Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

si eu fetelor pe la voi.
Ce sa va zic sunt plina de nervii ca imi intirzie CM,sunt z33 si la mine asta e ceva neobisnuit,oare sa fi racit asa rau?Eu vin acasa pe 19 si vroiam sa incep analizele pt FIV si cele 2 IA ramase pe lista.Daca intirzie si miine fac un test desi sunt sigura ca este negativ,sincer in situatia mea nu asdori sa fie pozitiv(unele fete stiu de ce).Altfel as fi fost tare fericita,vom vedea sincer cred ca este vreo dereglare.
LORELAI-LA MULTI ANI
DOINIDOINI,CATTY,MICKY va tin pumni dragele mele
AMZULICA sa dea DD sa fie bine fetita sa creasca mare si frumoasa.
DONATINO,MARRINA,BRUNETA,INUTA,IOANA_P76,SMADDY SI LA TOATE FETELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

aurel_cris ce mai faci? Tot la Londra?
Ai facut vre-un test? Eu zic ca este un samburel acolo in burticuta, daca nu a venit pana in Z33. Ai ceva simptome? Tin pumnii sa fi .

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Am uitat sa va spun ca mi-a dat niste pastile Thrombo si Medrol de luat 14 zile si sa nu mananc nici un pic de sare (aici m-a terminat, nici o mancare nu are gust fara sare). Poate stiti voi pentru ce sunt pastilele astea.

Catty, danotino, ali, aurel_cris, lorelai, smaddy, doinidoini

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, imi pare rau pt rezultatul de la spermograma.
dar stii ca e nevoie doar de unul. eu daca am avul luna trecuta 100 mil ce am rezolvat? ti-am zis ca prietena mea, ea cu endo si el oligo a reusit natura. ma bucur ca ti-a mai crescut endometrul. in ce zi ai fost ieri? si mie imi place de cezara, dar luni iar nu ma intalnesc cu ea pt ca e de garda. o sa fac cu cocei. la tine a fost cocei?
catty, ai toate sansele luna asta. daca mai tii minte si eu luna trecuta am avut valori bune, nu am ramas, si eu m-am gandit ca m-am defectat si mai tare.
asta e ...om vedea ce urmeaza.ma bucur ca v-ati intalnit.
BAFTA FETELOR. POATE REUSIM SI NOI LUNA ASTA.
aurel cris fa-ti un test. atunci cand te astepti mai putin iese.
amuzulica sa ne rugam pentru prietena ta. imi pare rau ca ai trecut prin atatea IA fara reusita. ce ne sfatuiesti? sa ne oprim? au drii tai vreo explicatie pt cele 13 nereusite?
smmady, brunetico, lorelai, ali, inuta , laura

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino si eu am avut luna trecuta 70 mil. si tot nu a iesit, eu am zis sa mai schimb ceva, adica sa numai am pauza aia asa mare de 4-5 zile. Am zis ca poate sa fie o cauza, sa se sparga foliculul pana la inseminare si sa nu aibe cu cine sa se intalnesca ce iese de acolo. Ieri am fost in Z12. Si da, Cocei a fost la mine. Eu tin pumnii luni sa iasa bine.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Miki, catty, sa deie doamne-doamne sa fie bine!Multumesc tuturor pentru urari, va pup si va imbratisez pe toate.Sper ca anul acesta sa tin si eu un mic bb-ic in brate ca tare rau ma simt fara...
Raportez la mine azi e z1, de maine incep stimularea cu menogon, se pare ca va trebui sa iau minim 15 filoe, sincer sa va spun nu ma cam trage inima la nimic , citind ce valori aveti voi la folicul si la endometru si tot nu se intampla minune dar eu ca nici macar un ciclu ovulatoriu nu am avut anul asta...nici macar cu stimulare!Puuup si scuze pesimismul, poate e de la urati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Micky si Catty, sa dea DD sa fie ultimele IA si daca tot ati facut inseminare impreuna, sa ramaneti amandoua luna aceasta, ar fi superrrrrrr
marrina, danotino pupici
lorelai si eu ma sperii de multe ori cand vad ca abia am un amarat de folicul iar endom.nu a depasit niciodata 9,5 mm, iar din cate stiu eu din cauza trat.de stimulare endometrul creste mai putin. Dar nu avem ce face, mergem pe mana dr., mai o stimulare, mai o inseminare, mai o rugaciune (vorba Marrinei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Seara buna fetelor
MICKY,DONATINO am facut testul in seara asta si este negativ,ma asteptam asa ca astept uriti.
Este ciudat ca sa vina atit de tirziu,dar............
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

aurel cris
micky, de ce oare trebuie sa patim asta? mereu ma intreb. data trecuta al meu avea 4 zile de abstinenta. acum va avea 3. sa vedem. ai mai vb ceva cu d-na dr? era optimista? eu cred ca o sa fac o pauza dupa luna asta, daca nu reusesc, dar sper din tot sufletul sa reusim impreuna.
ti-a recomandat contact?
fetelor, va doresc o noapte frumoasa. mai devreme ma gandeam ca mi se pare atat de departe implinirea visului de a fi mama, aproape de neatins.
va pup


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ce aveti fetelor in seara asta, toate sunteti pesimiste. In loc sa va bucurati ca este sambata, sa mai uitati de toate cele....voi plangeti?
danotino nu am mai vorbit cu dr. si nici numai vorbesc, ca nu am de ce. De optimista nu prea era dr., dar Cocei incerca sa ma incurajeze, a spus ca voi face 21 de copii. De data asta a fost altfel, fata de datile trecute cand era super incantata de ceea ce vedea. A spus ca endometrul este foarte bun, un folicul s-a spart si asta este foarte bine, iar celalalt sta sa se sparga. Poate era un pic mai obosita, nu stiu, dar tot draguta a fost.
Mi-a recomandat contact si azi si maine neaparat, apoi cat de mult vreau si pot.
aurel_cris macar sa vina o data, sa stii o treaba, este foarte stresant sa nu stii cand vin si de ce. O fi vreo dereglare. Mult succes.
eta sper sa te auda DD si sa fie ultima IA. De fapt sa dea DD sa ramanem toate.
lorelai_lorelai imi pare rau pentru Z1, macar nu a fost de ziua ta. Si hai fi un pic mai optimista si capul sus, crezi ca daca esti pesimista iese bebe. Nu, mai rau te stresezi si nu va iesi. Trebuie sa mergem cu DD inainte, asa cum vrea el.
Catty ce faci? Ai ceva simptome? Eu nu am nimic.
Va pup pe toate si sa aveti o seara frumoasa.

Micky

Mergi la inceput