Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova, noapte buna.
Ma duc si eu la culcare, sa dormiti bine Moni fara probleme, pupici de la noi.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu acum am terminat de vizionat filmele, am intrat sa va raspund ca maine o sa ajung la comp abia dupa-masa.
Acina,febra, mare sau mica indica o reactie a celulelor imunitare a organismului care lupta pt combaterea infectiei. De aceea, in cazul unui organism atacat de virusi sau bacterii, numarul leucocitelor crescute iti indica asta. Antibioticul are o durata mai mare pana isi face efectul.
Maraki, bravo lui Angelos..in curand il pui sa scrie singur mesajele la comp ! Diana are o noua manie, telecomenzile sau jucariile cu baterii. Le ia, le intoarce si le desface capacul, apoi le scoate bateriile. Cum naiba reuseste sa-si vare degetele alea mici si sa desfaca...habar nu am. Asta e noua ei preocupare. A, si sa puna bateriile la loc, dar asta mai dureaza.. Cu femeia de serviciu, asta nu ma perie, dar se miorlaie intruna. Mi-e mila de ea, ca e saraca, asa ca o mai ajut si eu cu ce pot. Nu e rea, dar ma calca pe nervi acuma. Daca nu se da pe brazda, o sa faca doar in garaj curat si la pisici. Acolo se pricepe.
Anasebe, Bee, cred ca asa o sa fac, pt ca de cand ii dau pantofi, sta in picioare nesustinuta..inainte nu reusea asta. Doar ca se impiedica in ei, nu-i plac si mereu vrea sa si-i scoata.
Giova, cred ca Marco nu avea tendita sa umble pe varfuri, la fel ca si Diana de Moni, cik astia prematuri asa merg prima data...eu nu vreau sa o dau la balet. Eu zic ca ea va umbla dupa Bruno...va fi ultima din secta in privinta asta. deh, sanatoasa sa fie, ca in rest, cum vrea ea.
Mersi fetelor ca mi-ati raspuns, Ali, Bumbitza, Moni .
A devenit fata asta a mea o pupacioasa de invidiat, vrea sa adoarma cu capul pe fata mea, cand sta langa mine in pat ma prinde de gat si ma pupa sau isi tine mana pe capul meu si ma mangaie pe par. Interesant. Sunt curioasa cat o tine.
Moni, sanatate fetitzei si intra maine sa ne spui ce mai face. La fel si Acina.
Am plecat la nani. Noapte buna fetelor !
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-subscriu la ce au zis feteel cu novocalmin doar peste 39 si in rest leacuri babesti si sanatate ulte.lefgat ca fac baiat,asa sa fie si sanatos.
Ingrid- pupicei si 1.supele si ciorbele in general i le fac cu zarzavat tocat marunt si ii plac mai mult fara carne, ii toc carnitza si dc nu o vrea printre supa, fac ca azi, o bag lablender ca are nevoie si de carne, eu cred ca acum face mutre de la masele si 2:emma a stat f.mult cu ghetutze si abia acum are in casa o pereche de adidasi si de aia are asa echilibru si fuge, parereea mea, ca ea a fost si mai dolofana si deci a mers repede la 10 luni.

Denisa
Denisa 14+w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI MARK SI CLARA

CEAU GAGICI,ACUM AM AJUNS LA BIROU.
Dianei i-am mai dat nurofen pe la 1 ,cand avea cam 38,4 parca ,nici numai stiu.I-am pus si sosete cu otet si compresa pe frunte.La 3 ,iar i-am mai reinoit compresele.La 5,30 avea 39,6 ,asa ca am trecut la impachetari si pe urma i-am mai dat juma de novocalmin.I-a scazut la 38,7.A devenit deja vorbareatza,"tatata" mai ales.S-a culcat la loc ,dar pe la 6,30 inca era calda asa ca le-am lasat gata preparat antibiotiul augumentin.N-am ce face.De baut n-a vrut nici lapte,nici ceai,nici apa cu nici un chip.Cand i-am adus sucul s-a aruncat pe el ... 100 ml dintr-o data
Va mai tin eu la curent
la

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

LA MULTI ANI MARK SI CLARA!!!!!!!!!!
Sa cresteti mari, sanatosi, veseli si frumosi!

ana + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dimineata,
Sanatate spiridusilor bolnaviori.
Aseara nu am mai avut nici o sansa sa revin , Dan monopolizase calculatorul.
Ei aveti dreptate inseamna ca perisoare sunt nu chiftelute. Eu asa le ziceam.Oricum sunt bune bune, imi vine si mie sa le mananc.
Ingrid eu in tin incaltat pe Andrei in casa.
Si la noi e f cald cam 26 grade si din motivul asta saracutul imi transpira mai mereu.Incerc sa-l tin cat mai dezbracat.Adica body cu maneca scurta si sosetele.



Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Clara Francesca

Mark Victor


Acina si Moni sanatate multa puilor . Of, greu e cu febra asta.
Sper sa scape repede de ea. E bine ca sunt vioi.

Bianca, Roxanica a inceput sa se desprinda fara sa fie cineva in jurul ei. Dar marea problema este aceea ca piciorusele nu sunt inca stabile si dupa 4-5 pasi cade. De aceea trebuie sa fim in apropierea ei in permanenta, ca sa atenuam picajul. Stresanta situatia, dar pe de alta parte ma bucur ca a inceput si ea sa mearga.




Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Acina Chiar ca-i cald rau la voi. La noi cred ca sunt cam 22.

ana + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

La Multi Ani Clara si Mark
Sa cresteti mari si sanatosi .

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Dana multumesc Andrei e mai bine. Nu a facut deloc febra peste noapte dar nici apica nu avrut sa bea.Am rugat-o pe mama sa faca ceiut azi pt el poate vrea .Bravo Roxanica.
Anasebe daa e f cald si eu stiu iti dai seama ca nu am cum sa racesc camera decat daca deschid geamul.Iau copilul il duc in alta camera apoi tin geamul deschis.Dupa ce inchid geamul in jum de ora se fac iar 26 .Nu am solutie, caci sunt total impotriva aerului conditionat.




Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput