Colectia de toamna-iarna 2005(114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pineapple spune:

cristinamh sunt din Bucuresti, desi m-am nascut si copilarit in Suceava.
mihaelutat exact asa pateam si eu cu fata mea, in jurul varstei de un an, mai ales pana sa faca un an. Pe la 2, 3, 4 noaptea, depinde cat de devreme se culca, se trezea si nu mai dormea vreo 2 ore, trebuia sa o iau din patut ca se smiorcaia, o tineam in brate leganata, lapte, ceai, de toate, dar nu adormea si gata. Era fresh, se ridica si vroia sa umble asa ca mergeam cu ea dincolo ca macar tata sa doarma. Si treceau 2 ore, imi faceam cafea, ma uitam la tv si o lasam in pace sa faca ce vrea pana i se facea somn. La incceput m-am chinuit sa o adorm dar nu am reusit niciodata asa ca m-am resemnat si ca sa evit nervi si frustrare m-am adaptat eu ei.
Acum are o alta problema cu somnul, daca adoarme seara pe la 10 chiar si 11 se trezeste dupa o ora si iar nu mai vrea sa doarma vreo ora, o ora jumate. Nu stiu ce e gresit in programul ei, ziua e activa, iesim afara cat de cat, seara mai repede de 9 fac de toate ca sa nu o las sa adoarma.
Sunt sigura ca odata se va regla, asa ca pana atunci vreau sa am rabdare.
De papat papa destul de bine, dar cu preferinte si gesticulari la greu si cu linguri in par, mai ales dupa ce-i fac baie.
Acum ma duc sa fac nani si eu macar o bucata de noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Madau,ma bucur ca v-ati recuperat actele ,apucasei sa faci altele??

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Caut de nebuna carucior...ala care-mi place si are si bara in fatza nu are husa ptr picioare si nici aparatoare de ploaie. Am mai gasit unul de la CAM, arata ok, ma duc sa mai caut detalii despre el. Of!

Madutza nu apucasem sa fac nici un act..a fost un adevarat noroc, dupa 4 luni..iti dai seama.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 anisor
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hi, hi, a fost ancheta in toata regula azi. Multumesc ca ati intrebat de mine, dar am scris pe supereva cu pisi. Si da, azi e ziua ei!

Da Madau am avut treaba, ieri m-am intalnit cu Dienutza si am dus lucrusoare, pampersi si alte lucruri utile pentru niste bebei abandonati in Maternitatea Giulesti. Am si intrat in maternitate si pe scari mi s-au taiat picioarele - eu acolo nu mai nasc niciodata, am o senzatie tare nasoala in acea cladire!
Azi am facut curat si alte cele, n-am mai avut timp sa vad poze, filme... am vazut doar ca ne-a mai dat vesti Corap, mama, ce bine arati, mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Chiti e bine, sanatoasa, insa vrea sa recupereze timpul "pierdut" in care a fost cuminte. E un adevarat duracell, nu ma pot tine dupa ea, (iarasi zic) noroc am cu bunicii!
Darama, scormoneste, rupe, sparge.... dupa 2 ore de stat dupa fundul ei sunt terminata! Se plictiseste ultra-rapid de tot si a inceput sa fie foarte maraita, cum nu ii convine ceva cum bazaie isteric... Dar va trece, bine ca e sanatoasa. Azi am inceput sa-i dau si IMunogrip junior, ca am vazut ca lui Doru i-a facut f.bine, nu a luat nicio viroza, desi colegii de birou au fost de multe ori pulbere de bolnavi (daca se poate zice asa).

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alondra25.2006 spune:

Am papat si noi,a dormit micutza vreo ora in care eu am mai facut una alta prin sufragerie.Am fost la plimbare,sigur...fara carucior,pe jos,ceva cumparaturi,mers la bunici si apoi acasa la nani.

A crapat gingia si s-au ivit 2 dintisori(bebe),jos langa cei 'vechi'.

Am o intrebare,cand papa Alice si o vad mofturoasa sau cu chef de joaca si nu de masa,ii spun"tanti Musca vino si papa fetitza ca nu-i cuminte,si nu papa!!!"Apoi ea....atenta la vreo musculitza invizibila,mimez ca o fugaresc,face si ea la fel,mai suier dupa ea cica sa plece,asa o mai pacalesc si e cuminte.

Oare fac bine,s-a n-o traumatizez pe saraca fetitza si sa devina ca mine,sa nu dezvolte vreo fobie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alondra25.2006 spune:

Acum ...serios vorbind e o musca in camera la fetitza,a vazut-o si s-a speriat de ea,acum stau la pandit muste ca altceva mai bun de facut n-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Daaaa, rideti de mine.Am frecat covoru si copilu si hainele mele,ale lui apoi pe mine pina mi s-a acrit.Azi mai mai sa mi-o coaca iar.

Pitic sarumina de explicatii ref la vit C.Apropo de decalotare,a fost o singura manevra? Adica intr-o singura sedinta s-a intimplat sau pe parcursul mai multor zile?
NCristina multumesc tare mult pt poza.Asa macar o sa le pot da la ciumele astea detalii.Desi am fost azi prin farmacii si..ploua.Am cerut Vit C natural si mi-au dat 100 de alte variante: pastile ori efervescente.Oi imprima-o sa le-o arat.
Madutza vorba ta.Cind va veni tati cu sacul uiti de toate greutatile.
Alondra io nu cred ca sperii copila.Ma gindesc ca fiecare dintre noi fenteaza piticii cumva.
Roxi,cum e fata????
Mai Noki imi vine sa mor de ciuda cind citesc ca fii-ta baga de la 28- lapte in sus .Si cu 4 masuri de cereale.Ar trebui sa fie cit casa.a al meu bea cu chiuuu si vai 180-210.Il bea intr-o runda sau in mai multe?
Mada puteam sa jur ca asa se va intimpla.Mai sint si oameni de bine.Si eu tot asa le-am recuperat.
Maama are T la muci Asa ceva n-am mai vazut.Umple dispozitivul ala la o transha.

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Seara buna!!!
Alondra, nu stiu ce sa zic, eu zic ca nu are de ce sa fie traumatizant ... daca ii explici ca nu are de ce sa se teama ...
Feli, Chiti e al 2-lea duracell ...

Dariuca nu e chiar asa, insa se tine numai dupa mine non-stop! Acum isi face de lucru pe langa taica-su, care vorbeste la telefon ... Ba nu, la mine in brate! dupa ce a incercat sa manance o hartie!!
Anutzache e model de cumintenie!!!!!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Leea ,tare frumos filmuletul vostru ,m-a impresionat foarte tare!!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput