Prichindei martie - aprilie 2005 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Cu riscul de a acapara forumul in seara asta (Dan a plecat la Belgrad, asa ca tot pe capul vostru o sa fiu ) trebuie sa va zic si voua Ioana a inceput sa-mi spuna "mami" si spune cu mare drag, isi inmoaie vocea aia mica si plina de candoare si zambete ma striga "maamii" si m-a topit

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by rrox3

Cu riscul de a acapara forumul in seara asta (Dan a plecat la Belgrad, asa ca tot pe capul vostru o sa fiu ) trebuie sa va zic si voua Ioana a inceput sa-mi spuna "mami" si spune cu mare drag, isi inmoaie vocea aia mica si plina de candoare si zambete ma striga "maamii" si m-a topit

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi



Si pe mine m-a topit cand te-am citit....si eu voi sta pe capul vostru, caci maine tati isi cumpara laptopul sau propriu, deci numai amestecam placerile cu afacerile.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

rrox, poate iti amintesti/nu de extazul meu (impartasit si voua, la momentul respectiv) cauzat de Daria si al ei "mami". Si eu m-am topit pe loc, mai ales ca durase ceva de cand tata era tati, iar eu tanjeam dupa mangaierea ei verbala. carliontzului!
oana, Doamne cata gingasie in pozele voastre... de la mic la mare, fara exceptie. sa treci repede de perioada asta de start!
ionela, nu mai retin daca si cat ai alaptat-o pe Dora. Eu as privi problema voastra ca pe un soi de intarcat. Ii dai apa, imposibil sa nu inteleaga dupa cateva nopti. Va fi greu, dar tine-te pe pozitie. Tinem pumnii!
cenia, sanatate multa mamei tale si lui David!

Azi m-am convins (iar) de reticenta cu care Daria priveste un fel nou de mancare. Nu stiu care o fi explicatia, dar din priviri deduce clar ca nu e buna si se stramba de mama-mama. Ii zic ok, numai sa incerce sa vada daca-i place si daca nu, sa dea jos. Rezultatul? Rar ne nimerim pe aceeasi lungime de unda.
In rest, e foarte vesela, comunicativa si inca mai e sub vraja lui Mos Craciun ("Mo Cati anu' anu'... aine, colii, cati"). Repeta orice cuvintel nou, e ca un mic papagal si apoi ne face capul calendar cu cunostintele dobandite. La ora sonmnului de amiaza, desi ii cad ochii in gura, ma implora "mami, nu mami, nani nu, mami". Seara vad ca accepta ideea de nani, imediat ce facem ritualul de seara, merge inspre pat (adoarme in patul mare si o mutam apoi in patutul ei) si imi spune invariabil sa sting becul si sa-i aduc cana cu apa aproape.

Va pup pe toate si noapte buna!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:


Raresionut, chiar nu am stiut ca te ocupi cu asa ceva! Bravo,felicitari,mi se pare foarte frumos si interesant!I-am cumparat Helmiflores,Giardinofug si seminte de dovleac.De la Forever am facut comanda de Garlic.Problema e cu administrarea lor caci Iubi cum simte un gust ciudat nu mai pune gura a doua oara.
Rrox cred si eu ca te topesti cind te alinta-eu am mai spus ca pe mine ma manipuleaza Iuba cum vrea pentru ca nu pot sa rezist la nici o cerere,,,mie imi spune "mamica mieu dagalasa" In schimb nu prea ma pupa si sint tare dezamagita-e tare zgarcita.In seara asta ne-a spus ca nu-i este "pica"-frica de catel caci e CUAGIOASA -curajoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:



Am UITAT -Bravo Raresionut pt 'planificare' da cind am intrebat eu acum o luna parca ziceai ca nuuuuuu si tot ma indemnai pe mine sa ma apuc de 'treaba'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Gegea ba da, chiar la tine m-am gandit cand am auzit-o prima data Si Ioana e tare reticenta la mancare... si se pare ca ma mosteneste Eu, cand eram de varsta ei(si mai mica), mancam putin dintr-o mancare si incepeam cu "alta papa, alta papa!" si mama nu avea alta scapare decat sa-mi pregatesca cateva feluri de mancare la fiecare masa. Ei bine, exact asa vrea si Ioana Mananca putin si incepe "Altu papa, mama, altu papa!" Si se duce la frigider sa caute Vad ca in ultimul timp e carnivora rau, sa nu mai vada cartofii, alte legume doar cateodata, lactatele nu-i plac si tot asa. Vrea fata carne, biscuiti si fructe
Cat despre culcat, in weekend iar n-a dormit deloc de pranz, nu vrea si pace! S-au vorbit carliontatele!

Nicelmic wow! Cred si eu ca te manipuleaza! Succes cu terapia naturista!

Raresionut pai succes la infaptuit planul! Si felicitari pentru stapanirea exclusiva a computerului!

Gata, ati scapat de mine, mor de somn. Ioana s-a lasat culcata dupa o ora si 45 minute asa ca s-au dus planurile mele de calcat si citit in liniste... ma culc.
Noapte buna!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Buna fetelor!

Oanamaria luizasa-ti traiasca beietelul si sa te bucuri de el. Am vazut pozele, ai doua minunatii de baieti. Frumosi, frumosi. Iar tu arati super dupa nastere.

Rrox cand ai descris-o pe Ioana, credeam ca-i vorba de Alexia. Si ea: "alta papa, alta papa". Oricum acum e mai bine si ea cu greutatea. Are 11 kg la 90 cm. Manechin...
Ti-am vazut si tie fetitele, doua "papusele" vorba Alexiei.
Alexia zice si ea de mult mami, dar dupa sarbatori, cand am lasat-o doua saptamani la bunici, e innebunita dupa mine si zice intr-una: mami, mami...Orice face trebuie sa vad si eu. Cred ca am cam traumatizat copilul, n-o mai las nicaieri. Nici afara nu mai vrea sa plece cu bona fara mami...Nu stiu ce sa ma fac

Mamacita si Alexia a fost ieri la tuns bretonelul, de fapt merge lunar ca ea e mai pletoasa, dar mereu urla. De data asta am trimis-o cu bona, care a tinut-o in brate cat s-au desfasurat ostilitatile. Si la noi cand a aflat frizerita cati ani are, nu ne-a mai luat niciun ban. Un pupic mic pentru samurai de la o admiratoare.

Cenia multa sanatate mamei tale si lui David

Gata acum trimit mesajul, ca sa nu se stearga, dar mai intru azi...

Va

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi


Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

quote:
Originally posted by rrox3

Coco mai da depresiva mai pari Nu e norma obligatorie, produci cati pitici poti si vrei Si pe urma ai produs unul de foarte buna calitate

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi




Multumesc! M-ai nimerit, sunt destul de labila psihic si m-apuca repede melancolia, mai nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Raresionus- succes in realizarea targetului pe anul asta!

Rrox- bravo pt 'mami'! Ioanei. Si eu ziceam ca Vlad nu vb., ei sa-l laud: imi spune de multe luni 'mami', si mama il iubeste!

Mamacita- super faza la tuns cu printzul Alex, iar tu m-ai distrat copios cu'politicianismul' lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

gegea, din nefericire,n-am alaptat-o pe Dora de loc.
Azi noapte n-a mai cerut lapte.Sper sa reusim.


Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU MOSUL
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput