Colectia de toamna-iarna 2005(114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Madutza se termina brusc ca nu se permite mai mult de 2 min
Acu ma caznesc sa-l uploadez in alta parte,tot.Da de reusesc.
Multumim.
Ela m-ai facut sa rid cu rochita fetei.Mai io am vazut ca e in carouri,da ca e rochita, nici vorba.O fi mulabila.Sau mulata.


Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

fetele, pt cine a congelat laptic!!!

vecina mea vrea sa se mulga si sa puna lapte la congelator. numai ca, dupa ce suge bb, nu ramane mare lucru. azi a scos 2 serii de 80 ml, si recipientele pe care le-a cumparat sunt 6x180ml. poate amesteca lapticul din mai multe serii de mulgere, daca intre timp a fost tinut la frigi?? sau se congeleaza imediat dupa ce e muls??
eu habar n-am sa-i raspund, ca nu m-am indeletnicit cu chestii de-astea.

multumesc anticipat, imi puteti raspunde pe YM sau pe mail, sa nu ocupam locul degeaba aici

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Cris eu l-am amestecat.Am tot pus pe cel din zilele precedente pina s-a umplut recipientul.Si n-au fost probleme.



Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

buna seara!

Multumesc din suflet tuturor celor care sau gandit la noi
Am fost la doctor a verificat-o pe toate partile si imi spune ca aproape 80% e de natura virala ca trebuie sa treaca in maxim 2-3 zile,sa ii dau zyrtec si peritol, am insistat sa ii spun de antibiotic pentru ca de cand i l-am bagat s-a umplut de bube( fetelor e plina peste tot ) si mi-a zis sa nu ii mai dau.In gat mai este rosu insa nu mai sunt vezicule .
Nu mananca, e plina de bube, maraita non stop, slava domnului ca nu mai face kk apos ca suntem si pe regim( cred ca am uitat sa va mai spun si asta) sper sa isi revina in cateva zile.

madau, multumesc mult de tot pentru mesaj esti minunata.

lavi , iti multumesc pentru atentie.

gandacel, multa sanatate draga mea, putere multa si refacere grabnica

corap si eu te-ma admirat in pozele de la paris si in cele cu burtik....radiezi numai bucurie si imi place mult optimismul tau.

leea, ma bucur ca sunteti mai bine cu mucii e razboi de durata inarmeaza-te cu rabdare si apropos de vit C si eu i-am dat alexiei cate 10 pic/zi, e imposibil sa nu aveti in farmaciile help net.te, imi place cum scrii ai un fel aparte (haios )

buluci cum se simte simon?

mandy eu am trecut de mult la nr 5 de la pampers si fii-mea de abia are 10,5 kg acum la 1an si aproape 3 luni. eu nu tin cont de numaratoarea lor, cum simt ca nu mai e safe pipi sau kk, cum schimb numarul.Si eu am mai constatat ceva, la ambalajele cu cantitate mai mica/bax scutecul e modificat, parca e mai mare si mai lung..nu stiu cum dumnezeu se face ca doar e acelasi numar.

joy, imi pare rau sa aud ca si vladut a cazut in gurita, identic a patit si alexia, pupici de la alexia care si ea are strungareata

ioana, felicitari pentru mergareata .Pup fetele.

negara Cris, eu i-am tot dat vit C natural insa am observat ca a avut reactia fix pe dos..de nu imi manca alexia non stop, cand o auzeai ea spunea papa papa papa.

alina ce mai face miss? cum mai merge olandeza? ai mai fost la daycare?

meems ce e cu voi nu ai mai scris de mult, sunteti bine?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Roxi multzam de aprecieri.Uite ca la Help net n-am fost.E drept ca nu am intinit niciuna in drumurile-mi prin frumosul oras.De n-avem,ceea ce este foaaaarte posibil,ma mut prin cele coltzuri de tara,daca nu chiar la capitala.Asa am patit si cu Colargolul.Am umblat de bezmetica prin tot satu' asta de-i zice "urbe",am dat telefoane,si ce sa vezi?In cartierul de natiuni conlocuitoare rrome am gasit.Iar cu mucii a fost azi un episoood.S-a jucat T cu virfu ala de la batista bb-ului si am mutat toata mobila sa-l gasesc.Ihi,as fi vrut eu.Am improvizat.Am pus un schelet de seringa.Rezultatul?Fluiera fii-miu din nas acu,in timp e doarme,de zici ca-i alarma antiaeriana.Deci la noapte iaaar se va trezi.Si io de asemenea.
Ma bucur ca le-a dat dr de capat bubitzelor Alexiei.Daca nu- ziceai ca ai impresia ca sint de la antibiotic,te lasa sa-i dai in continuare??Sint si mincacioase?Sa stii ca si eu fac e la Doxaciclina sau dracu se cheama.

Oare link-urile de pe google, nu suporta URL-uri?CAa am tot incercat si niema.Am pus acolo tot filmuletul.Nu-i bai,ca l-oi vedea numa io.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2613324563415679888&hl=en

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

leea, vezi ca uiti sa pui / la sf la url
deci [ url="copiezi " ]= [ /url]
Iese?
uite la mine:TUDOR

vazut si placut filmuletul sunteti frumosi amandoi.


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noah, s-o vedeti pe Silvia azi.

Prietena Silviei de la gradi, Alexia + tot familionul ei au facut, rand pe rand o viroza f nasoala cu febra 39, dureri musculare, stat in pat, etc. Azi a venit randul fratiorului ei mai mic, (coleg si el prin gradi) sa faca febra. Clar, a ajuns si la el viroza.

O iau pe Silvia de la grupa, in timp ce se imbraca ii spun ca azi nu stam sa ne jucam in curte cu Alexia si fratele ei pt ca fratele ei are febra si sa nu luati si voi. (S+N). Dupa ce s-a imbracat zice Silvia: ma duc pana la Alexia.

Apoi am mai intarziat in curte si zice Silvia:
-Hai mami sa mergem, sa nu vina Alexia ca i-am spus ca nu ne jucam azi cu ei pentru ca fratele ei are viroza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si la Silvia in grupa am aflat ca este un baietel cu varicela. Silvia a avut dar n-a avut Nati.

roxi si de-i virus si de-i alergie la antibiotic - tot intreruperea lui e solutia. Of, of, sa-i treaca fetei bubitele si burtica!

Feli felicitari pentru actiune!

Alte raspunsuri nu ma mai pricep sa dau: lapte n-am congelat, solutii de adormit noapte copiii n-am (nici pe mine nu ma pot adormi tot timpul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavib] , super tare Silvia! Nu mai puteti vorbi nimic langa ea ca va sti toata lumea!

Roxana , multa sanatate Alexiei! Biancai in 4-5 zile ii trecusera toate buburuzele de pe corp cu zyrtec.

Ma duc si eu in pat ca mi-am propus sa nu mai pierd noptile pe forum.

Cata si [b]Bianca-Maria
(2.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee15e7cce919699fd3731&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulet Bianca
Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Raportez si eu copil cu febra! E prima data intr-un an si o luna cand imi face febra. Azi-dimineata cand s-a trezit mi s-a parut mai rosie in obraji, dar era intr-o dispozitie destul de buna. Cand am luat-o de la cresa deja se simtea foarte calda si a fost toata ziua tare molesita. Acum deja arde. Are undeva intre 38-39 de grade. Vreau sa cred ca e de la dinti, nu are nici un simptom de raceala, i-am facut si vaccinul anti-gripal, de vreo 4 zile ii dau vit C zilnic... Dinti singur ii iasa ca se freaca la greu (mai ales la masele) si e tare maraita. Dar nu mi-a mai facut niciodata febra de la dinti - de fapt, n-a facut niciodata febra pana acum. Mi-e asa mila de ea...
I-am dat ceva infant tylenol... ce sa-i mai fac? Ii dau lichide s-o tin hidratata. Of, of...

Roxi, esti o dulce! Mii de pupici Alexiei si sa-i treaca bubitele repede de tot

Mergi la inceput