Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele!
LA MULTI ANI Ioana Catalina si Stefan Lucian!
Am vazut poze de imediat dupa nastere si tare m-am emotionat cand i-am vazut din nou pe bebeii mici mici.
March, felicitari pt eco! Cred ca ai avut emotii si de data asta.
Dana, ma bucur ca macar a scapat de operatie tatal tau. Sper sa se simta mai bine.
Moni, si fii-mea e pasionata de tras peste cap/pe dupa gat, diverse, chiloti, sutiene, camasi, cam tot ce sta in casa pe uscator si cam tot ce urmeaza a fi impaturat. Umbla cu ele langa prin casa. Si o data a nimerit si un pulover de-al ei si l-a tras pe cap. Si mi-am adus aminte ca intrebai de Ana si fructe. Nu, Ana nu mananca fructe deloc, de mult prea multa vreme. Acum vreo sapt, doua, manca putin kiwi (fff putin).
Ce fac curistele? Ca eu sunt pe o cale buna, am ajuns la o greutate decenta si am rezistat lejer si la zilele de lapte.
Nu mai stiu ce-am citit, sorry, mi se invart toate in cap, cred ca ma paste si pe mine raceala, ca deja Ana e coapta cu mucii gramada. Si iar dau in disperare cu mancarea copilului! Cum e posibil sa nu manance nimic o zi intreaga? Daca nu-i dau lapte, se infometeaza, nu manaca nimic si-mi refuza si laptele mai tarziu, cand ma indur sa i-l dau? Ce sa fac? Nici iaurt nu mai mananca. Pana sambata, hai sa zic ca o data pe zi, manca legume+ carne si variatiuni (adica doar masa de pranz si aia in cantitati de ati rade de mine!) si o data pe zi ceva iaurt, dar de sambata nimic, nimic, decat laptic. Si nu se vede pe ea, ca e pufosica, dar ma dispera. Cand vede mancarea da din cap in semn ca nu vrea!
Noapte buna!

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Bee, rabdare multa, mami drag. Alta solutie nu exista ...

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1 www.dropshots.com/LunaNoua2" target="_blank">dropshots2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Prima zi din viatza, si a doua zi din viata...
http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=daniel_1_zi_006.jpg

http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=DCP_0022.jpg


M-a apucat si pe mine melancolia...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bee, Dani de o sapt nu mai bea laptele k-lumea si nici de mancat nu prea mananca. In seara asta nu a baut deloc lapte, i-am facut cereale cu lapte si alea le-a mancat.
Deea.. ai tuns printzesaofff

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Acum cateva zile am fost in kaufland si mi-am luat vopsea de par. Am vazut ca au aparut nuante noi si am vrut sa fac o schimbare si mi-am luat ceva mov, arata super pe cutie. Dupa ce am venit acasa mi-a parut rau ca mi-am luat asha culoare inchisa ca o sa ajung bruneta iar si am pastrat bonul in caz ca gasesc roscat pana sa ma vopsesc. Azi am fost dar nu era. Eu folosesc Wella Safira. Azi o chem pe soacra-mea la mine sa ma vopseasca. Deschid cutia de vopsea si inauntru era vopsea de par dar de la Londa Color Emotion si oxidant tot la fel. Am crezut ca fac cu nervii plus ca era si o culoare mahin parca...naiba stie. Noroc ca am pastrat bonul...l-am trimis pe sotz la ei sa le arate grozavia ca sigur cineva in magazin a schimbat vopselele intre ele....
Noroc ca au fost intelegatori si i-au dat banii inapoi (300.000 lei) fara a comenta ceva, cerandu-si scuze ca s-a putut intampla asta.
Si nu mi-a mai gasit nici mov, nici roscat si mi-a cumparat Londa cu 60.000 si m-am vopsit si am iesit super...roscata cum nu am fost niciodata (sper doar sa nu imi cada parul ca m-am mai facut cu Pallette si mi-a cazut parul de credeam ca o sa ajung cheala)
Am terminat si eu cat de cat cu pregatirile, am facut vinete, ciuperci cu maioneza, piftele, am fript carnatz,...maine am sa fac oua umplute, fac platourile cu salamuri si cascaval, am spalat paharele...deci mai trebuie sa aranjez pe aici, sa fac curatenie si gata...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Bia.. hehehe.. las ca a fost destul printesa un an de zile. Ce bine e acum ca nu mai are par in ochi. Eu credeam ca ochisorii ei sunt asa mai rosii, cand colo, acum observ ca de cand am tuns-o nu mai are ochisotii rosii. Draguta, oricat de bine ii faceam eu motzul, cateva fire tot ieseau. Ce sa mai zic cand se juca si si-l strica... era direct cu parul in ochi. Acum are o fetisoara asa de limpede, senina si curata, ca imi vine sa o pup incontinuu. Spor la pregatiri !

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1 www.dropshots.com/LunaNoua2" target="_blank">dropshots2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ati plecat toate???
Giova, drum bun pt maine sa cumparati lucruri frumoase
Anasebe, cum stai cu treaba?
Am vazut toate pozele cu bebelasi...vai ce a trecut timpul...au deja 1 an...sau unii nu chiar dar se apropie...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Deea, dar ce ai tuns-o numai la 1 an? Si la voi e obiceiul asta cu motzul? Si are legatura cu fetele? Eu pe Sandra am tuns-o prima oara la 2-3 luni (i-am dat o forma la par) si apoi i-a crescut f mult parul si am mai tuns-o la 2 ani si i-a stat super bine, am tuns-o frizura "cleopatra" cum e si acum dar pana la urechi.
Are par frumos Daria...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Bianca Nu am facut nimic. Maine dimi mai am de facut cumparaturi. Apoi curatenie, decorare etc

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput