Mamici de septembrie-octombrie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor vreau sa va intreb si eu ceva,cum ati anuntat sotul ca sunteti gravidute?Dati-mi si mie o idee mai romantica cum sa-l anuntInca nu i-am spus nimic ptr ca vroiam sa fiu mai intai eu sigura 100%.Sambata imi refac un test de sarcina iar apoi ii spun,insa nu stiu cum sa o fac sa fie mai frumos.Ajutooor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Nana,Slippers,blueeyes,... nu aveti nici o idee?Voi cum v-ati anuntat sotii si cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

cristina85ss, la mine a fost mai simplu "cu anuntatul" pentru ca am facut FIV deci astepta un rezultat. In momentul in care l-am sunat si i-am spus "Ce faci taticule?", deja a stiut...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Andreea
Crissule, si noi asteptam nerabdatori decateva luni, asa ca al meu sot statea cu sufletul la gura sa ies o data din baie, desi eram somnoroasa si nu vedeam prea bine ce scrie. Cand a vazut, a chiuit cat a putut el de tare! Acum deja suntem 2, eu si bebe, si numai asa ni se adreseaza. Este o perioada unica de care vrem sa ne bucuram din plin.



Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna seara!Cristina eu nu as fi putut astepta nici o clipa fara sa-i spun sotului asa ca nu as fi putut sta sa fac planuri mai ales ca si el astepta si ma intreba mereu cand faci testul.Eu dupa ce aseara intrasem in panica dupa o mica pata azi am reusit sa ajung la un medic ecografist f bun (dar nu ginecolog) si l-am vazut pe bebel. Mi-a zis ca e f bine prins si chiar e mai mare putin 21mm care ar corespunde pt 6 sapt si 2 zile. Asa ca incerc sa stau linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Am citit ca vorbeati si despre vitamine, eu mi-am luat azi analizele care au iesit bine inclusiv fe, ca, mg si am hotarat sa nu iau deocamdata decat acid folic. Deci eu cred ca nu e nevoie in sarcina asa mica sa iei vitamine mai ales daca nu ai lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Vad ca unele fete nu au scris azi Betty, Irina, Alina, Lavinia si altele (ma scuzati ca nu va scriu pe toate). Ce faceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Eu sunt cam suparatica. Mi-a iesit fibrinogenul mare si nu stiu de ce. Am tot facut cercetari pe net si am vazut ca terapiile hormonale pot duce la cresterea fibrinogenului. Sper sa fie de la asta si sa nu descopar acum sine stie ce minune. Voi nu stiti nimic de asta?

Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara grevidutele!
Nu am reusit sa scriu nimic aseara, ca eram super obosita, nu ca as fi acum tare fresh, dar zic sa scriu macar doua randuri!

In primul rand Biby, imi pare foarte rau pentru tine, sper ca totul sa fie bine, sa nu fie nimic grav, si sa treci la treaba cat mai repede, dar in primul rand sa fii cat mai optimista!

Sim, sper ca nu e nimic rau in analiza asta!!!!

Nici eu nu am putut sa nu spun sotului ca vom mai avea un bb, ptr ca era programat si asteptam amandoi ziua cand puteam face testul!
Eu in rest in afara oboselei crunte, nu am nimic. Am niste "umbre" de greturi, dar nu le atrag atentia. In rest sanii mi-au trecut, sfarcurile sunt sensibile la atingere, dar in rest...chiar ma framant cand vor aparea simtome. La prima sarcina tot asa am avut, greturile au aparut mai tarziu, dar au tinut bine.
A, si eu as manca tot timpul, noroc ca lucrez, si mai uit din cand in cand ca mi-e foame.
Ieri trebuia sa ma duc la doctor din nou, si iarasi m-au sunat de la cabinet sa-mi spuna ca doctorul iarsi are nastere, si nu poate sa vina la consultatie. Asa ca eu am sunat pe o prietena, si imi va face ea cunostiinta cu un alt doctor de la Municipal. Sper ca saptamana viitoare am sa ajung si eu la prima consultatie!
Cam atat de la noi. Va pup, si ne mai auzim!

Alina6+ si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

eu nu am avut deloc timp sa va mai scriu ca azi am fost la serviciu si de acolo nu pot intra

BIBILEANA mea scumpa si draga, acum am aflat si sunt alaturi de tine
Sa fii tare si sa nu iti pierzi speranta

Fetelor, ziceam ca eu iau si vitamine: se numesc Materna (sunt speciale pentru femei insarcinate) si asa mi-a recomandat doctorul. Eu merg la dr. Filipescu de la Elias, am auzit ca un medic foarte bun.

Am si eu o intrebare: voi aveti dureri de burtika ? asa din cand in cand, ca un fel de crampe ?
E normal ? Si astazi eu am avut si niste pete maronii, nu mult, cateva picaturi. O fi ceva grav ?
abia marti merg la doctor


TOMITZA
4+

Nunta-11 iunie 2005
http://community.webshots.com/album/555481321kpzxPj


Mergi la inceput