Colectia de toamna-iarna 2005(115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya spune:

am uitat sa va zic, avem poze noi la semnatura (aviz noki, tot vroiai sa ma vezi mai slaba )

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
yupiii! mai am un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki, bine a-ti revenit! Mai povesteste-ne de mini-vacanta voastra.Poze , nimic? Sa ne clatim si noi ochii...

Dordia , pe unde umblii? Cum te mai simti?

Ripley , nici tu nu mai spui nimic?

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

noki bine ai revenit la servici , gata vacanta fuse si se duse....abia astept sa povestesti mai multe si vreau si poze!!!

silvia ma crezi ca azi m-am gandit la tine, imi cer scuze ca am uitat sa iti multumesc pentru sugestiile cu herpangina, bine ca iau trecut bubele si acum totul este bine.Multi si o seara relaxanata.

adina esti de nerecunoscut, te-ai si vopsit ..iti sta foarte bine.ca sa ma conving m-am dus sa ma uit la pozele de la intalnirea din tineretului si ma tot uitam si tot nu gaseam puncte comune ..felicitari !imi trimiti si mie pe PM ce regim urmezi? ca si eu ma pot lauda dar pe invers, adica ce bat eram si ce rotunda am ajuns

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

buna seara fetelor!!!

Vin si eu cu vesti proaste dupa cele bune:
1. Sotul nu a luat minunatie de examen,....dar asta e...altadata!!!
2.Am cazut aseara toata cata sunt pe burta si mi-am intors degetele de la piciorul stang si acuma ma doare si piciorul si e umflat dar...o sa treaca si asta.

Vestea buna este ca Stefan e ok in afara faptului ca ieri s-a impiedicat fiind de-a busilea si a luat o gura de covor si si-a spart un pic buza dar...a trecut si asta. In rest el este ok, mananca, doarme si se joaca foarte frumos.

Roxi Stefan de la un timp m-a exclus din jocurile lui. Foarte rar vrea sa ne jucam impreuna. Asa ca el se cam joaca singurel. Chiar zilele trecute a cerut in tzarc care devenise cam locul de pedeapsa cand facea nazbatii si nu asculta dar....se pare ca devine din ce in ce mai cumintel.Ptiu sa nu il deochi. Dar foarte interesant articolul. Faza cu coplesitul...o cam fac ca el isi ia cosul cu jucarii dimineatza si il trantese pe covor si se joaca cu ele pe rand toata ziua (perioadele de joaca). Si nu sunt de acord cu perioadele spuse in articol adica ...dupa baita sau dupa mas ade pranz. La noi nu tine ca dupa ele urmeaza "naniiii" asa ca....la noi perioada de joaca e dupa masa de dimi pana iesim afara si seara dupa ce se trezeste pana la masa si dupa....pana la naniiii. Mai dansam, cantam...etc.

Cu baitza nu avem probleme...adora apa, spuma si mai ales dusul!

Hilde si eu tusesc ca magarul dar...cu acupunctura m-a ajutat si cu tusea. Asa ca....m-am scos ! Mai tusesc f. rar!
Roxi Stefan se bucura enorm cand vine tati acasa, la baitza, cand ne iubin/giugiulim si cand danseaza e fericire maxima! Cand vede animale pe strada mai trage chiote de bucurie!

Pitic...offf ce patzanii. Nasol cu cazaturile astea. Si eu sunt stresata da...pe moment incerc sa nu ma panichez dupa care...mi se taie toate alea si incep sa ma gandesc ce se putea intampla...etc. Desi la mine mereu e cineva cu ochii pe el.
Catutza aici sunt....!!!
Noki Bine ai revenit! Ce bine ca v-a priit!!! vreau pozeee!

Va poop si probabil ca mai intru maine seara ca tati are si el un dor de calc.....asa ca...il las pe el zilele astea!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ioana multumesc de lamurire cu creditul!

Moki bine ai revenit! Chiar ca iti mai incarci bateriile in escapade de-astea.

Silvia multumesc de raspuns! Dar nu stiam ca nu au efect decat pana pe la 10-15 ani! Pai atunci multam! ca dupa varsta asta devin mai periculoase! Si nu poti sa te sustragi vaccinarii?

Ilenuta Silvia doarme in camera ei de cand ne-am mutat. Patutul Nataliei l-am instalat dinainte sa se nasca in sufragerie. Am dormit si noi cu ea in sufra pana pe la 2 luni. Dupa care ne-am mutat la loc in dormitor. Acum, la 1 an si 2 luni am mutat patutul Nataliei la Silvia in camera. Nati se trezeste noaptea de mai multe ori, dar Silvia nu are treaba cu ea, rar se trezeste si Silviuc.

Silvia era marisoara cand s-a nascut Nati, 3 ani si 8 luni, altfel poti sa-i explici decat la 1 an si jumatate.

Eu zic ca e cel mai bine la inceput sa-i culcati pe fiecare in cate o camera si voi separat (daca aveti 3 camere) si sa lasati usile spre bb deschise. Daca aveti 2 camere, puteti incerca sa-i culcati pe ei impreuna si voi impreuna in cealalta camera.

Eu nu sunt de acord ca tata sa doarma cu copilul mai mare si mama cu cel mai mic. Mi se pare ca un cuplu casatorit si care se impaca bine ar trebui sa doarma impreuna. Adica pt mine ar fi un mare sacrificiu sa nu dorm cu sotul meu, in timp as lua-o razna.

leea eu cred ca e pe fond psihic, de oboseala si anumite nemultumiri acumulate. Incearca sa vezi care sunt ele si cum le poti repara sau depasi. (Altfel decat asezandu-te pe malul santului sa plangi) Si gandeste-te ca el e doar un copil, care e departe de a avea intentii rele, el tot ce face face pentru ca asa e firesc la varsta lui sa faca. Asa ca n-ai motive sa te enervezi pe el.

dordia asta cu intorsul degetelor a patit-o si soacra-mea sambata trecuta, s-a dus la spital, i-au zis entorsa, i-au pus ghips pt o saptamana, ea nu l-a mai suportat si l-a dat jos dupa 2 zile... zice ca ii da inainte cu comprese cu diverse si ca e mai bine.

addya ma bucur ca nu are nimic soacra-ta! Asta este medicina: ecografiile, radiografiile iti dau doar o probabilitate, nu sunt sigure-sigure. Eu cred ca ar trebui sa va bucurati!

felicitari pt slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Noki, sa-ti fie de bine vacantzuca. Vrem poze si multe detalii.

Ioana, cred ca in timp o sa uite de sperietura, da' inca e proaspata acum. Felicitari pt. umblareata. Hee, iar nu ne-am sincronizat. Bineinteles ca a incercat Alex o masinutza in mall, asa ca sa nu uite de ele. Si asa de curioasa se zgaia la copiii mai mari care se jucau....Cred ca pentru Alex gradinitza va fi incantarea suprema, la inceput cel putin. Multi copii, hmmm, un deliciu pt. ea.

Addya, faine pozele. Cum sta Razvanelul cu pulpa in manutza si berea alaturi.

Pupi multi. Offf, n-am somn si numa maine nu-i poimaine, cand o iau de la capat.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cum era sa uit?

pisi

Inca ceva:
Pe anda am sunat-o acum cateva zile, era mai bine Poetul iar ea era ocupata cu alte probleme si nu a mai putut intra pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Lavi, si tu Brutus, n-ai somn??????????????

Daaa, si mie mi-a placut de Pisi, cum l-a 'citit" pe nenea "director". Auzi, impartea pliante singur-singurel.

La intrebarea CristineiN am vazut ca zic mamici de fiert bibe. Pai noi nu le mai fierbem de ceva vreme, vreo 3 luni, doar le spalam bine. Oare ar trebui sa le mai fierb asa, din cand in cand?

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Dordia , ce ai facut mama?!? Off toate pe capul vostru zilele astea! Tu ai fost la dr?

Pischi , eu nu fierb bileroanele de pe la 10-11 luni. Le spal bine cu apa super fierbinte si axion, le limpezesc insistent si gata.Trebuie sa-si formeze si ea anticorpi.


Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Dordia si sa treaca toate!

Addya, ce mult te-ai schimbat! Felicitari pentru ambitie.

Mai, vad ca vorbiti de biberoane... Noi nu mai avem deloc biberoane, de mai bine de-o luna! Rianna bea absolut totul din canita cu cioc si e tare bine asa.

Mergi la inceput