Colectia de toamna-iarna 2005 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

quote:
Originally posted by cristinamh

dordia, pai si in termos, tot cald mult timp sta. asa vad eu lucrurile...

fetele , tin sa va anunt ca am intrat in concursul de pe DC cu pozele (banuiesc ca mai toata lumea intra ), dar va invit sa vedeti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=0" target="_blank">poza mea , pe prima pagina, ultima de jos. daca la "start vot" credeti ca merita...

ps. e si mirunici deasupra mea?!?! mie sa mi se pare, si nu scrie...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003



Tocmai vroiam sa o anunt pe Ionikka despre concurs.
Am vazut si eu toate fotografiile. Apare si Miruna.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ionikka,Tania,Dordia,Alinush,Dienutzamultumim pentu aprecieri.daca am uitat pe cineva imi cer scuze.Ma grabesc sa plec la mama dupa T.
Alinus filmul se termina brusc pt ca nu m-au lasat sa incarc din el decit 2 min.Pe calc e mai lung.Vad ce pot face.
Dienutzamaine iti pun poze.Dau link-ul.Daca poti intra maine,de nu ti-l trimit pe PM.
Copiilor bolnaviori multa sanatate.vad ca iar creste numarul lor.Mamicilor la fel.Anda ai capatat si tu boala de la Nic poate.Fa-te bine.

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

NegaraC si Cristina:
parerea mea e urmatoarea: cea mai buna fotografie de pe prima pagina e a Mirunicii. Asta pt ca e un portret foarte expresiv, sa nu mai zic ca modelul e minunat! Si tehnic vb e buna poza! Restul, sunt niste amintiri frumoase ale celor care le/au trimis. Ahh, sa nu uit! Numai 2 pagini am vazut. Deci numai la ele ma refer!
Nu stiu care este tema concursului. Poate comentariile influenteaza voturile, nu stiu. M/am uitat fugitiv. Am mai vazut o fotografie dragutza: "vreau inapoi in burtica" ceva de genul era titlul. Cu un bb, nou nascut care plange!
Eu zic ca fotografiile care le trimiteti ar trebui sa aiba un shpil. Si sa nu fie foarte comune!
Sper sa nu supar pe nimeni! Fiecare moment imortalizat semnifica ceva pt noi, dar nu toate sunt de expus.

Bafta!
Si pupici!

Cristinamh: nu te supi pe mine pls! M/am uitat ca fotograf!
Mai bine pune o fotografie cu strumfii facand ceva. Copii fura inimile, intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fii-mea a invatat sa deschida usile. Mai rau e ca o deschide si pe aia de la hol, daca nu-s atenta la ea o culeg de la baza scarilor.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Tzop si eu,cam tarzior,dupa atata absenta...

Multa sanatate copilasilor cu viroze,de la caldura asta tampita,se va umple tara de viroze respiratorii,si enteroviroze...offff,distrugem pamantul asta si cred ca e prea tarziu sa mai facem ceva!!!Vorba lui Joy,ce vremuri or prinde copilasii nostri la maturitate,si nepoteii nostri!!??!!Bine c-avem tzara,sa stam la casa,si sa crestem gaini!!

Vad ca zice shfutza ca mai tb vota titulatura!Am intarziat,si daca nu-eu cu cine votez??

Revin,sa citesc din urma...

Aaaa,shefa,am vazut poza ta de la albumul DC:super!!suntem aproape toate mamicile acolo!!Ce frumos te-ai gandit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Roxiuta,si pe mine ma mushca Shtef,si asha cum a zis si Simina,muscatura de om se infecteaza nasol...pe mine ma musca de ma-nvineteste,de maini,de fata,si de tziti-mai alaltaieri!!!...ii tot zic ca nu e voie si-i dau peste manuta...si nada!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Anda,imi pare nespus de rau ptr voi!Dar te stiu ca esti suficient de tare sa treci si peste asta!
Leea, m-ai impresionat pina la lacrimi cu filmuletzul!
Feli, Mada, Ioana,Ripley m-ati imbolnavit cu progresele copiilor!!Kiar azi imi zicea o mamica de fica-sa ca stia sa arate cu degetul cine-i mama?cine-i tata? Pe moment ma enervasem si credeam ca exagereaza cu laudele, dar cind am citit de fetele voastre mi-am dat seama ca avea dreptate!
Dar se pare ca fetele sunt de-obicei mai rapide la vorba!Ma consolez si eu singura!
Ati stat mult pe capul lor, repetandu-le sunetele respective?
Simon nu zice decit mama, what,data(gata),da,baba si mama la nevoie.Atit
Faza tare, aveam un lapsus ingrozitor, cum face elefantul?il intreb pe sot si-mi zice:dar eu de unde sa stiu!!Pai daca noi nu stim, cum Doamne sa stie Simon!
Joy, mama, nu mai am cuvinte de imbarbatare la adresa ta!Du-te in concediul ala si incarca-ti bateriile putin!
Madutza, mama mia, ce burtica avea finutza ta?Cite kg are mititica?
Tu esti tare tinerica si vioaie, eu zic ca esti pregatita ptr bb2!
Ti-ai facut vreun test?
Felicia, daca o trimiti pe Ilinca la socrii sigur va minca mai bine!
Imi povestea mama: cind eram mica mincam cu cea mai mare pofta la masa vecinilor, si erau saraci lipiti!Mereu ma altoia mama!
Eu azi i-am dat mincare de cartofi cu vita, facuta ptr noi,iar seara papanasi cu iaurt!
By the way, putem da albusul acum?
Noki, ce ai hotarit cu facultatea? Eu zic ca se merita sa te kinui putin si ai o diploma buna in buzunar!

Simon se simte mai bine, doar ca-i haraie pieptul si tuseste (dat nu mereu)!Eu zic ca daca papa suntem pe drumul cel bun!


Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze

Prima aniversare


Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Unde e Z-ul asta,Noki?ca noi primim hainute de la Z,de la tot felul de firme,dar sa-i iau eu lui fii-miu'pana acum de-astea,NUUUU-asha ca daca sunt reduceri si maine tot e mama pe-aci pe la mine(ca mergem la vaccinul ROR impreuna!!)-hai sa profit,sa fac o sedinta de shopping!

Inuta-da,asha e cred...cum zic fetele;cum vine socrella,cum se-agita si Rachelina;de fapt,starea o simte prin tine;te simte pe tine agitata si rezoneaza si ea cu tine!!poopici multi si mult calm!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

scuzati ca scriu cate 13 mesaje odata si dup-aia dispar ca magaru'-n ceata:dar nu stiu cand o sa mai prind dc,c-asha cum zicea si Pitic-03,urla de lesina daca nu-l las la computer,si m-a certat si buba ca a luat o tasta de la laptop acu vreo 2 luni,si de-abia a mai bagat-o!!

Leea,frumos filmuletul,emotionant:mi-au placut si pozele cu bunicii,ce mai,foarte frumos!!Sa-ti traiasca Tudor o mie de ani!!si tu esti f frumusica!Si sa stii ca nu e deloc slabut Tudorel!

Andaaaaa,AOLEU.,si tu,acum??Sa te faci bine repejor-repejor!!pai cine-l mai doftoriceste pe poet??Sau nu,mai bine zic:sa se faca poetu'mai repede,s-o faca bine pe mami!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

nu ne vaccinam maine.

pana nu pricep ce e cu fi-mea, de ce are febra (38.4 acum 2 ore), de ce scaune molicele... nu facem vaccin. am vb cu asistenta, nici vorba de antipolio pe fond de scaune moi. si sper ca toate sunt de la dinti. of, de-ar iesi o data maselele alea!
e maraita, nu are stare, putin trista... sper sa-si revina totusi, ca parca nu e copilul meu!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput