Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Acina, si eu le fac fetelor perisoare din piept de pui in ciorbitza. Mananca foarte bine amandoua.

Ieri i-am dat Roxanei ghiveci. Imi adusese soacra-mea si era tare gustos. Wow, ce i-a placut fetei .
Eu Roxanei ii dau cam orice fel de mancare, doar ca il pregatesc fara prajeala si numai cu carne de pui sau de vita.

Am adaugat poze cu Nicolas la paginutza lui si de la Craciun.

Acina, si la mine e aceeasi problema cu apartamentul. E foarte-foarte cald. Desi termostatul sta la 20-22 grade (maxim), din cauza ca soarele bate in geamuri se incalzeste foarte repede.
Si mie mi-e teama de aerul conditionat. Nu stiu ce vom face la vara .


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Acina Dar de ce e asa cald? Nu aveti repartitoare d-alea de caldura (sau cum naiba s-or numi).
Ref aer conditionat io l-am tinut toata vara deschis, copilul nu a patit nimic. I-am luat baldachin la pat ca sa nu-l bata in nici un fel si am avut noroc. Altfel as fi innebunit. Io-s tare rea de caldura.

ana + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Tare frumoase pozele de la craciunul lui Nicolas. Si ce par lung avea la 11 luni

ana + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Anasebe, cum spuneam si la mine temperatura in apartament e foarte ridicata. Posibil sa se ridice uneori tot in jur de 25-26 grade. Si asta pentru ca soarele bate in geamuri mare parte din zi, apartamentul este din BCA si se mentine calsura. Noi avem centrala si termostat, dar degeaba reglam temperatura, pentru ca ziua nu are efect.
E tare rau.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Mark si Clara Francesca!!!!
Sa aveti parte de tot ce-i mai bun si mai frumos pe lumea asta si numai bucuri sa aduceti parintilor.

Acina chiar ca e cald la voi. La noi sunt maxim 21 grade. eu de mic tot asa l-am invatat. Bine, noi avem centrala proprie si putem regla noi temperatura.
Moni cum ati trecut de noapte?

Marco mi-a adormit cuminte la el in patut si dupa 3 ore s-a trezit urland. l-am adus la noi, l-am facut cu calgel------GINGII super INFLAMATE!!!!!----- si mi-a dormit....doarme si acum.
Nu e de mirare ca se trezeste urland si cu lacrimi de crocodil. ce-o fi in gurita lui.....of doamne.

Revin dupa masaj.
pupicei.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Dana ghiveci zici?Cu legume...
Ana aici la mama nu am repartitoare si mai e si apartamentul situat spre sud, soare le bate tot timpul zilei.Ma gandesc cu groaza ce va fi la vara, mai ales ca se anunta o vara super calduroasa

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Acina, da, e vorba de ghiveci de legume cu carme de pui. Mama ce i-a placut Roxanei.



Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Pana se scoala Angelo bag si eu cateva randuri
La multi ani Clara-Francesca si Mark Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti numai impliniri in viata puilor
Moni m-a luat cu frig cand am citit de febra 39.6 Da-i Dianei suc, orice vezi ca-i place si accepta, sper sa isi faca efectul antibioticul si sa fie mult mai bine de acum incolo
Fetelor cand va aud cu 22 grade in casa.....toata adolescenta mea am facut frig stateam si citeam imbracata super gros, cu plapuma pe mine si manusi in maini Asta cand se intrerupea curentul ca atunci cand il aveam profitam stiti voi cum Eu am ramas cu fazele astea in minte si iarna imi place sa stau cu maneca scurta in casa, sa vad cum ninge, bate vantul si eu sa o domnesc
Am vazut ca si Alain a fost imbracat in Craciunel la fel ca David Doua papusele vii
Ingrid esti totusi buna cu menajera, nu te gandesti sa-i dai " liber " vad ca vrei sa o pastrezi Si eu o ajutam pe fata care venea la mine, pleca in fiecare zi cu cate ceva din frigider pt. ca stiam ca are o fetita mica, totusi.....in final am adus o femeie mai in varsta super cinstita si harnica .
Denisa cand afli ce este bebe? March cum te mai simti? Cand o sa stii ce este???

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna dimineata.

multa sanatate dianei si lui andrei!
ghiveci de legume cu pui....mmmm, suna bine! o ideee buna! la cuptor si apoi pasate, nu?
dana, am vazut si eu poza de la concurs! superba! este in prima sau a doua zi a roxanei? vi se citesete fericirea pe fata! de oana ce sa mai zic ca e fericirea intruchipata!


filmulete si poze sebi

bumbita mami de sebastian(03.01.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Da mai, nu m-am gandit si la soare. Ap meu e situat spre est, deci nu am soare decat pana la pranz, dar e arhisuficient.

ana + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput