Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, deci de la Ana e tortul cu marzipan si visine, asta nu stiam. Merci de pont. Din pacate, cofetariile Ana sint tare departe de mine, nu am cum sa ajung azi in partea aceea de oras, va trebui sa ma multumesc cu altceva, luat din cartier.

Miha, ideea e buna, dar imposibil de pus in practica. Macar pentru faptul ca nu am martipan.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Da, Miha, bun sa cazi pe spate!!

Natalia, aflasem eu ca se gaseste martipan la La Fourmi, e drept ca oleaca scumput. Sau mai avea Adi un tort cu martipan in pozele ei, si il facea ea (pasta de zahar).
Dar ce sa ne mai complicam? Ma gandesc ca daca umplu un blat de nuca insiropat cu lichior de visine cu visine si cu frisca, tre sa iasa buuun (parca Padurea Neagra e asa, nu? il face o verisoara de-a sotului)

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Gratiela ,ce am facut eu acolo este pasta de zahar, martipanul(care se face din migdale)este altceva.
Am si poza cu un fel de Padurea Neagra.

Dar altceva voiam sa intreb eu..
Natalia,fetelor, un tort in forma de monitor sau calculator cum fac?Aveti vre-o poza ceva?
Ma apuc si eu de cautat pe net..
Trebuie sa fac un tort unui adolescent(17 ani)nepotul si finul meu,si el n-are in cap alceva decat calculator si motocicleta..calc are moto nu..as face tort sub forma de moto dar cred ca e mai greu de facut decat calculator sau monitor..
Aveti vre-o idee?

edit ca mi-a trecut prin cap tortul lui Nati ala cu sutien...si s-ar brodi la un tinerel imberb..dar cred ca ma fugareste muma-sa si-mi da cu tortul in cap..


Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

am reusit si eu in sfarsit sa pun poze cu masinuta mea krem a la krem!

http://new.photos.yahoo.com/madalina_dumitr/album/576460762388380754

iar in week-end am cumparat niste dovleac, mai facusem eu odata tarta cu dovleac dar n-am gasit reteta prin casa asa ca am facut blinii. reteta foarte apreciata de copil!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, hehe, daca mi-ar si face cineva tortul asta! Credeam ca am scris, mi-a pierit complet pofta de a face ceva, cu greu pregatesc mincarea de zi cu zi, de dulciuri nici nu vreau sa aud (sa le fac, ca de mincat mai merge ).

Adi, tortul cu sutien i-l faci la majorat
Uite ideile de pe google: aici si un tort calculator facut de o tipa de pe un alt forum: http://www.tortix.de/index_de.php?cat=6&cake=56


------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Madalina, ba da, ba da, gata, se vede. Ce frumoasa e masinuta, in stil clip art, parca-i din desene animate! Mi-a placut cum musca sarbatoritul din ea!
Imi inchipui ce bunatate a fost, stiind ce are in ea.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

nu se vedea ca initial a fost privat, pana sa ma prind eu pe ce lume sunt!
a fost bun, fireste, iar serban a fost mult mai fericit de forma decat de continut! dupa ce l-a admirat si l-a lins bine, mi-a zis, hai sa-l mancam, mami! si cand m-a vazut cu cutitul in mana a sarit in sus: sa nu strici masinutaaa!
io sunt multumita de mine, mai ales ca-i facut intr-o mare-mare viteza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Natalia, unde gasesc reteta poienitei cu ciuperci? Ca o vor colegele...

Pup you!!!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by adriana_mihnea

Natalia, unde gasesc reteta poienitei cu ciuperci? Ca o vor colegele...

Pup you!!!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare





poftim


------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Ahaaa, erai on-line... Merci!!!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput