Bucurii de sept - oct 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by pufymic

[b][orange]Floricel bine ai revenit!Mai sunt topita toata de mutrita lui Roxi a ta!!E intr-adevar frumoasa!Ne primiti in petit cand venim la Cj?





Va asteptam la noi sa facem chef

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

,

Putzuruca - tare frumusica Bucurie aveti!Cat despre stresul de dupa nastere... bine ca totul e doar amintire!

Alessia
- Am vazut ca vrei sa-i iei puiului tau sac de dormit cu maneci. Si eu m-am gandit ca lui Matei i-ar putea fi frig noaptea acoperit doar cu o paturica subtire infasata si am inceput sa-i pun inca una, dar mainile (si piepul) nu i le acopar pt ca in somn si le duce spre gura si mi-e teama sa nu se sufoce cu patura. Nu-l bag in saculet pt ca se uda f. frecvent (doarme pe o parte si pipi trece usor prin scutec).Tu cum iti dai seama ca lui Armand ii este frig noaptea?

mesajul asta l-am inceput aseara dar din motiv de bebe demanding n-am apucat sa-l trimit.

Daca vreti sa ne vedeti aici sunt niste pozici cu Matei facute ieri si azi.

Acum ne pregatim sa iesim in parc pt ca afara e f. frumos.
Va dorim o duminica placuta.

Larisa si micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

SARBATORITILOR DE AZI!!!!!!!!
Am vazut un SEBI frumos(mi-au dat si lacrimile, e de vina si melodia aia) si o ROXY falcoasa si frumoasa.

LALIQ nu se vad pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuta spune:

pupici la bebici si mamici!!!
revenim si noi dupa o lunga pauza de sarbatori.
intre timp am trecut si printr-un tratament de piele.
tudor a facut un fel de alergie...pete rosii si aspre la atingere ...de luni facem tratament cu hidrocortizon si zyrtec si deja vad ca trec, dar habar nu am de la ce a facut. u alaptez si nu-mi amintesc sa fi mancat ceva ce nu mananc de obicei. voua vi s-a intamplat?

am inceput si noi sa bem suculetz de morcov...am incercat si cu mar dar se pare ca nu ne prea place ca e mai acrisor..asa ca am facut o pauza si incercam peste cateva zile iar.
apropo de subiectul asta fetelor..eu am citit f mult...la fel ca si voi sunt sigura...dar pana la urma tot cum simt eu o sa fac...o sa incep sa il hranesc cu hrana solida cand vad ca e pregatit. nu vreau sa fortez nota in nici un fel..o sa incerc sa-i dau cu rabdare cate un aliment pana cand o sa le accepte si o sa le manance cu pofta pe toate. fiecare copil e diferit si sunt convinsa ca ne da semnalul la fiecare cand e momentul. nu degeaba avem instinct matern

am si eu o intrebare pt cele care alaptati.
de doua zile mi se smiorcaie la san. n-a mai facut asa niciodata. aseara am inceput sa plang de necaz ca nu mai stiam sa interpretez comportamentul lui. a fost prima data cand n-am stiut ce vrea
si mi-am verificat sanii de lapte si aveam..deci exclus ca nu se satura. era obosit ce-i drept, dar de obicei asa adormea cel mai repede si mai usor..la san. sotul meu cand m-a vazut ca plang l-a luat imediat si culmea..la el n-a mai plans..chiar a ras..si a stat asa la el vreo 10 min..dupa care a supt un pic de tzitzi si a adormit bustean pana la 8 azi dim.
nu stiu ce sa mai cred...voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Salutare tuturor!!!

Si Reby mica mananca doar cate 5-7...foarte rar 10 minute la san. Dar m-am cam obisnuit cu asta. Problema noastra e ca nu ia in greutate...asa ca incercam sa ii dam si cate o masa doua de formula. Asta este.

Iancuta...Reby plange asa la san cam de la 2 luni jumate...ii mai trece din cand in cand...dar din nou revine la vechile obiceiuri. Acum de exmplu...tot incerc sa ii dau de vreo ora si jumatate...dar nu vrea nicicum...desi e maraita ca si cum ar vrea sa pape...si cand o pun la san, papa 1 minut si dupa aceea urla. Le trece lor...important este sa ia in greutate (a mea nu a prea luat). Cand or da de papa solid uita ei de fitze. Sa mai avem putintica rabdare :)

LASATI MAI FETELOR CONFRUNTARILE...SI HAIDETI SA NE BUCURAM DE BUCURIILE NOASTRE!!!!

Lakioana mami lui Rebeca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal
www.baby-gaga.com/ > < img src= http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadr20060916_1_Reby the baby.png alt= babies border= 0 /> < /a> " target="_blank">Cat de mari suntem noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Floricel vazut poze.
mutrita frumoasa.

Mamica de bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Na...ca iar am dat-o in bara cu linkul...de data asta cu ticker-ul....O remediez eu alta data

Va pup

Lakioana mami lui Rebeca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal
www.baby-gaga.com/ > < img src= http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadr20060916_1_Reby the baby.png alt= babies border= 0 /> < /a> " target="_blank">Cat de mari suntem noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu am venit de la plimbare acum. Sunt cam somnoroasa...
Multumesc mamicilor care m-au linistit in privinta agitatiei la san. Nu plange intre mese, sper sa se sature. Peste 3 zile, poate o sa vad ca a si luat in greutate. Eu o cantaresc din 6 in 6 zile.
Mexxa, am vazut filmuletzul. Se face greu? Primul parca l-am vazut la Alexxia.
Maine mergem la dr. Vreau sa ma asigur ca-i bine totul, chiar daca procesul de vindecare este mai indelungat.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lakioana, eu cred ca n-o sa se termine repede confruntarile pe forum. Uite, si eu sunt suparata ca fata ta are parul mai lung decat Maria mea. Plus ca la spate, unde-si freaca capusorul de paturica, are o portiune unde-i aproape cheala. Ce zici?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Floricel, vazut si eu fetitza. Tu ai laptele buuun, ca si Mephala 30.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput