** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna dimineata fetele,

chiqui multumim ptr noul capitol.si bafta la examen.

vali5 am sa o caut la toate librariile de la noi...poate am noroc.super pozicile...cred ca v-ati distrat de minune.

LA MULTI ANI MADI.scuze de intarziere.


va pup fetele....ma pun pe invatat ca s-au fixat examenele....si sunt pe langa.





17+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

chiqui, multumim de capitol!
Vali5, sunt supebe pozele...poate m noroc si eu de zapada, in weekendul 26-28 mergem si noi la poiana brasov, cu niste colegi de la munca de la sotul meu...
Pauly, daca nu gasesti in Arad, oricum banuiesc ca o sa mergi pana in Timisoara pana nasti, si acolo sigur o au..eu ma duc acum cu al meu sot in oras, sa isi caute ceva haina de iarna, si o sa intru si prin librarii (care o sa imi fie la indemana). Poate gasesc eu.


dia 22 + Stefan
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Salutare gravidute,
Eu am fost joi la dr.Iosup la eco morfologica si bb este ok ,a ramas tot baietel (deci se pare ca baietel v-a fi ),este cam grasunel are 445 g.Acum am inceput sa-l simt si eu mai bine seara cand stau in pat linistita ,in schimb ziua nu prea poate si ptr ca sunt mai agitata si nu imi d-au seama.

Am citit intr-un capitol anterior ca merge vreuna dintre voi la "cursurile prenatale"?M-ar interesa si pe mine cateva detali ca as vrea sa merg si eu.

Va pupicesc si va doresc sarcini usoare si bb sanatosi in continuare.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Fetele, va invit la un capitol nou si plin de povesti frumoase!
Maine am examen si sunt super stresata pentru ca nu am prea invatat...
LA MULTI ANI MADI! Cam tarziu, dar inca e 12 ianuarie!
18+


Multumesc mult Chiquitita si Pauly! Chiquitita, bafta multa la examen!

Eu sunt binisor. Am fost la control si se pare ca bebe creste bine si nu e foarte deranjat de fibrom. Il impinge cu capsorul si eu il simt la palpare pe burta (pe firbom adica). Ma rog doar sa nu mai creasca. Pana pe 5 februarie cand ma voi duce la ecografia morfologica din nou nu voi stii, pentru ca doctorita mea nu il vede la ecograful normal.

Madi

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Salutare!
Fetelor aveti o viteza la scris .... eu una abia resusesc sa citesc tot!!
Eu am fost Miercuri la eco si suntem bine , puiul meu are 585 gr si nu m-a lasat deloc sa-i vad mutrita ... a stat numai cu manutele pe fata!O sa scanez si eu Luni ecografiile si o sa le trimit la adresa comuna de e-mail! E bine asa?
Iulia sanatate multa tatalui tau ! Imi pare tare rau ca ai probleme! Andradap m-am bucurat foarte tare cand am citit ca sunteti bine! Petit ange ramai optimista si te asteptam cu vesti bune!!Mary lou bafta si tie la amino!
Motannel eco morfologica poti face oricand! Eu stiu ca e foarte importamnt sa faci una in sapt 20-24 deci.. tu mai ai timp!!
Liana bine ai venit ! Eco 4D este la fel cu 3D insa tu il poti vedea pe bebe in timp real!
Ralucami si eu am avut mancarimi dar le-am rezolvat cu Bephantene... am vazut ca deja ai comandat!!
Kay vreau si eu retea de negresa ca mi-ai facut pofta!
Amely stai linistita! Eu am mancat de cateva ori la chinezesc!!
Chiqui ce-ai facut la examen??
Am vazut ca ati discutat despre gimnastica pt gravide! Aveti ceva adrese sa-mi dat si mie?
Va sarut pe toate!

cristina 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

dianalaura multumesc.eu te anunt daca cumva gasesc in Arad.

cristinamaria sa-ti traiasca bebelusul.

pupici


17+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor, voi cum stati cu colul (ce aiurea suna )??? Ce lungime v-a zis (la eco eventual) ca are si la ce ce varsta de sarcina (cate sapt.)?

Eu am col variabil 3-3,6 cm, masurat in sapt. 21 de sarcina. Ce ziceti?

POZA Bebe Antonio din Sapt.16

www.snugglepie.com/ezb/756482.png" target="_blank">Atat mai am de stat in burtik!

Asta e Burtik mea de 23 sapt.

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank">Videoclipul nuntii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

Hello burticutze,

Cartea bebelusului am vazut-o in bucuresti si in mai multe librarii dar si in farmacii -help net cred. Cred ca o veti gasi si in Arad.

Referitor la lungimea colului, eu eco morfologica de la 14 sapt avea 6,7 cm. Ceea ce pe mine m-a surprins cit de lung, dar dr nu a comentat nimic aici. Poate pt mine era bine sa fie lung atit timp cit placenta este chiar pe col.

Eu in continuare am picioarele umflate, dar nu asa cum ma plingeam cind eram in 17 sapt, ci mult mai umflate. Toata lumea ramine socata cind imi vede piciorul de la glezna in jos. Mi-am facut niste analize si marti ma duc la dr. Astazi s-au mai dezumflat, ceea ce ma face sa cred ca s-au umflat pt ca de marti am revenit la serviciu, unde stau pe scaun aproape tot timpul.

Tamara

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetele,
acum am venit si noi de la echo si bb-le nostru este . In rest suntem bine, ne jucam, deschidem gurita, dam din manute si suntem foarte agitati la mami in burtica.
Va pup si va doresc ce va doriti si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Eu am avut 3,85 mm lungimea colului.
Cred ca este ok la 21s+2 zile.
Anca, 21s+5 zile

Mergi la inceput