LMA * Ghiocei de martie-aprilie 2006 (27) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Salutam si noi mamicile si ghioceii prima oara pe 2007 si va dorim un An bun cu multa sanatate, bucurii si impliniri!

La multi ani,Ana-Maria,ghiocel scump!!! Sa fii sanatoasa,norocoasa, sa ai parte de ce e mai bun in viata alaturi de familia ta frumoasa ! Tcelen, sa va traiasca minunea mica si sa va bucurati de ea!

La multi ani de ziua numelui si pentru ghioceii Thea Antonia de Andreea-G si Anthony de Biuta , sa cresteti mari, sanatosi si voiosi! Sa va aibe mereu in paza Sf. Anton, ocrotitorul copiilor!

La multi ani si pentru toti bebeii care au mai adaugat intre timp cate o lunisoara! Si cu intarziere "La multi ani fericiti!" si mamicilor sarbatorite Nshiro, Ayryny, Loriana, Cosmina si Batentian_Dana!

Revin cu povesti despre noi si poze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biuta spune:

LA MULTI ANI FRUMOSI SI SANATOSI!!!pt Ana Maria scumpica
, in sfarsit..primul LA MULTI ANI de ani pt prima ghiocica:))
LA MULTI ANI CU SANATATE SI ROTUNJIRE(ca mamica e un pic ingrijorata), culmea..tot asa real, da nu de an implinit si la Antonica frumusica..nu am avut idee cand e Sf Anton. Si, ii ureaza mamica..la codita..si la puiul ei cel mai drag sa creasca mare si sanatos..si sa invete sa coboare din pat tot asa frumos ca si pumpidutzele care stiu deja
Ma dispera ca vrea sa se arunce direct in cap..sa circule dupa cum ii e voia..sa imi spuneti cum i-ati invatat..ca eu, tot il intorc cu picioarele sa coboare..da..nu stiu de ce..nu mi se pare f logic...please help, mai ales de la mamica catranita Catrinutza
Pupam gascaaaaaaa..
ba nu....
LA MULTI ANI CU SANATATE MAXIMA..SI PT IRINA 71 (SPER SA ITI REVII REPEDE SI F BINE) CAT SI PT PISPIRICA( SI TU AI AVUT CEVA PROBLEMUTE)
SA VA VEDETI COPII MARI..SANATOSI..SI SA VA BUCURATI MULT DE TOT DE EI, PUPICI CALDUROSI..
Amu pupam ceata :))



Bia+Anthony
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/mamici_de_martie_aprilie2006/album?.dir=/1087&urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

LA MULTI ANI,ANTHONY CEL FRUMOS!SA AI PARTE DE O VIATA MINUNATA ALATURI DE CEI DRAGI SI SA FACI IN ASA FEL,INCAT MAMICA SA FIE MEREU MANDRA DE TINE!

Mi-era teama ca nu-si revine conexiunea mea si nu voi putea sa-l felicit pe...cel mai dragut ochelarist...nou nascut.Acum fug pt. ca sunt RUPTA!!!!!!


P.S-Bine ai venit pe lume,Irina Columbeanu!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:



nah, am vazut-o si eu pe fetitza lu' Iri, in direct la B1 TV. sa-i traiasca!

Kim, excelent! si noi papam de toate, solide, suc, ceai, etc, dar eu nu mai alaptez e aproape 2 sapt., oricum cred ca 9 luni a fost mai mult decat suficient!

Adar, mai zi-ne ceva si despre voi, ce mai face Maia, cunm sta cu somnica si papica, dar dintzisori noi au mai aparut?

MP, ce bine ca ne mai scrii, e mare Ardeiashu' se vede ca-i merge bine! noi defilam cu 11 kg , Marc nu mai pare asa grasunel ca s-a mai lungit un pic (dar tot sunt conturate bine "cretzofolinele"), el a lasat deja tzitzi in favoarea Milumil-lui

Catrinel, cum mai merge treaba la servici?

Mari78, bine ati revenit, multumim, da, asa este! bafta la intzarcat! pupici lui Teo!

Doublemom, te-am prins, si tu esti bugetar , ai?

Mey, de cateva zile Marc doarme f. bine, nu-l mai apuca ora 9 seara treaz, trage cate o naneala feroce pana pe la 9-9,30 dim., bine, cu o trezire mica pt. o gura de ceai pe la 6-7. devarul e ca la noi programul e program , plimbarea e plimbare, zilnic, fara exceptie, plus de cateva zile nu mai doarme decat de 2 ori/zi, in total aprox. 2-3 ore, seara mai tragea o naneala scurta de "refresh" de vreo juma de ora, acuma vad ca nu mai vrea, poate de aia o fi asa "surmenat" , plus ca e "suprasolicitat" in timpul zilei de atata catzarare, alergatura, etc.



Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Ete ase ... s-a nascut o stelutza mumusica foc. Are gurita exact ca a Monicai, mie imi place despre ea

In alta ordine de idei, am spus ca revin cu povesti de-ale noastre. Pai, viata noastra a devenit, un haos micut din care ne chinuim sa iesim ... adormim la 10, ne trezim la 11, apoi chinuim pana la 1-2 noaptea ........... nu-s dintii, e burta lui tati de vina, ca tare mult ii place acolo ..... in rest, Maia e vioaie si fericita, hoinarim ca trubadurii cat e cald si frumos afara, iar eu, cand se intuneca afara, SUNT D-I-S-T-R-U-S-A !!!!!! Dar nu ma plang, ca-i fata mea, si orice ar face .... tot o iubesc :)))))
A invatat sa spuna si sa faca "tai-tai" si "bravo". Partea proasta e ca daca o iei repede, le incurca si bate din palme spunand "tai-tai" .
Merge in patru labe, o trage pe Cati de breton (daca o lasam, ca noua nu prea ne place), ne calca in picioare cat se poate de mult si se foloseste de orice pentru a se ridica in picioare. Cu papica e mai nasol, ca daca n-are chef, nu mananca nici daca o pici cu ceara (ma refer aici la ce nu-i place!). Dar daca are chef si ii place ce primeste, papa cat se poate de mult. Astazi am incercat si noi pentru prima oara cerealele de la Nestle cu miere si i-au placut. Maia oricum e prietena cu cerealele, eu ii dau in fiecare zi dar mereu altceva si le accepta cu mare drag. La fel de bine mananca si iaurtul de la Campina (mai nou papa si din cel de la Napolact "numa' bun"), piureul de fructe numai daca are chef (i-am dat piersicuta din compot - yammmmmmmmmmmmmyyyyy!!!)iar piureul de legume numai cu slujbe, plecaciuni , matanii si alte insistente. Doar cand primeste galbenusul de ou e mai happy, ca altfel .....
Astazi de dimineata i-am facut soldatei cu branzica topita, in strat super subtirel, si i-au placut la maxim. La fel ii place si painea cu unt si miere, tot soldatita.
La capitolul vorbe stam tot la fel. Pe langa celebrul TATA cu care ma trezesc dimineata si adorm seara, iar in timpul zilei ma ameteste , mai spune ADA, PAPA (fara absolut nicio legatura cu mancarea!), BABA, ZAZA (asta e caty pe limba ei uneori!), UOAO (sau ceva de genul, pentru BRAVO) ....
Danseaza - faza ceam mai tare a fost ca am dat play unei manele jalnice pe care o primisem de la Noe, si, in timp ce noi ne amuzam de text ("pumnii mei minte nu are / sparge tot ce-i sta in cale"), Maia dansa si radea in scaunel de ziceai ca de o viata numai manele a asculat !!!
Cam asta face minunata mea!

Eu ... e greu de spus ce fac eu! Acum de exemplu, ma chinui sa termin o pereche de sosetute pentru Maia si sa incep un pulover (Catrinutza, trebuie sa marturisesc, ti-am vazut filmultele si ... am remarcat un puloveras galben cu portocaliu, iar a doua zi m-am dus sa-mi cumpar material sa-i fac si eu Maiei unul)

Apropos de asta, sa stiti ca in mare parte am vazut pozele voastre, dar Maia nu ma lasa sa vad si poze si sa va si raspund, asa ca eu ma uit, chiar daca nu zic nimic ... dar tot ce am vazut a fost tare frumos si sicer, sunt mandra sa am asa bebei frumosi in gashka

Cam atat pentru azi.Am profitat de burta lui tati suficient; ma duc sa fac un dus si ma retrag, pentru prima oara dupa foarte mult timp asa devreme ... in pat!!!!!

Va imbratisez cu drag si va doresc bebei cumintei si somorosi noaptea ....

PS: Habar n-am avut ca astazi a fost Sf. Anton ....

LA MULTI ANI Thea draguta si frumoasa, sa cresti mare si sanatoasa si sa ai parte de toate bucuriile lumii!!! (abia astept sa vad pozele din sertar si nasul botit :)))) )

LA MULTI ANI Anthony, sa cresti si tu mare, sanatos si sa rupi inimile fetelor .... iar viata ta sa fie frumoasa si fericita!


EDIT:
Noe a zis ca din ce am scris, se intelege ca ea ar fi menelista si ca trimite manele la prieteni!
ASA E! ( GLUMEAM > > > > > > )
Va rog sa ma scuzati pentru incoerenta, dar maneaua pe care mi-o trimisese Noe era una de dixtractie, de caterinca, gluma sau cum vreti sa-i ziceti. Noe NU asculta manele! Dar daca vreti sa va dixtrati si voi, dati click www.oradeanul.com/2007/01/05/florin-maimuta-pumnii-mei-minte-nu-are.html" target="_blank">AICI!!!


_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza3 spune:

O, avem o sarbatorita?!!! LA MULTI ANI, ANA-MARIA! Sa fii sanatoasa si fericita si sa-i aduci doar bucurii lui mami!

Iris77, si eu sunt nou venita si ce coincidenta, puiutul meu e nascut tot pe 03.03.3006 ca si fetita ta.

Am reusit sa pun si eu sa pun cateva poze de prin decembrie, sunt curioasa daca se vad. Daca nu, spuneti-mi si mie cum si ce sa fac!
poze aici http://new.photos.yahoo.com/simionalinagabriela/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

La multi ani! La multi ani! La multi ani!


Primului ghiocel ii doresc din tot sufletul numai bine!

Tcelen, imi amintesc ca am plans de fericire cand a venit pe lume Ana Maria.
Sa va traiasca!

Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by alinutza3

O, avem o sarbatorita?!!! LA MULTI ANI, ANA-MARIA! Sa fii sanatoasa si fericita si sa-i aduci doar bucurii lui mami!

Iris77, si eu sunt nou venita si ce coincidenta, puiutul meu e nascut tot pe 03.03.3006 ca si fetita ta.

Am reusit sa pun si eu sa pun cateva poze de prin decembrie, sunt curioasa daca se vad. Daca nu, spuneti-mi si mie cum si ce sa fac!
poze aici http://new.photos.yahoo.com/simionalinagabriela/albums/




se vad, ai un super flacaias!bine ai venit!
ma duc sa mai bag o manea

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna seara la toate mamicile!!!
mai intai pentru Ana-Maria la multi ani scumpa mica, sa cresti mare, sanatoasa sa aduci numai bucurii la parintii tai!
pt Anthony si Thea la multi ani pt ziua numelui, sa cresteti mari sanatosi si cuminti!!!!
monica , ma bucur ca Mateisul a inceput sa manance si altceva. si ca sunt copilasii bine. Vladut, ce a mai invatat??? si a facut ceva prieteni? noi suntem bine, Ambra abia acum incepe sa fie mai bine la fundulet, dar nu stiu pana cand...
Sergio asteapta carnavalul...
tare mi ar place sa ne mai vedem... pupici pt voi toti!
irina iti doresc insanatosire rapida si La Multi Ani pt ziua ta!!!! sa fii iubita, si fericita alaturi de familia ta
pispirica La mulit ani si tie,sanatate, bucurii si multe realizari alaturi de familie.
pt restul fetelor, urez ca anul care a inceput sa fie linistit,cu bucurii si realizari. iar micii nostri ghiocei sa creasca frumos si sanatosi, intr-o lume mai buna.
eu... nu prea am mai intrat pe la voi,mi s a parut la un moment dat ca sunt in plus... dar din cand in cand am mai citit si m-am bucurat de reusitele puilor vostri.
am vazut si poze,cu pui de care ne putem mandri si imi doresc sa fie asa mereu.
sa va spun ca in vacanta noastra am cunoscut 2 familii superbe, cum deja stiti, fam Monicai si Cat.
parinti si copii absolut minunati, pe care as vrea sa-i mai revad.
cat , ce fac fetele?
Ambra creste si ea, este obraznicuta, si destul de incapatanata, iar dupa fratior este topita. si nu mi vine sa cred ca a trecut aproape 1 an, si am copii asa de mari.
uitandu-ma in urma, nu pot spune ca au fost numai momente furmoase, am avut si perioade negre, cand mi se parea greu de trecut de la o zi la alta, probabil asa va fi mereu. dar sunt bucuroasa si ma simt norocoasa ca am 2 comori.
va doresc la toate sa treceti cat mai usor peste micile greutati si sa puteti creste cu seninatate copilasii vostri.




cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
La multi ani Thea Antonia si rock-istul nostru mult iubit, Anthony! Cele mai frumoase ganduri va trimitem.
Iris, bine ati venit. Poze cat de multe si povesti la fel.
Alinutza, ai un mare smecheras tu acolo! E scump tare. Ma bucur ca ai pus poze sa-l vedem.
Andreea, o sa fac poze la calendare cand vor fi gata. Promit.
Eu sunt suparata.
Eva are bronsiolita, cred ca ce a avut Bia si Atomica. Sper sa nu confund diagnosticul. E treaba aia cand se inflameaza bronhiolele. Tuseste, are muci si mi se scoala noaptea. Cateodata imi geme ... nu mai stiu ce sa fac. Credeti-ma ca m-am saturat sa le tot dau medicamente. Mi-e teama sa nu le incurc antibioticele, antitermicele. Nu terminai bine cu Luca ca o lua Eva. Sa nu mai spun ca tot are infectie la urechea stanga.
Azi imi sunai sotul sa ii spun ca am luat hotararea de una singura sa il retrag pe Luca de la gradinita. Nu fu de acord, ca nu ma gandesc la copil, ca ce bine progresa si el , bla-bla-bla. Dar la micuta asta sa nu ma gandesc? Ca de cand a inceput Luca gradi a avut probelem cu urechile??? Mai si cu cine vorbesc ma incurajeaza ca asa isi intaresc copiii sistemul imunitar (sa spun ca scrisesem umanitar?), fiind expusi la raceli. Sunt ratutita rau de tot de cap, nu aud, ma doare capul si sunt terminata psihic. Mai statui si pe telefon cu cei de la asig. de sanatate sa-mi aprobe folosirea aerosolilor pentru bronsiolita. Asa ca avem un mic aparat acasa in care punem medicamentul si il pulverizeaza sub forma de aburi timp de 10 min. Se face o data la 6 ore sau dupa cum e nevoia.
Apoi Eva mai ia Augmentin pentru ureche.
Astea sunt noutatile.
De maine ma duc la voluntariat ca am tot amanat. Am tot avut probleme.
Tcelen, ii taiati turta micutei? Sau prin partea voastra nu este acest obicei?
Fetelor, a mai fost intrebarea asta: Dati flor la copii si pentru cat timp?
Va sarut


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput