PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

ralu80 bianca manaca doar piureul
dupa ce mananca solide nu vroia lapte si nu am mai incercat
de ce ma intrebi? conteaza totusi cantitatea daca nu papa si lapte, nu??? cam care sa fie aceea?
stefania
acum am citit ce a patit david, sper sa gasesc vesti bune in paginile urmatoare si sa fie bine puiutul tau
noi ne-am intors acum de la munte unde a fost fff placut si bianca relativ cumintica
daca ar fi dormit la timp era totul ok, dar asa........

scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Ce liniste a fost azi. Se vede ca a fost vreme frumoasa. Am trecut doar sa va salut si sa va urez noapte buna. Am fost azi la gratar la nasi si Luca bineinteles ca nu prea a dormit. Ne-a terminat (si pe mine si pe tati). Si nu a vrut sa stea nici afara. Suntem greu incercati de gingiile umflate. Sper sa fie dintii si nu vreun fals semnal de alarma.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Adelapop te intrebam pt ca vroiam sa stiu daca mai reactioneaza vreun copil ca al meu, adica dupa piure nu mai mananca lapte, chiar daca mananca maxim 100 ml fructe sau legume. Stiu ca ar trebui in timp sa se inlocuiasca o masa de lapte cu una de piure, adica pana la 200 ml, dar depinde de copil pana la urma. De 3 zile insa sunt multumita, nu ma plang de cum mananca, accepta dupa piure si lapte, adica ajunge cu totul la vreo 200 ml la masa...sper sa o tina asa ca tare bine e sa-ti manance copilul.

Raluca si puiul mic Riana (2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Va salut gagici dupa o saptamana in care n-am intrat...Am avut-o pa mama la mine si tare bine a mai fost ...Am stat la barfa la greu ca pe vremuri si m-a ajutat sa ajung si eu la zi cu treburile prin casa...Am dormit si eu cateva nopti cap-coada...
In alta ordine de idei, piticu` meu e super agitat...noaptea se perpeleste pe toate partile si scanceste de nu mai stiu ce sa-i fac...dar toate astea le face in somn cred eu pentru ca nu deschide ochii deloc...cred ca este de la dintzi pentru ca si ziua e marait maxim...ma tot zgaiesc in guritza lui si nu vad nici o schimbare, gingia e la fel de umflata ca si acum o luna cand ma bucuram eu ca iese...si tot astept ca nu mai vrea deloc ...
A inceput si el sa mai manance legume dar nici vorba de cele facute de mine in casa ci numai la borcanele...Apropo, voi le-ati gustat p-astea din borcanele ca mie mi se par groaznice la gust desi el le mananca cu maaaaaaaare placere...
Cam astea sunt noutatile.
Va pup pe toate si pe pitici!!!!


Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisa spune:

Buna seara la piersicute si un an 2007 plin de impliniri, cu toti bb-ii sanatosi si mancaciosi!
Noi va citim cu regularitate, si ne bucuram de progresele facute, nu scriem, nu prea avem timp.
Acum avem o intrebare, pentru fetele care au schimbat formula la 6 luni. Cum ati procedat? Ati inceput fix la 6 luni inlocuind cate o masura veche cu una noua? Si cat timp i-ati dat de exemplu cu o masura din formula noua si celelalte din formula veche? Este de juns o zi sau tb mai multe zile?
Ana Maria este foarte conservatoare si nu accepta schimbari si nu stiu cum sa o pacalesc, diversificarea nu prea ne reuseste si mi-e teama sa nu o dam in bara si cu schimbarea formulei!
Va multumim si va uram o saptaman buna!
louisa si ana-maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza fetele
sarbatoritilor de azi.
Cum ati petrecut week^endul?
Noi am fost la plimbari si la cumparaturi,am uitat sa ii cumpar Patriciei periuta de dinti ,i-am luat in schimb canuta si incercam sa invatam sa bem singure apa.
Zilele trecute am cantarit-o si avea 8,8 kg. stam foarte bine zic eu,de masurat nu am masurat-o inca,ea oricum e mai mica de statura nici nu are cu cine semana lungana.
Bebeilor vostri le place apa? Patriciei nu si nici ceai nu vrea.
Mada cum mai merge cu diversificarea?
Gata,s-a trezit Patricica revin mai tarziu
toate piersicutele si mamicile!

Stefania, mami de David(24 dec.2004) si Patricia(12 iul.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Mamaluidavid chiar vroiam si eu sa intreb daca mai sunt bb care nu beau apa sau ceai ca Alex inafara de lapte, legume si fructe nu mai vrea sa bea nimic. Bea cate putina apa cand sughite si pauza.
De la cat timp incep sa bea si alte lichide inafara de lapte? Eu cred totusi ca daca i-ar fi sete ar cere.


Oana si bb Alex(05.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana2002it/album?.dir=/7a5bre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata la piersicutze si mamicutze!!!
LA MULTI ANI ! pt. cei care se sarbatoresc astazi!!(si zilele trecute, ca n-am apucat sa intru).

Andra, multumesc pt. link-ul cu devoratorii de ciocolata. m-am recunoscut perfect.dar de doua zile n-am mincat decit putina, ca doar n-o sa renunt dintr-odata.

mamaluidavid, robi al meu bea si apa cite un pic, chiar ii place in schimb nu se da in vint dupa ceai.ce-i drept nici n-am insistat ca n-are rost. cit despre alte lichide, noi mai asteptam un pic...

ma duc ca s-a trezit printisorul, revin

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

'Neatza, iubitele!
Ma intrebam aseara oare cate mamici ne citesc din umbra? Gandesc ca-s multe si vreau sa le lansez o invitatie. Haideti, dragutzelor, nu mai fiti timide si scrieti-ne.
Acum, forumistele vechi:
AnasiaLarisaSabanaGabitzaCodrituAmabellaShe_wolfMonicutza_bbBulinutzaMamanatiMedeeaMadynOonaOncicu
Toate cele mentionate vor manca o mare bataie de la subsemnata, daca nu apar in urmatoarele 24 de ore. Si nu doar ele. Sunt inca multe fete care n-au mai aparut de ceva vreme si nu inteleg de ce trag chiulul.

Acum, un apel special catre Bibi De cand a avut loc confruntarea dintre ea si Sabana, n-a mai aparut si mie imi pare foarte foarte rau. Bibi draga mea, eu te admir si te vreau inapoi. Sper ca ne mai citesti si imi auzi chemarea.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Codrin Marius, Toma, Renata Maria felicitari pentru cele 5 lunutze implinite azi! Mamicile voastre de ce lipsesc din zona??? Sa le apostrofati ca sa-si bage mintile in cap. Poate pe voi va asculta.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput