FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mika bine ai venitce faceti ?? cum sunteti?? vreau poze noi!!! sa ne povestesti mai multe de Printesa Si sa nu mai pleci, sa fi alaturi de Andicu si Tia la sustinut moralul, ca avem nevoie de exemple si de mamici de Zadori!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

pussi, "mamici de Zadori"? asa e moda acum?
Mai stai olecuta ca acum ma chinui sa reactualizez albumul

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Aseara i-am scris dr. Zadori si iata ca azi de dimineata mi-a si raspuns la mail. Intrucat in urma histeroscopiei facuta la indicatia medicului meu din Debrecen, la bioscia de endometru s-a cunstatat ca endometrul este ingrosat, dr. din Szeged imi recomanda sa mai fac o biopsie de endometru pt a vedea ce care este starea dupa doua tratamentul facut in dec si ianuarie cu utrogestan. Spune ca dupa aceea discutam pentru prima programare la Szeged.
Mi-e groaza sa mai merg la cluj pentru biopsie, presupun ca imi trebuie din nou histeroscopie si numai ce am stat o sapt. la spital la cj pt. histero si laparo. Dar daca este musai ma mobilizez.
Asa ca la mine FIV va fi prin aprilie,mai.
Pupici speciali pentru Crinuta, Andicu, Liana, Pussi si bineinteles, pentru toate fetele dragute de la acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

buna.am aparut si eu.mi-a fost stricat calculatorul si azi mi la-u reparat.felicitari irlandezei,si la cele care asteapta raspuns. eu am fost la doct.si mi-a spus ca totul este foarte bine,este unul singur,am 7 saptamani,.sunt fericita,.andicu,tie iti este rau?.deoarece eu aproape ce maninc vomit,si nu stiu ce sa mai fac?crl=9,1ce inseamna? ca nu stiu .bafta la toate care au inceput si care vor incepe.sper sa nu mai am probleme cu calculatoru si sa intru zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pt. Irlandeza: eu am un baietel de 8 ani, facut tot prin tratament(instilatii) si dupa o nastere f.grea am ramas cu ambele trompe proximal infundate, sotul a fost la dr. Moisa la Giulesti si a mai facut in afara de spermograma si analize hormonale si i/a zis ca sunt OK, cred ca dr. are de unde alege spermatozoizi din cateva milioane, sper!
pt. Pussi: nu stiu cine mai are in martie programare, eu am pe 5 martie, va pup, ciao!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am fost la doctor azi, nu prea a vazut mare lucru, e prea mica sarcina, 4 sapt. si 4 zile. Pe 7 februarie merg la alta ecografie, o sa am aproape 7 sapt.

4+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mi-ka bine ai revenit,,vrem pozeeee
iralndeza
hai ca va pupacesc pe toate..e tarziu fugg

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

'Neata fetelor
Tocmai am citit un post al lui Miki-Miki la FIV referitor la un subiect vechi despre afectele negative ale stimularilor hormonale pentru FIV sau inseminari (aici este link-ul la acest subiect http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=62337&whichpage=1) .
Pentru sti in ce ma bag incercand sa fac FIV am o rugaminte la voi, cele care deja ati facut tratamente hormonale la Seged: ce efecte secundare ati avut dupa aceste tratamente?
Dr. Zadory discuta despre acetse efecte secundare la consultatii?

Va pe toate.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gabitule si eu eram speriata de riscurile FIv-ului, te inteleg...pot sa spun ca asta e unul dintre motivele pentru care am ales Szeged.
In primul rand tratamentul de stimulare e total diferit fata de cel ce se face in RO, e mult mai usor, doze mult mai mici si astfel se inlatura riscul de hiperstimulare ovariana( in timp ce in RO se merge pe un numar mare foliculi maturi...peste 10, la Szeged se merge pe mai putini, dar de calitate mai buna)
Mai sunt riscurile legate de punctie: in timpul preocedurii se mai pot atinge si alte organe, dar nu stiu pe nimeni care s-o fi patit
si mai e riscul anesteiei, desi e fara intubatie si e super usoara.
Daca fetele mai stiu si alte riscuri le rog sa ma completeze!!!
In rest, faze ca ingrasat, cazut par - eu nu am avut, am inceput stimularea cu 58kg, la 58 mi-am facut si testul de sarcina. si cu parul mie mi-au crescut fire noi eu cred ca de la MagneB 6. Singura chestie mai neplacuta a fost ca in timpul stimulari am devenit mai sensibila si mai plangacioasa..dar mi-a trecut si asta.
Zadori iti da un contract in engleza..in care iti explica tot ce inseamna FIV cu tot cu riscuri si foarte detaliat!!!- dupa ce-l citesti poti sa-l intrebi ce vrei tu

Irlandeza Sa dea DD sa fiti amandoi sanatosi!!!


O zi frumoasa la toate!!! la TM ninge asa frumos


PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi . Ma gandeam eu ca nu prea apar efecte adverse la Seged, nu v-am auzit vorbind desprea asta. M-am mai linistit.
Grija mea era legata de faptul ca dupa operatia de endometrioza am facut 3 dipherilin de 3,75 timp de 3 luni, de la care am facut acnee .
Sper sa fie bine.
Iti multumesc Pussi .

Gabita

Mergi la inceput