Serviciul il incep la 1 febr anu'asta ...nu ma justific de ce pt. ca am motivele mele si fiecare si le stie pe ale lui...Pot doar sa spun ca stau acasa de 10 luni si simt ca m-am tampit de tot....asa ca pe de o parte ma bucur ca ma detasez putin de ideea de a fi "casnica" cum ma consider eu acum. Incerc sa privesc partea buna a lucrurilor ca sa nu-mi fie f greu.....pt ca deja am angoase la stomac
Ce voiam sa-ti spun de fapt e ca am net si la serviciu ...asa ca intre 2 aspirine, un nurofen, un tampon si 2 suzete..am sa mai reusesc sa intru si pe net..sper
Susa...da..poti


*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Dia bine ai venit. Esti pe lista de bucurii.

*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Am vazut toate pozele...foarte frumos,bucurii minunate.
Inni cu cine o lasi pe Amalia cat vei fi la job??

Susa eu stiu ca nu ai voi sa schimbi vaccinul...asa mi-a zis mie med pediatru....dar sa vedem ce zic si fetele.


Srbatoritilor nascuti intr'o zi de 21.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

se pare ca vremea nu tine cu noi....e urat afara...poate mai tarziu iese soarele........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

yupiii in sarsit am scapat de culoarea aia...si mi-am pus un alt efect glow...se vede mult mai fain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA!

Si eu tot de la masa de carti de joc, normal, ma ridicam inainte de a pleca la examene.Mi-aduc aminte ca in primul an, am adormit o data la un seminar, si mi-a dat peste maini o colega, de am dat cu capul de banca, mi-a zis sa plec naibii acasa ca decat sa ma vada profa asa, mai bine am absenta, si asa era, ca era aia o afurisita, mama-mama.Si tigari la greu, normal, de altfel, in perioada examenelor, care la noi tinea 2 luni vara, traiam numai cu tigari si cafea, de ajungeam dupa sesiune ca lumanarea la fata., dar ce vremuri placute! le-as mai trai de zeci de mii de ori. Multi ani dupa studentie am simtit ca am ramas la fel, pana cand, intr-un an, am predat la liceu, am avut depresie fetelor, atunci mi-am dat seama ca gata, vremea aia frumoasa trecuse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi!
Mexxutza, se pare ca iese soarele, pana la urma. Eram obisnuita cu bleu la tine la nume, cand vedeam bleu stiam ca-i postarea ta, acum seamana ca al Sandrei (Microbu).


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput