Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna si de la noi.
Imi pare rau sa citesc de atatia bb care au febra si sunt raciti. Din pacate si noi am mai prins ceva din zbor, a debutat acum trei zile cu muci si stranuturi, au disparut astia si a aparut o tuse in timpul somnului. II dau deja sirop de tuse, rhinatiol(carbocisteina). Sper sa nu-mi faca febra sau alte minuni ca doar acum o luna facuram injectii cu antibiotic.
Monica, tu ai fost o mamica super tare ca ai rezistat atat. Eu la 39.7 eram in urgenta la spital si asta de doua ori nu numai odata.
Ma bucur sa aud ca Anastasiei i-a mai trecut dar imi imaginez prin ce a trecut Rali saptamana asta. Ar fi crunt sa prind o pneumonie acum in starea in care sunt.
Giova, sper ca de la dinti este Marcolino subfebril. Sa dea Domnul sa fie bine si sa nu mai urce termometrul in grade.
Acina, nu stiam ca si tu vrei bb2 asa repede. hai ca te asteptam cu vestea cea mare. Foarte dragut sotul tau.
Mirela ma bucur ca ti-ai reparat calculatorul si poti sa ne dai vesti despre voi. abia astept sa te operezi si sa ne spui ca totul este ok si nu te mai doare nimic.

daniela11w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Si noi prin zona, foarte ocupati ca si azi si maine o tinem in petreceri de bebei si adulti. Cu alte cuvinte ne distram. Anuka mea doarme si eu am un tort in cuptor (pt tata).
March, e bine ca Ioana macar nu ti-a facut febra.
Giova, sper sa nu arda Marco mai tare de 38. Sa fii cu ochii pe el la noapte, ca noaptea o fac ei lata. Dar sper sa nu.
Moni, in sfarsit adio febra! Ma bucur.
Rali, sanatate la toti si mai ales Strumfei mici. Bine ca ea n-a facut pneumonie.
Ma ia groaza de ce aud pe-aici. Sper sa vina macar gerul sa scapam de microbi. Si mama mea e bolnava coapta. Febra, tuse, tot tacamul de vreo 5 zile. Sper sa n-o ia si Ana. Noi am scapat momentan doar cu muci vreo saptamana. Ieri si-a luat adio de la Ana si aspiratorul! Nu l-am mai folosit.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

La multi ani si din partea nostra bebelusilor care au implinit un an in perioada ce noi am lipsit de pe forum.
Janina bine ai revenit. Detalii de la shoping te rugam si eventual ceva poze.
I-am facut azi Ioanei paste a la Toanca(cu mici modificari si adaugiri). Am facut mai multe sa pap si eu. Buuuune rau, eu am mancat o farfurie cu varf si Ioana foarte putin, am sa mai incerc si mai incolo, poate i se face foame.
Eu am inceput sa-mi iau toale de gravida sau de grasa, am mai profitat ca sunt reduceri.
Ioana mea a luat un pachet din ala mare de biscuiti si unul cate unul il da la catel, n-o intrerup ca pare a ase distra.

daniela11w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Giova super misto filmuletul cu porumbeii!!!! si cu romii. Din poze remarc totusi ca romanca aia chiar era draguta. Si am vazut poze si cu Filipelu la voi acolo.
Hai ca daca tot ma produc singura pe aici..cum mi se intampla de obicei, recuperez si eu cu filmuletele si cu pozicile.
La mine este un dezastru complet, trebuie sa aduc aspiratorul ca este plin de biscuiti si grisine dupa festinul tras de Ioana cu Con.

daniela11w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bai fete nu urca de 38. acum avea 37,9. nu vrea sa bea lichide asta ma innebuneste. de papat papa bine. Dr. de fam./pediatra nu-mi raspunde la telefon.
a dormit vreo 2 ore, eu am facut cumparaturi, s-a trezit tipand si s-a calmat dupa ce l-am facut cu Calgel. Sus in dreapta e foarte umflata gingia. ma rog sa pocneasca repede si sa iasa maseluta sau ce-o fi. Sper sa fie numai asta.
Ioana pai nu e mare febra pana in 38. si daca au zis si fetele ca la dinti e asa.... . Ma bucur ca nu creste mai mult. mai vedem mai deseara, daca creste si nu dau de dr. la urgente cu el.
Daniela sa porti hainele sanatoasa, si frumoasei bolnavioare.

merg sa termin mancarea.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gagici pana nu uit,a facut vreodata careva varza de Bruxelles??? Ca eu am un husband nebun care cumapra tot tampenii si a aparut cu niste verze cat o nuca mare - cica varza de Bruxelles Si l-a mai intrebat pe ala in piatza si cum se fac si i-a zis ca nu stiu cum ... si cu smantana Asa ii dau cu ele in cap
Si eu pana nu a mers DC am recuperat toate pozele si filmele de prin dropuri - noroc ca am adresele in drop la Diana la "friends"
Si eu l-am remarcat pe Filipel dragutzel,Giova ce mai face Angi? Zi-i sa ne mai dea un semn!
JANI asteptam poze cu tzoale ultimul racnet,hai inspira-ma ca am chef de shopping si io in domeniul vestimentar .Numai timp de colindat magazinele n-am
A aparut Ghita cu un catalog Quelle si sunt cateva care chiar imi plac,dar ma gandeam la ce a zis Maraki ca in magazinele lor arata ca la second hand ,iar in reviste super A cumparat careva de la Quelle haine? Sunt ok?
DANIELA pai eu am fost obisnuita ca sa zic asa,ca pe la 6 luni mi-a mai facut trei zile 39+ ... febra,atunci de la rozeola sau rubeola,ca una din ele sigur a fost.Si atunci i-am facut impachetari si a scazut, la cca 38 si iar a urcat si tot asa pana a patra zi cand a scazut brusc si au aparut petele.Nici atunci nu m-as fi dus la urgentze,sincera sa fiu! Ce putea sa ii faca? Impachetari ... ceea ce i-am facut si eu.Mai bine eu, decat unul strain ,sa se sperie rau!Sa zicem ca am sange rece Si in plus starea ei generala a fost buna in ambele dazti,adica nici urma de muci,tuse etc. ,doaar ca de data asta n-a avut pofta de mancare.
GIOVA da-i lichide macar in somn lui Marco.Eu am avut noroc ca Dia a bagat la greu suc si pe urma si suc si lapte.S-ar putea sa fie de al dinti,daca zici ca e umflata gingia.Si noua deja ne-au zis o multime ca e de la dinti(canini) chiar si 39+ fiind! Dar daca ar fi asa,de ce n-a mancat mai nimic? Sigur a fost un virusel,zic eu.
IOANA de voi nu mai zici nimic?
Pe unde e lumea?
MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Hello, hello
Eu am luat o pauza lunga si probabil ca o sa scriu foarte rar de acum incolo ... am inceput lucrul si abia dac mai apuc sa deschid calculatorul.
Zilele astea ne-am intalnit ci Giova si Marco ... Marco e un nazdravan si un scump.
Vrea sa urez LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor din ultima vreme ... imi pare rau ca nu pot spune asta la timp, dar sper ca nu e prea tarziu. Fetelor avem copii mari, nu mai sunt bebei ... va doresc din tot sufletul ani frumosi in continuare, multa sanatate, bucurii din plin si toate cele bune.

Am citit ultimele mesaje si imi pare tare rau ca sunt copii bolnaviori ... le dorim sa se faca bine repede.

va pupam



Angi de motanel (5.02.2006)

poze Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CANDA - vorbesti de lup si lupul la usa!
Macar odata pe luna da-ne un semn si pune poze cu Filip ca altfel te
Cat despre urari,sunt bune si mai tarziu

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de discutia de zilele trecute cu casele,ia vedeti http://www.aradon.ro/engine.aspx/page/article-detail-page/cn/aradon-news-editor6-20070120-113938/dc/im%3Aaradon%3Anews-arad/ag/im-realitatea.tv
si Anda sta in Belgia (ca sunt mai ieftine chiriile) si lucreaza (la cca 30 km parca)in Luxembourg.Asa o fi si pe la noi in curand

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Moni tu poti sa visezi fata. Eu cred ca la noi preturile tot o sa creasca, mai mici nu vor fi niciodata.
Sa stii ca tu ai "sange rece" ca si la Ioana starea generala era buna, adica avea tot timpul chef de joaca, radea, manca(prost ca de obicei) dar sunt eu panicoasa si culmea este ca al meu barbat este cam la fel asa ca am petrecut doua nopti pe la urgenta unde ne-am certat cu doctorii ca Ioanei altceva decat o injectie cu algocalmin si fenobarbital nu-i facea.
Intre timp am culcat si eu mandra dupa ce am schimbat-o de la piele ca a gasit usa de la baie descisa si s-a urcat in dus si a dat si drumu la apa. Bine ca era calduta. Eu am aspirat biscuitii si grisinele...si am mai vazut si ceva pozici.
Mateias care este un scump si a avut un tortulet roz la ziua lui.
Tiberiu care papa copanelul de pui singur(si cu ce pofta) si mai merge si singurel. Brava mai tibi. Acum sa te tii maso dupa el ca au asa de multa energie copii astia.

daniela11w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput