PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Tweety si eu ma intrebam ce e cu fetele ce odata erau foarte active
Oana nici David nu a baut apa sau ceai cat a fost bb,de pe la 7-8 luni a inceput sa bea apa dar era vara si cald,cred ca de aceea.Acum bea multa apa zilnic.
Patricica mea s-a constipat ,bine teoretic nu e constipata ca face zilnic cate putin dar fata de cat de kakacioasa era pana acum
Am scos banana si morcovul,nici orez nu ii mai dau,i-am facut acum broccoli cu cartof si telina,de dimineata a papat iaurt,maine papam pere si sper sa isi revina.
Cand i-am schimbat pampersul se chinuia saracuta sa scoata,a iesit putin de tot, se vedea dar nu l-a putut scoate de tare ce e

Stefania, mami de David(24 dec.2004) si Patricia(12 iul.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Arghirmonica La multi ani si la mai multe postari!!! Mamico, distractie maxima azi.
Mamaluidavid alias Mamaluipatricia cu ce pasta o vei spala pe domnisoara pe ???

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Tweety, - desi nu am fost strigata la apel m-am simtit cu musca pe caciula si am intrat sa dau binete.

Eu va citesc mereu dar de multe ori ezit sa scriu. La primul copil eram nelipsita de pe forum si scriam zilnic cu lux de amanunte.Masuram cantitatile de mancare, cantaream piticul dupa fiecare masa, mergeam afara regulamentar cel putin 3 ore/zi, ii faceam baie si masaj zilnic si altele.
Acum..cu Raluca lucrurile s-au relaxat.Nu mai cantaresc nimic.Fac totul din ochi si-mi cresc pitica dupa experienta anterioara.Nu ma mai stresez si lucrurile merg tare bine.Va citesc si va iubesc mult dar mie nu-mi mai vine sa scriu cate ore a dormit pitica si cate grame a mancat la o masa.

Rali nu face inca nimic deosebit.N-avem dinti, nu vorbim si nici nu mergem.Sta in scaunul de masa foarte bine si se joaca cu nervii mei si arunca toate lucrurile de pe masuta,sta pe burta si discuta cu maimutoii ei dar nu mai mult de 10 min ca o apuca plansul,mananca extraordinar de bine si frumos si adora sa stea in brate.De la vaccin a facut flegmon la piciorul stang si are ditamai galma acolo!

Aaa...am uitat sa spun ca mandrei ii place cel mai mult la baie cand..toata lumea o baga in seama.I-am luat un inel de maile in care sta perfect si de acum face baie impreuna cu radu care se joaca cu ea super frumos.Se stropesc,se pupa si Radu ii pune in cap jucariile lui de baie si o face regina broastelor sau a ratelor sau a delfinilor si ea rade cu gura pana la urechi.

Va pup mult si sper sa nu mai fie nevoie sa se strige iar catalogul ca sa apar si eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

ralu sa stii ca si bianca daca papa cateva lingurite de suc nu mai vroia vreo 3 ore abs nimic si de aceea am renuntat la fructe deocamdata
sa stiti ca si mie de cand am plecat la munte mi se trezeste noaptea si suge
mi-a facut sanii prastie, sper macar sa aiba ce sa pape din ei

quote:
Originally posted by ralu80

Adelapop te intrebam pt ca vroiam sa stiu daca mai reactioneaza vreun copil ca al meu, adica dupa piure nu mai mananca lapte, chiar daca mananca maxim 100 ml fructe sau legume. Stiu ca ar trebui in timp sa se inlocuiasca o masa de lapte cu una de piure, adica pana la 200 ml, dar depinde de copil pana la urma. De 3 zile insa sunt multumita, nu ma plang de cum mananca, accepta dupa piure si lapte, adica ajunge cu totul la vreo 200 ml la masa...sper sa o tina asa ca tare bine e sa-ti manance copilul.

Raluca si puiul mic Riana (2 iulie 2006)



scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

quote:
Originally posted by irinuca

Tweety, - desi nu am fost strigata la apel m-am simtit cu musca pe caciula si am intrat sa dau binete.

Eu va citesc mereu dar de multe ori ezit sa scriu. La primul copil eram nelipsita de pe forum si scriam zilnic cu lux de amanunte.Masuram cantitatile de mancare, cantaream piticul dupa fiecare masa, mergeam afara regulamentar cel putin 3 ore/zi, ii faceam baie si masaj zilnic si altele.
Acum..cu Raluca lucrurile s-au relaxat.Nu mai cantaresc nimic.Fac totul din ochi si-mi cresc pitica dupa experienta anterioara.Nu ma mai stresez si lucrurile merg tare bine.Va citesc si va iubesc mult dar mie nu-mi mai vine sa scriu cate ore a dormit pitica si cate grame a mancat la o masa.

Rali nu face inca nimic deosebit.N-avem dinti, nu vorbim si nici nu mergem.Sta in scaunul de masa foarte bine si se joaca cu nervii mei si arunca toate lucrurile de pe masuta,sta pe burta si discuta cu maimutoii ei dar nu mai mult de 10 min ca o apuca plansul,mananca extraordinar de bine si frumos si adora sa stea in brate.De la vaccin a facut flegmon la piciorul stang si are ditamai galma acolo!

Aaa...am uitat sa spun ca mandrei ii place cel mai mult la baie cand..toata lumea o baga in seama.I-am luat un inel de maile in care sta perfect si de acum face baie impreuna cu radu care se joaca cu ea super frumos.Se stropesc,se pupa si Radu ii pune in cap jucariile lui de baie si o face regina broastelor sau a ratelor sau a delfinilor si ea rade cu gura pana la urechi.

Va pup mult si sper sa nu mai fie nevoie sa se strige iar catalogul ca sa apar si eu....

Irinuca

Poze cu Raducu si Raluca:
http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu



parca vorbesti despre mine: nici eu nu mai cintaresc, nu mai sterilizez, nici baie nu-i fac in fiecare seara, nici nu mai scriu pe hirtie cind a mincat si nu numar orele. afara iesim cit putem de mult dar mai trebuie sa facem si treaba pe linga. si e mult mai bine asa, nu sunt stresata deloc, din punctul asta de vedere. in rest, toate bune si frumoase.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Irinuca puiule, m-am gandit sa te cert si pe tine, dar mi-am amintit ca ai intrat la confesiuni de curand. Deci, nu erai printre cele care lipsesc de saptamani bune. In alta ordine de idei, eu as vrea sa postezi mai des ca, de fiecare data, ma uit la pozicile cu ingerasii tai. Ii ador, pur si simplu.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Tweety draga mea o voi spala pe cu pasta speciala de bebei care e dulce si poate fi inghitita si care formeaza pe dintisori un strat protector sa nu facem carii,aceeasi pasta o foloseste si David,recomandata si de doamna stomatolog care l-a controlat la 1 an jumate si ne-a dat un 10 + ;noi oricum o foloseam de cand ne-au dat dintii.

Stefania, mami de David(24 dec.2004) si Patricia(12 iul.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Andra mersi de uarari..eu va mai citesc dar cu scrisul stau mai prost.Eu una va zic ca nu-i fac baie lui bb decat o data pe saptamana,,asta vara ii faceam de 2 ori si in vana mare cu celalat baiat.Si cu cel mare am facut la fel si ii bine mersi.Daca va tin puterile si aveti chef cat mai des asa zic cartile da io una nu pre ama uit in carti.
cat despre petrecerea de ziua mea ce sa va zic ca am asa un gust ..voi bag sama aca sunteti mai tinerele decat mine...un restaurant deseara cu sotul in rets aceesi activitata,papa,curat ,mancare etc
VA pup pe toate ca tare imi place de voi cum discutati aici despre diversificare si de toata cele ..io nu mai am dispozitie ca de is batrana.......
Monica si gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Tweety saru`mana pentru urari. Cat despre activitatea pe forum.... eu va citesc mereu cu mare placere, imi sunteti tare dragi, dar cu scrisul mai rar si mai greu.... mea culpa
Codrin Marius si Toma
Si acum sa va punem si noi la curent cu noutatile despre noi. La cele 5 lunute ale noastre nu avem dintisori, nu spunem mama in schimb toata ziua strigam "baba", cine-o fi, nu stiu. Dar asta e primul nostru cuvintel. Bine, si mai pronuntam o gramada de silabe dar nu le insirui aici acum. De asemenea tipam toata ziua de mama focului.
Papam pe langa laptic doar fructe (mar, para, piersica, caisa si banana) de obicei cu cereale de orez. Si banana niciodata singura ci in combinatie cu marul. Laptic bem minim 200 ml la o masa si avem 3 sau 4 mese de laptic in functie de cat papam. Si cateodata bem cate putin laptic si dupa fructe, dar cred ca mai mult de sete. Ca nu vrea nici apa, nu vrea nici ceai si nici suc de fructe.
Avem si noi tentative de a ne intoarce de pe spate pe burtica si invers, cateodata si reusim. Manuim jucariile cu mare maiestrie, le mutam dintr-o manuta in cealalta. Aaa si ce e mai important, dormim pana dimineata la ora 8, si mami e tare fericita .
La 4 luni si jumatate aveam 6660 g, azi ne cantarim din nou si vedem cum stam. Si in functie de asta asteptam sau introducem si alte alimente (cereale sau legume nici eu nu stiu inca, sunt putin in ceata)
Pupam piersicutzele scumpe si mamicile lor

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Vbartan am vazut pozicile. Imi plac mult parul (Clara mea e chelioasa )si falcutzele Renatei. E o scumpica. S-o pupacesti macar nitelush din partea mea.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput