** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Gabi cine tia spus acest lucru, de la servici?
Nu mi se pare corect, pentru ca noi nu intrerupem ca vrem noi sa nu mai venim la servici ci pentru ca vom naste si vom creste natalitatea, asa ca ar trebui sa avem dreptul la toate zilele de concediu.
O asteptam pe Liviana cu date sigure.


Paula24+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Pt fetele din Timisoara (Pauly, parca tu te interesai de cursuri de educatie prenatala)
Acum cam scapat si eu de stresul cu testele, m-am interesat si eu de cursurile de educatie si gimnastica prenatala in Timisoara si iata ce am aflat:
1. Miercuri, 24.01. la 17.30 incepe un curs de Pregatire pt nastere si Puericultura tinut de dna dr. Valea Cristina, sunt 4 sedinte, 1 pe saptamana. Interesant e faptul ca se poate veni si cu sot, iar acesta va primi o adeverinta eliberata de d-na doctor ca a participat la curs.
Pe baza acestei adeverinte, sotul poate primi de la lucru 10 zile concediu platit (in afara de cele 5 zile oferite de stat)si asa o sa aiba 15 zile concediu ca sa stea cu sotia si bebe dupa nastere.Cursul costa 80 RON, + 40RON sotul (in cazul in care vine si el).
Daca intereseaza pe cineva tel pt inscriere, sa-mi zica.

2. La "Kay Club" s-ar putea sa inceapa prin februarie cursuri de educatie si gimnastica prenatala (inca nu e sigur).

3.La "All Body" tot de prin februarie se pare ca o sa inceapa cursuri de aquagym pt gravide si cursuri de gimnastica pt gravide. Mi-au zis ca saptamana viitoare o sa se stie mai multe.

Cam astea ar fi informatiile pe care le-am aflat pana acum.



17+

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Fetelor dragi....eu am devenit tare sensibila...Am inceput sa dezvolt obsesii...De cand am venit de la eco tot mananc...si nu mai vomit...In momentul cand doctorul a facut sa apara pe monitor imaginea fetitei mele si m-a indemnat s-o privesc cumb mananca...Mu stiu ce manca...eu nu mai pusesem nimic in gura de foarte mult timp si m-am simtit ca si cum as fi privit de la fereastra Craciunul unui om sarac de tot...Si de-atunci mananc intr-una...Vreau ca ea sa aiba tot ce vrea cand se va mai aseza la masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Gabiu, n-am gasit unde este specificat in Codul Muncii paragraful despre CO, insa raspunsul primit de mine de la HR zice asa: "beneficiezi de toate zilele de concediu aferente acestui an: 21. Concediul de maternitate se calculeaza separat si nu afecteaza concediul de odihna."
Chris27, ce m-ai amuzat cu mancatul dupa eco. :)

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 20s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanela spune:

Buna fetelor!
Am fost asa de agitata zilele astea ca netul meu a luat-o razna... Acum am stat cu inim a la gura si cand am vazut ca merge ....
Cred ca ceva s-a intamplat , sau nu m-am uitat eu bine....Am citit in capitolul trecut totul (pana pe 13 ian) iar caputolul nou incepe pe 18? Nimeni nu a mai scris pana acum? sau au fost probleme si cu site-ul? Whatever...
Fetelor, inca nu mi-au venit testele alea si am trecut de 2 sapt. Cred ca asteapta sa merg la controlul unar sa imi dea rezultatele si de aici trag concluzia ca e totul ok (Doamne ajuta!).
Sa va spun ce am facut... deci bebele meu a miscat sambata odata, duminica de doua ori...ei bine luni a tras o chindie la mine in burta pana pe la 3... Seara a venit sotul meu de la munca si a desfacut o sticla de vin romanesc care mi s-a parut ca mirosea ca cel de la bunica mea...asa ca am luat si eu 2 guri mic...de pofta....la 10 min. a inceput iar agitatia in burta. Sotul meu glumea ca probabil i-a placut si mai vrea...mi-a fost cam teama , dar sper sa nu se intample nika de la 2 gurite, nu? A doua zi, pana pe la 3-4 ni a zis nici "passs" iar mama mea radea de mine zicand ca daca i-am dat sa bea o sa doarma 3 zile. Sincer o bagasem pe maneca...insa pe la 4 si ceva a miscat si am respirat usurata. Ieri s-a jucat pana pe la 3 apoi a fost liniste pana seara cand au inceput iar dansurile. Am avut insa dureri de burta de marti noaptea si ieri toata ziua (am stat in pat). Si de marti dupa-amiaza am niste arsuri si o aciditate de toata frumusetea...nimic nu a mers (grisine, lapte). Dimineata eram relativ ok si iar ma luase si am papat un castravete murat si m-a lasat. Voi mai aveti asa probleme cu stomacul? Acum zic eu ca sunt ok (oare pt cat timp).
Am facut poze cu burta insa al meu sot le-a facut de se vede si jum. de fund si trebuie sa fac altele. Oricum m-a vazut ieri prietena mea de acasa si mi-a zis ca asta nu e burta de 4 luni jum. (de la conceptie). Intr-adevar nu e mare, insa misca asa ca nu imi fac griji.
In rest nu mai am noutati....Imi cer scuze ca nu raspuns nimanui acum, insa nu stiu la ce sa raspund...sunt cu capul in sac dimineata asta.
Va imbratisez si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

kay, am vazut ca ai postat la un subiect azi...de ce nu mai intri si la noi? sau ai mult de invatat?

dia 22 + Stefan
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

petit_ange multumesc ca m-ai anuntat.eu am gasit si la clinica DR Cioata..se fac cursuri de gimnastica , aqua gym si cursuri prenatale.in fiecare vineri.deocamdata nu pot sa ma duc ptr ca am examene..dar du[pa ce termin sesiunea sigur ma duc.


18+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Buna seara fetele!
Azi m-a luat o durere in parte stanga, asa ca de ovar si mi s-au umflat si ganglionii inghinali doar in stanga, plus o durere de burtica tot in stanga . Ma enerveaza la culme. Si copilul asta al meu nu misca si el deloc si am 19 saptamani jumate.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Chiquitita,o sa miste si puiutul tau foarte curand . Nu te necaji ca o sa fie bine.Unii, misca ceva mai tarziu dar si cand o incepe sa te tii .
Cu durerea din partea stanga, tragi o fuga la doctor daca persista si te sperie.Ma rog in continuare pentru tine ca totul sa fie bine.Va pe toate.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Chiquitita, al meu a miscat catre sfasitul saptamanii 19 (in seara de Ajun), dupa ce mancasem bine de tot. Incearca sa-i dai niste suc natural de citrice (proaspat facut in casa) si s-ar putea sa-l inviorezi. Fii atenta in timpul mesei sau dupa masa, cand te intinzi linistita. Ca el se misca in burtica ta dar e prea micut ca se dea suturi puternice.


Anca, 22s+

Mergi la inceput