Montignac : ce am mancat azi (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Mezeluri nu prea mananc dar cand o fac mananc salam sasesc ,crenvursti de la Aldis,Cris-tim ,sunca presata Agrirom parizer evit n-am gasit niciunul bun chiar cel mai scump,carnat de casa manac daca am.
Am mancat ieri asa :
D:cafea fara cofeina cu zaharina,lapte 0.1 ,trei rondele de grau integral expandat,inainte de toate doua mere,
P:piept pui o felie telemea apoi supa de fasole verde facuta doar cu bulion si smantana,
S:telemea cu rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Buna fetele,
iaca si eu sa va mai zic ce am facut: cantarul arata de dimineata 65.5kg, ceea ce e super ok.....da tot nu-mi vine sa cred: 2 kg intr-o saptamana? si in prima saptamana?

Cred ca din cauza ca m-am lasat de baut...nu de mancat

eu mananc dimineata dejun protidic, asta e, imi face bine...pe urma cafea strong la servici, stiu ca Monti zice ca nu e buna ca agita pancreasul sa secrete insulina....da nu pot fara!

La pranz pap la cantina ciorbita de una-alta si felul 2 gratar cu salata sau snitele, fara nici o garnitura!

Si seara o fasole verde cu ficat (nu e monti dar asta e), un iaurt, un fruct....cateva migdale....

Inca ma macina senzatia de foame dar incerc sa ma abtin, si maine incerc sa ma duc iar la aerobic si sauna....

Vroiam sa va intreb: nu prea mamanc glucide, adica mai deloc: nu paine, paste sa nu mai vb, nu orez....doar de la legume nu m-am abtinut, adica am mancat si morcov fiert, mazare, fasole, porumb....o fi bine, n-o fi? Ce ziceti?




Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Corina legumele nu mi au afectat niciodata cura de slabire indiferent ce am mancat.Eu am grupa de sange A2 si imi este recomandat regimul vegetarian.Si chiar asa este, am tinut post 2 saptamani anu trecut de Pasti si am slabit cat intr o luna de monti.Acum vezi si tu ce zice cantaru.
Olim imi fac bine incurajarile, de aia imi si place intr voi, spiritu de turma are un efect fantastic asupra mea

Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

corina, nu este bine sa elimini glucidele din meniu, este chiar rau!!! stiu ca daca mananci numai mese proteice poti sa ajungi la o acidifiere puternica, la acumulare de uree in organism si de aici deriva problemele. plus ca lipsa de glucide te lasa fara vlaga.
data trecuta cand am tinut monti nu mancam paine, orez, paste deloc...si aveam ameteli, greturi, tot tacamul.
acum mananc zilnic 1-2 felii de paine neagra sau 1-2 batoane cu tarate...
intreba cineva de mezeluri...eu imi iau numai de la angst:sunca de pui sau jambon de curcan. in general evit mezelurile. am avut o colega care a lucrat la cristim si mi-a zis ca jale mare cu mezelurile in general...

nu stiu de ce, dar azi cantarul meu arata 60.8 kg...iar ma joc sus-jos...si ma simt iar ca un burete imbibat in apa. nu-mi dau seama de ce am retentia asta de apa, ca nu mananc sarat...hmmmm. nu-mi place.

meniul meu de azi:
dimineata:2 mere + 3 felii paine neagra cu gem cu fructoza+cafea slaba
pranz: tocanita de ciuperci cu masline cu faina de soia + 2 felii sunca de pui
seara:supa de pui


alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Ariel stiu ca retentia de apa se datoreaza unor disfunctii ale rinichilor.N-ar strica sa faci niste analize.Multa sanatate si spor la slabit

http://new.photos.yahoo.com/lori_piciLori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

latrisha, asa banuiam si eu...dar am facut analize acum 1 luna si au iesit foarte bune, iar eu cu problema asta ma confrunt de ceva timp...beau foarte multe lichide (cam 3 l/zi), merg la baie foarte des...chiar suparator de des, deci rinichii sunt ok. dr. mea spunea ca cel mai probabil este un nivel crescut de hormoni...si cred ca asta este si ma dispera, ca am tot luat diverse tratamente naturiste...si tot ma trezesc cu ochii umflati, cu mainile de nu pot sa indoi degetele, picioarele la fel....uffff

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua fetelor!!

Am vrut sa scriu si aseara dar sotul meu a avut nevoie sa lucreze asa ca va scriu azi meniul de ieri!

Dimineata: suc de la o portocala
dupa o ora 2 felii de wasa+iaurt 0% +lapte0% si cafea
Pranz carne de vaca prajita ci ciuperci in sos tomat facut la cuptor cu ulei de masline si usturoi.
Seara peste u fasole verde cu usturoi si puti sos tomat+ulei de masline-totul facut la cuptor

Fatima-este permisa branza feta

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neata!
Referitor la mezeluri, al meu sot lucreaza la Cristim si nu-mi recomanda decat mezelurile crud uscate, si nici alea toate. Eu mananca in general salam Sinaia sau Taranesc. In rest, ori muschi tiganesc ori costita. Cremvursti doar de la Angst, dar nici d-aia prea multi ca am vazut eticheta si au amidon.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
eu am mancat o felie de paine integrala prajita cu o rosie.
La amiaz, cred ca niste piept de pui, ca nu stiu altceva ce sa manac.beau fanta pentru gripa.
Ma gandesc ca poate is si incerc sa nu iau medicamente, si cum fanta de portocale imi face foarte bine in general, m-am dat la ea, dar nu e sucul meu favorit, nicipedeparte .
Multa bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

quote:
Originally posted by acusor
Cremvursti doar de la Angst, dar nici d-aia prea multi ca am vazut eticheta si au amidon.



Hmm, eu cum m-oi fi uitat pe eticheta lor de n-am vazut amidonul?! Altfel, eu sunt cumintica, numai ca iau niste pastile pt imunitate si am o foame de ma dispera. Dar controlabila totusi.

Bafta in continuare!

Mergi la inceput