Vine barza?(34)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Irlandeza felicitariii!!!Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Ana_id ce mai faci??? Ar trebui deja sa se accelereze treburile pe la tine... Eu astazi sunt in a doua zi de intarziere si am ceva urme de greturi. Ieri dupa-amiaza am facut un test si a iesit negativ. Trebuie sa mai astept.

http://tt.lilypie.com/AKQ6p2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

sunt tot mai contrariata....de aprox 3 zile cica mi-a venit CM.spun cica pt ca de fapt am cateva pete,nici macar nu mi-am pus absorbant ci chestii de alea zilnicce pt ca nu e cazul.incerc totusi sa ma abtin si inca sunt in asteptatre, mai ales ca sanii mei tot mari sunt si ma simt cam aiurea.
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ana si eu la fel, sunt in intarziere, dar am avut ieri o pata si azi cam o picatura cand m-am sters s-a luat pe hartie. Nu stiu deloc ce sa fac!
Tu ai simptome, ceea ce e de bine! Esti sigur graviduta!

CLAU
astept surioara de Razvanel

Billy, e posibil sa se pozitiveze mai tarziu,mai fa un test peste 2 zile daca nu vin uratii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ana tinem pumnii sa fie bebe! De ce nu strici un test? Ce spui tu e un mare semn de bebe!
Billy si eu sunt de parere sa mai astepti 2 zile si sa repeti testul! Tu esti sigura ca esti ! Imi place ca esti atat de optimista... ca mine! De-aia ne intelegem asa bine!
Clau eu de la inceput aveam mari sperante pentru tine! Stii doar ca mereu iti ziceam.. mai ales ca tu ai si ciclul regulat! Doamne ajuta sa fie bebe! Si... fa domnule un test odata!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Biby,iubita sunt asa de nelinistita, eu nu am atatea sperante ca tine, eu ma gandesc ca din clipa-n clipa apar astia! Parca sunt blocata, am creierul in ceata. Multumec tare mult ca esti alaturi de mine si te tin la curent.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

dupa cum v-am zis...mi-e frica pt ca am un test slab pozitiv (sure check), unul negativ(clear blue) ambele la o zi diferenta , acum o sapt si un HCG cu valoarea 1.00 mU/ml.eu nu-mi dau seama .....asta inseamna 100 sau 1? daca e unu cica nu ar fi sarcina, dar totusi ar fi fost prea devreme, cam la o sapt dupa ovulatie.
nu stiu ce sa fac si imi e teama sa nu fiu iar dezamagita
pupici
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ana, important e sa nu vina ciclu si apoi mai faci un test peste cateva zile care probabil o sa fie mult mai relevant. Tin pumnii sa fie bebe.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Ana ,de ce nu-ti iei tb? Fa asta maine dimineata.Daca e destul de ridicata 36,8-37 sau chiar peste si au trecut deja 12-14 z de la ovulatie ai mari sanse sa fii

http://tt.lilypie.com/vUQWp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

ana daca testul hcg l-ai facut acum o sapt si aveai valoare deja, sa fii tu sanatoasa ca pana acum hormonul si-a marit valorile serios!! Isi dubleaza valoarea de la o zi la alta. Uite, citeste aici
http://www.americanpregnancy.org/duringpregnancy/hcglevels.html

Eu acum nu am nici o scurgere colorata dar am una albicioasa, foarte lichida, care-mi tine mai tot timpul lenjeria umeda. Cred ca-mi iau tampoane pt. slip in curand.

biby, hai sa te !! Esti tare inimoasa!! Da, asa am zis si eu sa mai astept si sa mai incerc un test mai incolo. Am incercat sa-mi iau gandul de la bb pt una asta, dar nu pot pt. ca simptomele ma readuc la idee: scurgerile lichide, greturile usoare, usoara stare euforica in cap, sanii care nici nu-si revin nici nu ma lasa, etc. E tare chinuitoare nesiguranta asta!

http://tt.lilypie.com/AKQ6p2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput