Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neatza....
Of of mai Bombo cum v-ati procopsit voi cu pneumonie...IMi pare rau....sanatate grabnica va doresc, si la puiutza mica un de la mine
Dani s-a trezit la 8 si a mancat 120 ml lapte si nu a mai vrut.
De deseara ori ii bag zahar in lapte, ori ii dau iar lapte praf ca vad ca asta nu vrea sa il bea
Deja cand vede sticla de lapte se bucura dar cand ii simte gustul dupa 2-3 guri inchide gura si nu mai vrea sa bea...
Cred ca laptele e de vina...nici nu stiu ce sa zic...
Voi ce ziceti? Ce sa fac sa bea laptele ca nu vreau sa renuntz la sticla si sa il dau cu cereale...
Dati-mi idei plss

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

TIBI
DAVID

Petreceri frumoase si muuuuuulte cadouri va doresc!


-------------------------

Ursoaica, multumesc pentru sfaturi. Doctorul i-a spus ca nu trebuie sa faca miscari bruste, sa nu calce pe moale, sa aiba grija sa nu se impiedice si sa faca masaje usoare cu ceva creme.
I-a spus ca nu trebuie sub nici o forma sa faca bai fierbinti si sa nu puna comprese calde pe locul respectiv.
Eu ce sa mai zic?

Fetelor imi cer scuze ca iarasi ies de pe net, dar azi am foarte multa treaba si nu stiu cand voi reusi sa ma reasez in fata calculatorului.
Dar sunt cu gandul la voi .


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Dana, sa treci cu bine peste perioada asta.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

La multi ani si de la noi pt Tibi si pt David! Le uram tot ce e mai bun si multe cadouri azi la implinirea primului anisor!
La multi ani si pt.Razvan , Clara si Andrei!
Noi suntem bine dar nu prea avem timp ca umblam creanga mereu drept urmare vad ca ne-a parasit si "gagica" plimbareata dar...asta este ...lasa ca noi o sa fim burlacii sectei si o sa avem liber sa umblam peste tot.Ne trece noua supararea.
Acum va las iar ca plecam la culcare ca avem o zi de umblat lunga. Pupici la toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

LA MULTI ANI DAVID! LA MULTI ANI TIBERIU!


LA MULTI ANI ANDREI RAZVAN! LA MULTI ANI RAZVAN STEFAN! LA MULTI ANI CLARA MARIA!

SA FITI SANATOSI, FERICITI, SA AVETI PARTE DE MULT NOROC IN VIATA SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR VOSTRI MINUNATI!


filmulete si poze sebi

bumbita mami de sebastian(03.01.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

La multi ani !! David
La multi ani!! Tibi

Multa sanatate la toti trei, Bombo !

Mai fetelor, mie Sabina mi-a facut 39 de grade. Am dres-o cu nurofen si cu eferalgan , desi cred ca nurofenul a rezolvat problema. I-am pus sosete ude , compres la frunte, am incercat si un cersaf ud cu apa cu otet , dar tipa intr-una . Of, a fost groaznic. Si nu stiu de la ce, ca nu-i curge nasul, nu tuseste. Era pleostita, plingea, dormea , dar a papat cite ceva.
Am sunat la dr , dar nesimtita a parut vizibil deranjata de telefonul meu. Mi-a zis asa sumar citeva chestii si gata. As fi vrut sa vina s-o vada. Asta e, o sa renunt la serviciile ei in curind.
A zis ca de la dinti nu se poate sa faca asa mare febra. Si totusi ce e ? Se poate oare sa fie raceala fara simptomele clasice ?

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

LA MULTI ANISORI, TIBI! Sa cresti mare mare, sa fii sanatos si cu mult noroc in viata!

Bombo, Dana, ma gandesc la voi. Multa sanatate si multa putere va dorim.

Deea, FRUMOASA de-a dreptul Daria! Mi-e tare draga... da' n-am ce face, ca-i promisa...

Irina, bine ca mai dai un semn. Pupi la Gogosar de la Gogonica.

Azi i-am facut spanac, reteta de la Anasebe/Giova. Abia astept sa-i dau puiului.
Va pupam!



Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


INCA ODATA
LA MULTI ANI LUI TIBI SI DAVID PENTRU UN ANISOR
SI Clara MAria, Razvan Stefan si Andrei Razvan PENTRU 11 LUNI
!

Buna dimineatza si de la noi ,cam tarziu.dar la 11,30 ne-am trezit.Adica ne-a trezit Diana pe la 8,dar duipa ce a stat vreo 10 minute cu mine in pat si mi-a bagat degetele prin nas si alt cele,am trimis-o dincolo cu Ghitza,in ideea sa mai dorm un pic,ca am mult de lucru azi.Si surpriza,a dormit pana la 11,30 si noi in rand cu ea Si mami mi-a dat telefon ca imi gateste ea si pe azi sipe maine,numai sa termin actele ,asa ca azi si maine ,partial o sa fiu pe hardul celalalt.O sa mai intru eu in pauze de lucru sa vad pozele si filmele restante.
BOMBO tare rau imi pare de ce aud Sper sa v treaca repede la toti trei
DANA si sa auzim vesti bune si de la tine!
IRINA plimbareatza plimbareatza ,dar mai zi-ne si tu doua vorbe acolo de Mario,ce boacane mai face?
Imi beau cafeaua si pe urma ma apuc de treaba



MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"SINGURA MASURA A LUCRURILOR ESTE IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Tiberiu si David! Sa cresteti mari, frumosi si cu mult mult noroc in viata. Sa primiti multe cadouri si sa va bucurati de ele.
Clara Maria, Andrei Razvan si lui ficioru-miu Razvan-Stefan pentru cele 11 luni.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Dana multa sanatate tatalui tau.
Bombo si voua multa sanatate si tie putere sa ai grija si de ceilalti doi.
Irina in caz de febra cel mai repede isi face efectul supozitorul. Uneori siropelele sunt apa de ploaie. Multa sanatate si ai grija de puiuta.
Am vazut si eu pozele cu Daria. Mai dar ce minunatie de fetita s-a facut!!! Superba. Si ce par lung avea... Lasa ca creste el la loc.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput