Nasterea la CFR2

Nasterea la CFR2 | Autor: ralualexandrei

Link direct la acest mesaj

Ajutati-ma si pe mine cu ceva opinii despre maternitatea CFR2.Mi-am format o parere relativa de cate ori am mers acolo la control insa as dori sa ascult pareri mai noi si daca se poate sa aflu ceva si despre tarifele practicate la nastere.Mai am 9 saptamani pana la nastere si as fi mai linistita daca as afla opiniile voastre.Multumesc fetelor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 30+ album no1 album no2 albumul no3

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna, si eu o sa nasc la cf2 cu nayel. tu cu cine? cat despre pareri despre maternitate se pare ca sunt impartite. in general sunt bune. dar mai sunt si ne-bune
tarifele cred ca difera in functie de medic, de cum nasti. daca vrei poti sa iti spun ce am aflat eu de nayel in leg cu banutzii. imi zici daca te intereseaza.


35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu nasc cu dr Margaritescu.Ma intereseaza cam tot ce poti afla despre spital,eu merg acolo la control dar una e sa vezi din usa si alta este sa afli parerile fetelor care au fost internate acolo.
De exemplu in seara asta am vazut ceva fetze acre de infirmiere insa nu m-am lasat impresioanata de strambaturile lor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 30+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

uite, poti sa citesti ceva pe la subiectul "Dr. Nayel - CF 2". eu personal deocamdata nu pot spune multe despre spital, probabil ca peste maxim o luna cand am DNP.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Buna!
Promit sa vin cu impresii despre spital imediat ce pot, dupa nastere.
Am adunat si eu inofrmatii de ici de colo, si stiu cat de bine este cand iti spune cineva care a trecut pe acolo, ceva, orice, fie de bine sau de rau.


Shine 36

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumesc fetelor,astept in continuare opinii.
Helenutza sper sa nu ma uiti,astept impresiile,pana una alta am bagat un ochi pe subiectul despre Nayel.
Shine,nastere usoara si te astept cu povestea.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 31+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Eu am nascut acum trei saptamani la CF 2. Am povestit aici experienta pe care am avut-o eu, poate gasesti detalii sa-ti fie de folos!

Nastere usoara iti doresc!



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Andra

Am citit si eu experienta primei tale nasteri si m-am ingrozit...dar cand am vazut postul tau cu CFR2 mi-a inghetat sangele in vine,mi-a fost si frica sa citesc...am asociat cele 2 posturi si am crezut ptr o fractiune de secunda ca s-a intamplat la CFR2...offf acum m-am linistit!
In ceea ce ma priveste pe mine sunt la dr.Nayel si ma bucur enorm ca am facut aceasta alegere la inceputul sarcinii,am citit numai lucruri bune despre el dar si despre CFR2,in sensul ca mi s-a parut cea mai moderna maternitate,renovata complet in 2004 parca,aparatura moderna,curatenie si mai ales personal caruia ii pasa si de tine si nu doar de plic...nu am de gand sa risc sa renunt la faimosul plic dar si asa mi-e o fricaaaaa!!!. Am mai luat in considerare Municipal care e la 2 min de mine,ca dotare e cel mai avansat,dar nu m-au convins nici conditiile si nici personalul(care desi este supercalificat am inteles ca e greu accesibil).
Sa stii ca m-am gandit mult la experienta ta si cred ca daca as fi trecut prin asa ceva nu ma lasam pana nu o vedeam pe acea "doctorita" fara drept de practica in spitalele tarii.

Iti doresc sa iei cea mai buna decizie si o nastere usoara.

Tanya 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ralualexandrei si eu voi naste la cf2 cu dr margaritescu mihaela si am multe necunoscute. saptamana aceasta sau saptamana viitoare voi merge la control si oricum o voi intreba si pe dumneaei ce ma "doare". :)
sa inteleg ca primesc hainute pentru bebe de acasa? ca unele maternitati nu primesc ... ii tin infasati cu scutecele din spital, pentru ca le sterilizeaza ei. eu oricum am luat cateva hainute si scutecele, sa fiu pregatita.
ralualexandrei ai vb cumva cu d-na dr de epidurala? eu intentionez sa o intreb la aceasta vizita.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ioanaaradu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Tanya stiu ca asa ar fi meritat doctoritza insa pe atunci eram prea tanara,prea naiva,,asa ca am multumit Domnului ca totul s-a terminat bine.
Florentina,experientza ta am sorbit-o daca ma pot exprima asa si apreciez faptul ca ti-ai facut timp sa ne povestesti.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 31+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput