Bucurii de sept - oct 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Ro Ana la tv am vazut o reclama cu un astfel de aparat care fierbe cu aburi,si am vazut si o discutie la fetele de iunie-iulie despre el.
Alessia asa e cum zici seamana perfect cu el cand il vezi dar daca il iei la bani marunti are mai multe de la mine
Cucoancea Acolo e cabinetul doctoritei,pe ea o cheama Stanciulescu Florentina (e cea mai buna din sector)si pe asistenta Magi e buna dar e cam tacanita.


Io mami de Matteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DiaB spune:

[/quote]
Nu, de dimineata nu am mai iesit afara! Tocmai asta e…ca de la 8:30 de cand a papat ultima oara nu a dormit decat 30 min, s-a jucat si acum maraie…ma duc sa-i dau sa pape si iesim!

[/quote]

Asa da, trebuie sa iesiti afara. Da Maia doarme dusa de la 10.30 si nu-mi vine sa o trezesc.



Diana, mami de Maia (18.10.06)
POZE MAIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Mai fetelor....castronasele alea in care hraniti voi bebeii....sunt mari.. sau asa arata in poza....adik eu cand am vazut cata mancare[Inni,Sephora]..nu mi-a venit sa cred..pai Sebicu manaca maxim 80g din piure de asta.... eu masor cantitatea cu un borcanel de la Nestle,piure Wiliams care are 150g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gety seamana Maria cu tine bucatica rupta! Foarte draguta bebelusa!

Nici eu nu-l acopar cu nimic pe Vladut cand doarme. Oricum pedaleaza nonstop cat e treaz iar in somn face cateva rotatii complete fatza de punctul in care l-am asezat initial...mai deunazi am incercat sa-i pun saculetul de dormit ca-mi parea rau de el ca-i dragut si va ramane nefolosit, dar se simtea frustrat ca ii stanjenea miscarile din picioruse, a inceput sa scanceasca vizibil iritat, asa ca i l-am scos. Il tin tot cu un body subtirel si o pereche de pantalonasi sau cu costum intreg de bebe fara nimic pe dedesubt. Am observat ca a devenit rau de caldura, de exemplu cand ii pun al2-lea rand de hainute pt iesit afara tzipa ca din gura de sarpe...

Linguritele le sterilizati? Pe majoritatea scrie "a nu se steriliza".


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Simoky, am asezat-o in funduletz ca sa o pozez. Ca asa nu sta. O ia in toate directiile, cu capul inainte.
Costumasul il are de la o varisoara de a 3-a din Italia.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Pup fetele pt urari! Tre sa ud masina cand facem o intalnire cu carucioarele

Inni, e un renault megane. am dat o tura prin cartier in dimineata asta si merge super...l-am condus pe tati la metrou el se astepta sa-l duc chiar la birou dar asteptarile i-au fost inselate ca io n-am mai condus de multa vreme si mi-era cam teama sa ma aventurez in traficul asta infernal.

Alessia, mai am de trecut un hop si vin peste voi! tre s-o obisnuiesc pe Cipic sa stea singurica in scaunul de masina ca deocamdata nu vrea decat tinuta in brate!

si eu calc rufele numai pe fata iar biberoanele le voi steriliza tot timpul...cat le vom folosi.

Scumpik, cipic=grace si tre sa-ti arat poze de cand era mai mica sa vezi ce bine seamana cu bb al tau. am lacrimat ca ma emotioneaza montajele astea cu bebei si muzica, pur si simplu mi-a placut mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise si lumea spune ca seamana cu taica-su. Poate ne intalnim in Copou sa ne vedem. Numai sa nu bata vantul.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sunt disperata: Maria face greva foamei de la 4 dimineata (atunci a mancat ultima oara ca lumea). Nu a mai vrut sa manance de atunci. Pana adineauri ne-am chinuit sa-i dam macar 30-40 ml si ea nimic. A urlat pana a obosit si acum doarme. Si tot nemancata e!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume
www.onetruemedia.com/shared?p=1ed9dc09af787d238db6f1&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulet Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ELOISE- nu sterlizez linguritele. Le spal cu apa clocotita!

SIMONA, si al meu asteapta sa iesim ca sa adoarma... Acum incerc sa-l adorm -leganat of course- si cred ca il ametescNu ma risc cu vantul asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DiaB spune:

quote:
Originally posted by gracie
Alessia, mai am de trecut un hop si vin peste voi! tre s-o obisnuiesc pe Cipic sa stea singurica in scaunul de masina ca deocamdata nu vrea decat tinuta in brate!



Gracie, hopul asta il mai am de trecut si eu cu Maia, ca sa pot ajunge in Tineretului
Sa faci multi kilometri cu noua masina!

Diana, mami de Maia (18.10.06)
POZE MAIA

Mergi la inceput