Colectia de toamna-iarna 2005(115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noi cu bibe... mai rar, nu folosim decat pt apa si iaurt. ca lapte tot nu vrea. cu canuta am abandonat, desi vrea si poate, insa o varsa repede cand nu mai bea.

cu intarcatul merge un pas inainte, doi inapoi. trb sa gasesc eu intai resurse de a rezista la urlete. noapte imi e mai usor, ca de oboseala dorm bustean, o aud ca prin vis... da' cum stiu ca nu trb sa ma scol, o ignor mai usor. ziua insa e jale...

dordia, asta e ghinion... sper sa nu fie prea grav cu piciorul

noki, da, asta mi se pare si mie ce-l mai greu... sa lasi copilu cu bunicii si apoi sa nu te bage in seama. dar ma incurajez, oricum ar fi la bunici, mama tot mama ramane. in mod sigur andrei si iris vor sta in vacate la bunici, ca nu voi avea atata concediu, si cel putin pana in cls a 5-a vacante sunt destule.

io acum mi-am amintit, nu stiu daca am zis, da' mai zic o data.
noi nu mai luam vigantol, fontanela s-a inchis. ne-a zis ca nu mai e nevoie, dar daca eu vreau, pot sa-i dau, ca nu-i face rau.
si avem fabuloasa greutate de 9360g imbracate, cu body, strampi si pampers. si 78 cm!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Neatza fetelor!!!

Ghinion sau blesteme sau...nu stiu ce sa mai cred. E prima oara cand am cazut de cand eram copil. Piciorul e mai bine, nu am fost la dr ca....pot misca degetele asa ca m-am legat si am dat cu comprese. mai e un pic umflat si vanat dar...cred ca e de la lovitura. Degetele le misc fara probleme. O sa treaca si asta.

Va pup !

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:




De ce-s asa de bucuroasa? In pimul rand ca avem si nou www.onetruemedia.com/shared?p=1fa73e1eb133e9a79dfb07&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar. Lung cat o zi de post. Si in al doilea rand, ca am si o copie a lui, fara sa platesc nik. De fapt fiecare din voi aveti filmuletele, dar nu stiti unde sa le cautati.

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

Noi ne-am cantarit aseara ca tot nu-mi venea sa cred cate kg are Steff. Deci, are 13.200 si 85 cm. Dar nu arata gras delocccc.
eu sunt mai bine cu gatul asta.
Stefan imi scoate hainele din dulap. Oricum nu le mai aranjez ca face el ordine

Multumesc Silviei, care m-a consiliat si m-a intarit. Sa-ti deie Dumnezeu sa ai parte de tot ce-ti doresti! Gata, m-am tacanit cu urari!!! DA, ca asa de bine ma simt cand ma sfatuieste cineva ce si cum sa fac cand eu ma simt rau sau am o problema de exemplu.Asa e daca n-ai pe nimeni apropiat langa tine. Pupam pe Sergiu.
Noki, bun venit inapoi acasa.
Adina, nu rade de mine dar ce e aia"clipocesc"? Am vizionat pozele. Sunt superBine ca n-are nimic soacra ta
Mihaela, eu nu mai fierb bibe dela 8 luni. Le spal doar cu detergent si apa
Dordia, Doamne, dar cum ai cazut asa! OF, Of, cred ca te-ai speriat ! Unge cu Fastum gel si trece!
Hai, las' ca trece si vine numai bine. Si , sotul, las' ca ia examenul data viitoare. Asta e . E usor de spus dar in sufletul omului e tristete dar trebuie sa ne gandim ca viata merge inainte si noi odata cu ea si daca acum n-am reusit data viitoare sigur va fi bine
Meems, din canita cu cioc bea?. Moama, ce bineee! Si noi bem din canita numai ceai si suc...ca laptele ne place inca din bibe.



de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

CristinaN, ce fain e filmuletzul, si numai zic ca ai o papusa vie cu ochi albastrii!
Nu ne mai tine in suspans si ziii unde gasim filmuletzul!
Eu inca nu l-am facut si tot asteptam o computerista sa ne spuna cum il salvam!
Multumiri anticipate!



Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze

Prima aniversare


Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bine v-am regasit!

Multumesc pentru mesajele de incurajare si pentru pupicii dati cucuiului lui Che...deja arat mult mai bine .

Citesc foarte greu, ca ati scris muuuult, asa ca raspund pe rand.

Corap si mie imi place la nebunie numele Anais!

Alinush bravo pt bona, bine ca s-a schimbat situatia.

Ma intreba cineva cu ce l-a speriat Che pe bon, nici pana in ziua de azi nu stiu. singura explicatie ar fi ca bonul avea experienta anterioara cu un copil de 2 ani si cand a vazut diferenta s-a gandit ca e prea greu. ALta logica nu gasesc.

Ioana si noi am patit in toamna ceva similar la baita, tot din cauza dushului. Rezolvare a a fost de a-i schimba locatia de baie (ii facem baie in dormitor) si il clatim cu o stropitoare, cu care e prieten de mic. Cum mai e acum cu baitza la voi?

Roxi esti o dulce . Ma bucur ca scapati si voi de bubite. Si breau sa-ti multumesc pt articolul postat. Eu chiar as vrea sa incerc asa ceva cu Che!


Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Silviuk ce fain ca ai reusit sa iesi si sa te distrezi.
Nu stiam ca esti fana tenis, bravo! Si eu sunt fericita ca din februarie imi inceput 2 campionate TARI de rugby, nici nu stiu la ce o sa ma uit, asa sunt de incantata! Abia astept.

Vreau sa te intreb ceva: dr. i-a recomandat lui Stefan vitaminele VITAM, dar nu le gasesc pe nicaieri. Stii cumva, nu se mai fabrica?

Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Dordia ce cazatura! refacere reapida!

Nokiutz bine ai revenit!

cristina negara baga-ner si noua pontul cu cpoiile dupa filmuletz, nu ne mai tine in priza! Super filmuletul tau!

Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

Si ca sa nu ma mai certe MEMSULICI hai sa va povestesc ce face fiimea... jur ca am intentionat se revin dar efectiv nu am avut timp, cu despachetatul, curetenia si gatitul asta, plus ca a fost asa fain si pe la noi incat nu am rezistat tentatiei de plimbareala, iar IULIA NU STA SINGURA DELOOOOC, abia ajung sa fac pisu' si eu, si atunci vorbesc din baie sa auda ca-s p'acolo.

mama catre plod: IULIA, hai sa strangem jucariile....
plodu raspunde: TACI...

mama: IULIA, merge mami sa-ti faca suc...
plodu:piticae (portocale),tu-tu (suc-suc)

mai nou, de vreo doua zile a descoperit esenta cuvantului NU si orice ii spui ea striga nu-nu-nu-nu pana bolunzesti.

mai avem in dictionar asa:
- ta-taiiiiiii (tai)
- otiuuu, care in functie de tonalitate poate fi unchiu' sau ochiu'
- mama, tata, papa, caca, apa, fiecare cu intelesul propriu
- coco e pinguin (de unde nu tiu)
- tai e ceai
- pau e paru
- buuuuu e bunu
- cacaiiii (jucariile)

avem 8 dintisori si 2 masele (cele de jos)
nu mai vrea sa bea lapte din biberon nici din canuta cu cioc ci doar cu lingurita
alaltaieri a tras ghiveciul de flori de pe pervaz si manca pamant...
merge bine singura, se dezechilibreaza din ce in ce mai rar
e foarte rusinoasa cu persoane straine, nu vrea sa spuna nimic si cu noi bombane intruna... ai vostrii cum sunt?

sanatate la bebei bolnaviori ca am vazut ca is destui...
eu tot sper sa dea un ger sa mai omoare din virusii astia...


va pup, ma duc sa manc' ceva cat mai doarme bubulina
promit sa pun poze da le Craciun dar inca nu am descarcat aparatu'




MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Simona multumesc pentru idei.Daca Patri papa la 18.30,ultima masa la cit e? si cit lapte papa?Ideea e ca,daca T maninca la 18,30 de ex,la 9 cind il culc de-abiaaaa maninca 150 de lapte.
Roxi te pup apasat si iti multumesc infinit.Ref la articolul ala,pe mine parca ma apuca mila de T cind il vad jucindu-se singurel.Mi se pare parasit acolo...desi ii place.
Hilde si eu ii dau danone cu brinza lui T si il adora.Cred ca sintem printre putinele care il administram copiilor.Mie de la tantum mi-a amortit toata gura cind am luat.Stiu sigur ca faringoseptul nu e contraindicat in alaptare am luat si eu) insa e mai putin eficient.
Ioana ai mai facut baie Mariei?Cum se prezinta?
Pitic pupici lui Tudor care vrea,se pare, de pe acum,sa zboare.Visul omenrii.
Silvia mi-ai facut pofta de restaurant chinezesc.da unde?Ca la noi fuse unul si se desfiinta.Despre film,ce sa mai zic.N-am fost de 10 ani cred.No,ce lipsa de cultura.
Lavi is io nebuna.Am d la cine mosteni nervii .de la tata.Care m-a mutilat pina la 23 de ani(ultima bataie).De aia am jurat ca n-o sa-mi lovesc copilul niciodata.Insa mai tip.Mai ales cind vine vorba de mincare.Stiu ca nu e in regula.
Noki sa va fie de bine.Si eu vreaaaau.
Dordia ,dar n-a fost nici marti nici 13.Esti tu asa ghinionista?
Miha a progresat Iulia de numa'.Io ma pling in continuare de mutulic.
Meems pt Rianna.Fetitza model ce mai.Si frumoasa si cuminte si bautoare din canitza.
NCristina uimitor filmuletzul vostru.E cu atit mai graitor cu cit ai avut ideea sa pui filmuletze.Elise e o frumusetze.Ce coada o sa ai la usa...Ma distreaza cum o scutura popa la botez.



Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput