Prichindei martie - aprilie 2005 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Niccelmic, Rrox, Coco, multumim, cred ca aici e meritul sotului si ma refer la puterea de convingere...resul vine de la sine.( sper)

Gegea, mult succes in lupta cu mica berbecuta.





Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:

quote:
Originally posted by raresionut

Niccelmic, Rrox, Coco, multumim, cred ca aici e meritul sotului si ma refer la puterea de convingere...resul vine de la sine.( sper)

Gegea, mult succes in lupta cu mica berbecuta.





Alina si printul Rares


Deci asa....te-ai lasat convinsa... !
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

fetelor... eu dispar mereu ca magarul in ceata.

multumesc mult de vorbele frumoase la adresa lui Alex. si el la fel si va trimite un

joi in loc de sa ma apuc de pregateli pentru musafirii de sambata ...am plecat dis de dimineata cu sotul la Suceava, el in interes de servici... si eu ... sa ii tin companie ca mergea singur si cum nu aveam copilul acasa..o ocazie de a mai sta si noi impreuna. de la suceava ne-am intors vineri seara...asa ca am muncit vineri seara si sambata pana au venit musafirii de nu mai stiam de mine, noroc ca m-a ajutat si sotul apropo multumim si pentru urarile de la multi ani si de la sot o

duminica ne-am dus la ai mei sa ne luam copilasul, luni am fost pentru analize.. azi am luat rezultatele - sunt ok...asa ca de luni la cresa cu noi.

am citit asa mai pe sarite, dar cat sa vad ca Oanamarialuiza ne-a facut o adevatata surpriza, refacere usoara si un bb sanatos si mancacios.

Raresionut inteleg ca ti-ai facut curaj cu al doilea. sa iasa totul asa cum iti doresti.


nu mai retin deloc cine intreba de tratamentul pentru giardia.. noi am inceput intai cu helmiflores dar pentru ca nu imi placea deloc cum evolueaza starea lui, i-am dat totusi zentelul. si acum la 3 saptamani de cand l-am terminat am facut coproparazitarul ca ne trebuia la cresa si a iesit negativ. nu am observat sa fi avut reactii negative la zentel, cel putin in cazul nostru.

acum ma odihnesc putin cat doarme el... ca am fost plecati vreo 2 ore... dar nu la joaca..ci cu treburi si cu asteptat pe la usi la distrigaz... asa ca va dati seama ce ma dor mainile si spatele si umerii..de la carat copil incapatanat in brate.. ca nu vrea mereu sa mearga pe jos..dar nici in carut nu ar mai sta tot drumul..

multa sanatate tuturor.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:


Nino-eu am intrebat,multumesc mult pt raspuns si noi sintem la faza de Helmiflores.Eu cred ca ar fi bun ca tratam de preventie si de intretinere nu cred ca poate eradica parazitul-nu am experienta e doar opinia mea.Pe de alta parte exit sa-i dau Zentel-vom vedea oricum simbata ce zice pediatrul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Saluti
Am citit cu placere despre prichindei si cum deja santajeaza parintii!!!!!!!!! ma bucur de fiecare data cind deschid aici pagina...
Zuzu: daca vii in Iasi iti imprumut cu cea mai mare placere scoica.
David e ok.Astazi a stat pe olita inainte de a pleca la gradi.minune!
in rest totul e bine... work work work

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Recitind mesajele mele mi-am dat seama ca nu v-am multumit pentru suport!!
Multumesc tuturor pentru mesajele de incurajare, sustinere, afectiune!!!
Multumesc ca sunteti adevarate prietene.
Hai atunci!Pa!

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

ziua buna
pisi,adimirat enorm foto cu voi. Mi-au placut mult,mult de tot!
oml,din nou miiiiiiiiiiiiiiiiii de pupici.Sunteti superbi.
David este atat de frumos incat m-am infiorat. Iar tu,arati senzational.Nu inteleg de ce-mi tot spuneai inainte de nastere ca esti "grasa si frumoasa",adica frumoasa inteleg,dar grasa (si asta o intelegeam in capul meu,ca na,ma gandeam la sarcina)dar tu de fapt esti la fel de trasa prin inel ca si cand n-ai fi nascut de cateva zile
zuzu si eu am scoica,daca faceti escala la tm....v-o dam cu placere
cenia,sanatate mamei.Multa
niccelmic,si noi suntem in curs de tratament cu helmiflores(tot la recomandarea alinei) si seminte de dovleac(urmeaza sa achizitionez si ulei de dov si sa-i pun in mancare sau sa-i dau pe stomcelul gol).Dr zicea sa frecam si usturoi cu ulei sa-i dam.Eu n-am inceput,incerc deocamdata cu cele amintite
alina- bravoooooooooooooooo.Treceti la treaba!Cinste tie!Cinste voua. Eu nu cred sa ma mai urmesc vreodata(dar nu neg categoric ca never know) sa fac inca un copil
mamacita abia astept poze politicienesti!
nino bafta la cresa. Acomodare usoara!


Poze frumoase cu noi
foto si filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Oanamaria_luiza, am vazut si eu minunatia mica si mare a ta. Mi-au dat lacrimile. Nu-mi mai doresc acum altceva decat sa ajung si eu o data sa-mi srang puiutul mai mic in brate.

Simonela, multumesc de intrebare, n-am terminat inca perioada nasoala, dar sper intr-o saptamana doua sa se mai aseze lucrurile. Gata, ca numa' ce-am terminat o sedinta si m-apuc de alta si-apoi inca una si-am terminat pe ziua de azi. Abia mai apuc sa lucrez ceva la birou. Dar mi-au dat laptop, asa ca mai lucrez si-acasa, sa profit macar de insomnii.

Dana 28+ si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:

Daria-multumesc de precizari! Nenea doctoru ti-a zis sa incepi cu Helmiflores sau a fost alegerea ta?La voi a fost vreodata copro pozitiv?Ca la noi a iesit negativ dar eozinofilele sint 10% de asta ma gindesc la o parazitoza.
Hai sa va pov ceva nostim-Bona Iubei e putin depasita de energia ei, nu stie biata femeie cum sa o mai prinda prin casa sa o poata imbraca! I-am zis sa incerce sa ai pov ceva interesant sa ai distraga atentia de la imbracat.Asa ca femeia tot ai spune de fi-su care are vreo douazeci de ani -"Iubi hai sa-ti spun un secret-sa stii ca Marian are GAGICA!"(povesteste si ea ce o duce capu).Iuba a parut f interesata de noutate,a compilat si zilele astea ne-a anuntat ca "SI BUNU ARE GAGICA".Bunu fiind saracu taica-meu care o cara in fiecare zi in parc!Am cerut lamuriri suplimentare si am aflat ca "AIE GAGICA A PAC"-are gagica in parc.Am ris de ne-am prapadit.Am intrebat-o daca tata are gagica si a zis ca nu "Bunu si Maian aie gagica"!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Fetelor, Dodo are febra.
Am fost cu ea la stomatolg sa-si scoata bunica o masea ,iar cand ne-am intors am descoperit ca-i arde fruntea. N-am reusut sa-i pun termometrul.Cand vine tati,nu vrea fara eal.
I-am dat nurofen si nevralgin picaturi.
Nasul nu-i curge.
Vad ca nu are pofta de mancare .Azi dimineata a dat afara laptele.Si nici la pranz n-a vrut sa manance.


Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU MOSUL
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput