Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (38)LMA!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubu, succes sa gasesti bona ideala pt Vladut. Iti va fi mai usor cu ea pt ca se va ocupa si de papa pt pui. Succes si la servici, incet-incet iti vei intra in ritm. Mai apleaza si la socri pt treburile casnice. Inca nu ne-am decis asupra numelui, dar sotului ii place mult "Raluca".
Azi am fost la eco abdominal. Dr. mi-a zis ca ficatul si coledocul sunt ok. Coledocul e dilatat cu 2 mm mai mult decat cand nu eram gravi, dar cica e normal sa fie asa. In plus, am un inceput de herniere, acolo unde simt de ceva timp ca ma doare. Ca sa ma menajez mi s-a spus sa nu ridic mai mult de 1 kg!!! Ca fapt divers, s-a uitat un pic si la uter. BBlina era ok, mi-a aratat o manuta cu 5 degete si statea bine-merci in fundulet. Deci, una calda, una rece.
Crinuta, sa-ti fie de bine! Iti sta bine noul look; totusi eu sunt adepta culorilor mai deschise, gen saten, insa acum in sarcina nu prea imi permit. Please nu mai vorbiti de Fingers, ca acum devin dusmanul nr 2!
Simona, parerea mea este ca la operatiunea olita trebuie insistat si procesul o data inceput-> continuat. Si M facea pe el, insa a inceput sa-i displaca repede sa fie ud si incet-incet a inceput sa faca la olita. Noi, parintii, am observat ca f mult au contat incurajarile noastre si Bravo-ul spus in cor de fiecare data cand facea ceva la olita. Deja, acum la o sapt de la debut se scapa mai rar pe chilotel.
Amaya, multumesc mult pt info despre cresa. I le-am trimis si sotului pt ca in ult vreme cam da inapoi cand vorbim de mersul lui M la cresa.
Shobo, merci mult pt info despre jucaria cu butelcuta pt apa. Se foloseste deci asa cum imi imaginam. Imi pare rau ca nu ti-a iesit bine cremsnitul. Laptele nu e mult, insa depinde si de faina folosita. Trebuie sa-ti iasa compozitia cam ca la clatite, daca e prea apoasa, trebuie sa pui mai multa faina (poate sa fie si dublul cantit. din reteta), de aceea se pune treptat.
Sanatate pt AnaMaria si Lavinia!
Fetelor, copiii vostri plang dimineata cand plecati la servici? La noi e jale mare cand ne pregatim de placare, M plange dupa tati, asa incat bietul om trebuie sa iasa hoteste pe usa. Bine macar ca se liniste repede dupa plecarea noastra.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, fiecare poarta ce ii sta bine, iar pe mine culorile mai inchise( saten deschis, mediu, inchis) ma prind mult mai bine, deci degeaba suntem sau nu adeptele unei culori anume, sau a unui stil, daca nu ne vine bine.
Important este sa gasesti o coafeza/stilista buna, care sa isi dea seama dintr-o privire ce te prinde si ce nu, etc.

Bine, eu ma lamurisem pe acel site ca blonda nu imi sta bine si bine am facut ca mi-am pus poza si am verificat, inainte sa ma decolorez sa imi distrug parul si sa arat rau.
Important este ca eu sa ma simt bine, si chiar ma simt, iar colegii mei sunt incantati de cum arat :)


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

OK, cine se inscrie ca dusmanul nr. 3, nu de alta sa stiu ce portie sa fac...



Liviana, cand venisem in Ro din Germania, cum plecam pe usa Rayan urla, se dadea cu capul de usa, era cumplit.
Dupa vreo saptamana a inceput sa se potoleasca iar acum cand plec rade si mai si spune ( rar) pa, dar cand ma intorc imi face o primire pe cinste.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

io number 3!
asa zici ca ti-ai extaziat colegii???


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Liviana sa stii ca si fi-miu plange de rupe pamantul cand plec de acasa. Il obisnuisme sa mearga la fereastra sa-mi faca cu mana dar dupa perioada sarbatorilor cand am stat cu el 2 saptamani s-a pierdut toata educatia.

Shobo tortul era de la Nefeli, un tort cu vanilie si fructe, nu foarte dulce bun pt pitici.

Da Patricia nici eu nu pot sa respir ca lumea iar noaptea e oribil. Chiar de cortizon e nevoie ca e un antiinflamator.

Patricia Shobo si Crinuta multumim pentru complimente.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hello!

Ana Maria, am admirat blondinul, e un scump! Iar tie sanatate multa!

Crinuta, iti sta f. bine tunsa mai scurt si imi place mult culoarea!

Fetele, pai poate ajung si eu la intalneala, pe la 17:30-18, la Pizza Hut mi-e f. bine, ca vin direct de la servici.

Liviana, bona nu o pun sa-mi gateasca, ca am pasarici pe creier , dar o sa-mi faca un menaj minim si o sa-mi fie mai usor. Oricum socrii ma ajuta mult si daca ii rog ceva nu ma refuza niciodata.

Amaya, f. frumos ai povestit de Andrei. Si eu ma minunez tot mai mult, vorbeste in propozitii, pune si prepozitii la cuvinte, e un dulce. Acum tipa la ta-su, care e in balcon: " Tati, nu fuma!" hi, hi.

Lavinia, ce vis zapacit! auzi, cu dacia...hmmm...macar de era o limuzina, ceva

Azi am cumparat Priorixul si mergem joi sa i-l facem. Sper sa nu aiba reactii...de fapt se duce tati cu bunicul, pt. ca eu sunt la "vici"

Mamicutelor de baietei, am si eu o intrebare intrebatoare: voi cum stati cu putza copilului? se decaloteaza, nu se...a lui Vlad se decaloteaza doar putin de tot, apoi e lipita de aderentele alea. Dr. Stanciu ne-a recomandat sa-l decalotam pana in 2 ani, dar noi n-am facut-o...



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, Vlad nu plange deloc cand plecam, ii spunem ca mergem la servici sau la cumparaturi si gata. El ramane cu buni si e totul ok. Se bucura cand venim si se rasfata putin. Pe la 1,6 ani, daca imi amintesc eu bine, plangea rau cand plecam, dar mai mult de ciuda ca nu il luam si pe el cu noi.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, merci, si mie imi place mult noul look.

Legat de decalotare, si noi stam prost, adica la fel ca pana acum.
Nu ma prea lasa sa il decalotez la dus, desi eu incerc.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Ana Maria,ai un copil tare dragut,si ce par frumos are!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Daca am cu cine sa o las pe Alexia ,as veni si eu la intalnire,mi-ar place sa va cunosc.Ca daca incep serviciul nu stiu daca mai pot alta data.


Mergi la inceput